Menü Kapat

Range Rover Sport Yedek Anahtar

Orjinal range rover sport anahtar kasası

Şuan dükkanımızın önündeki Range Rover Sport için güzel bir makaleyi kaleme almak için bilgisayarımın geçtim. Araba emanet olarak bırakıldı resim ve videolardan da anlayacağınız gibi sahibinin yedek anahtar ihtiyacı bulunmuyor lakin arabanın hayalet göstergesi ve navigasyon ekranının yeni makyajlanarak yeni kasa görünümüne alınmasının ardından 1 adet yeni nesil Range Rover Sport Anahtar kopyalama yaptıralım aracımız tamamlansın mantığıyla bana geldiler. Makyaj uygulaması dışında eğer 1 tane ile arabanızı kullanıyorsanız büyük tehlike altındasınız. Yetkili servise danışıp benim Oto Anahtarı sıkıntım var dediğinizde arabaya ayrıca beyin getirilmesi gerektiğini söyleyip sizi 6.500 liranızdan ederler bu konuda araştırmacı olmalısınız.

Range Rover Anahtar Kasası Ve Kabı

Arabasına hasta veye detaycı insanların takıldığı problemlerden birisi basma tuşlarının üzerindeki lastik kısmın ayrılmasıdır. Kafayı takan insanlar hangi yapıştırıcıyı kullanırsa kullansın nedendir bende bilmiyorum ancak yapışmıyor bantlayarak kullananları gördüm onlara kasalarının değiştiğini söylediğimde yüzlerindeki sevinç ifadelerine hep şahit oldum hemde 150.00 lira gibi bir ücretle yenilenmesi bulunmaz kaftan diyebilirim. Şimdi yazımızın içerisine eklediğim galeride Range Rover Anahtar Kasası ve Dış kabına dikkatlice baktığında zaten silinip kötü bir hale dönüştüğüne şahit olacaksınız. Müşterimize hepsini değiştirelim mi gerek var mı diye sorduğumda cevaben ” Murat usta eğer 3. anahtarı yaptırmasaydım bunların kasalarını kesinlikle değiştirirdim lakin şuanda gerek yok ilerde yeni yaptırdığım eskiyince komple hepsini yenileriz ” dedi.

Renge Rover Sport Anahtar Kaybı Yaşadım Yedeğim Var Lütfen Bana Yol Gösterin

Arabanızı çalıştırıp yol yapabildiğiniz için şanslısınız, bazı insanlar ya galeriden yedeksiz alıyor önlem almadığı için elindeki de kaybolup gittiği zaman haydi arabayı kurtarıcıya koy, yetkili servise git, 1 ay bekle ve bir dünya para ver işini çöz mantığıyla hem cebi yor hem hem bedeni yor ve sistemin bir parçası olarak yaşa, bu mantığı hiç bir zaman benimsemedim o yüzden doğru bildiğimi her zaman bütün dünyaya hem yazılı hem görsel olarak yayınladım. Kısaca yapmanız gerekenler;

Range Rover Sport Yedek Anahtar Kopyalaması izleyin
  1. Arabanın kapısı kilitli ise önce iyi bir Oto Anahtarcısı bulunacak aracı zorlamadan, direklerini çizmeden ve camı kırmadan açtırarak içerisini detaylıca kontrol edeceksiniz.
  2. Eğer arabanın içindeyse zaten ortada bir problem kalmıyor lakin içinde yoksa çağırdığınız ustaya Oto Anahtarı kopyalama işlemi yapıp yapmadığını sorun aletlerinden, tarzından ve bilgisinden eminseniz arabaya yerinde müdahale ettirerek uzaktan kumanda tanıştırsın.
  3. Ortada bir hırsızlık, kap kaç veya vale mağduriyeti varsa olay yerine mutlaka emniyet memurlarını çağırın gerekli tutanak ve evrakları dosyanızda muhafaza edin.
  4. Kasko veya sigorta şirketinize haber verip hasar ihbarında bulunarak hizmet başvurusunda bulunun ( sigorta çalışanı arabayı yetkili servise çekin derse düşüneceğinizi lakin yerinde hizmet verenlerin olduğunu söyleyerek o şekilde destek alabileceğinizin altını çizin )
  5. Bulunduğu konumda yaptıramadığınız Range Rover Sport Anahtar Kopyalama işlemi için daha kapsamlı bir usta bulun arabayı ona götürün bu sayede araba hasar kaydı almayacak kaskodaki hasarsızlık indiriminiz bozulmayacaktır.

Range Rover Sport Akıllı Anahtar Yok Uyarısı Neden Çıkar ?

Uzaktan kumandanın pili bittiğinde arabaya frekans gitmediğinde keyless go özelliği algılama yapamadığı için ekranda ” AKILLI ANAHTAR YOK GÖSTERİLEN YERE TUTUN ” diye uyarı alırsınız bu uyarı yolda kalmamanız için direksiyonun sol tarafını işaret eder İmmobilizer Anahtar antenine yapıştırdığınız uzaktan kumanda pil olmasa dahi oradan bilgileri arabaya verecek ve marş basmanızın önü açılacaktır. Kısacası bu hatanın ekrana belirmesinin iki sebebi bulunuyor ya uzaktan kumanda içerisindeki keyless go anteni bozuk yada pil bitik.

Range Rover Sport Akıllı Anahtar Pili ve Değiştirilmesi ?

Range Rover ve Land Rover modellerinin 2011 yılından itibaren üretilen bütün araçlarının uzaktan kumanda pili 2032 standart pil kullanmaktadır. Bunların değişimi için uzman bir dişiden destek almanıza ihtiyaç duyulmaz hepsi basittir ve Range Rover Akıllı Anahtar Uzaktan Kumanda Pili Fiyatı 10.00 lira ile kaliteli olsa 20.00 lira arasındadır üzeri fiyatlar abartı olup başka bir yere bakmanız önerimizdir.

Range Rover Sport Akıllı Anahtar ( Keyless Go ) Fiyatı Nedir ?

Range Rover Sport Anahtar Kabı görseli
Orjinal range Rover Anahtar Dış Kabı

Akıllı anahtar dediğimiz keyless go modelinin şuan ki fiyatı 475.00 lira ile 550.00 lira arasında kopyalanıp yapılmaktadır ancak modelleri 2015 ve üzeri yani 2016 – 2017 olanların fiyatları değişiklik gösteriyor kimisi online kodlanıyor kimisi kodlanmıyor o yüzden zahmet olmazsa konunun alt kısmında bulunan formu doldurarak bizden güncel tarifeyi isteyin. Aklınıza takılan soruların başında biliyorum birde yetkili servis ve garanti durumu var lakin sosyal medya profilimize bir bakın ne demek istediğimi anlayacaksınız o kadar modeli yüksek ve bedelleri pahalı arabalara hizmet veriyoruz ki nadiren insanlar ürküyor arabamız garantiden çıkar veya serviste bir daha işlem yaptıramam diye lakin öyle bir durum yok çünkü arabaya yeni bir parça adapte edilmiyor zaten uzaktan kumanda kodlanıyor onuda servis anlayamaz anlasa bile işine engel bir durum yok ortada.

1 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir