Menü Kapat

Porsche Cayenne orjinal anahtar

porsche cayenne orjinal anahtar

13.10.2019 Pazar günü Tüyap Fuar merkezine gelen Porsche Cayenne sahibi müşterimiz Cumartesi akşamından arayıp Porsche Cayenne orjinal anahtar kopyalama hizmeti verebilir misiniz diyerek bizlere aradı ve sabahına randevu aldı. Fuar merkezine geçmeden saat 10 sıralarında dükkanımıza gelerek aracını teslim ederek sahile kahvaltıya gitti. Müşterimize ekstra olarak isteğiniz veya sormak isteğiniz sorular varsa onları cevaplayayım yoksa kahvaltınıza gidin dedim. ” Murat usta ben her şeyi okudum bütün araştırmalarımı yaptım gayet bilgili müşteriyim merak etme diyerek güldü. Çocuk balkondan aşağı fırlattı gecenin bir vakti aradım bulamadım sabahta dikkatlice kontrol ettim lakin sanki yer yarıldı içine girdi çıkmadı o yüzden kayıp olan porsche cayenne yedek anahtar silinsin yerine yenisini ekleyelim ayrıca şuan kullandığım kumandanın pili zayıftır yaklaşık 1 senedir ilk defa kullandım pilini değiştirelim yeterlidir. ” diyerek sahile doğru ailesini alıp gitti.

porsche cayenne orjinal yedek anahtar kopyalama
porsche cayenne orjinal yedek anahtar görseli

Önce unutmadan müşterimizin Porsche cayenne anahtarının pilini değiştirdim Cr 2032 pil barındırıyor değiştirmesi zaten basit 10 saniye sürmüyor. Değiştirdikten sonra arabanın kapı kollarındaki siyah butonları gördüm baktım ” KEYLESS GO ÖZELLİĞİ ” ( anahtarsız giriş çıkış özelliği ve kontakta çevirme kulp olan moderler ) vardı hemen frekansını ölçtüm ve 434 mhz ile yayın yaptığını görünce stoklardan uyumlu olan porsche cayenne smart anahtarı çıkarttarak programlamaya başladım. Arabanın bütün uzaktan kumanda ve keyless bilgileri BCM kutusunun içerisinde yazdığından kutuyu okumam gerekiyordu, kutuyu aldım masaüstünde yaklaşık 12 dakika sürdü okudum ve dosyasını bilgisayara gösterdikten sonra arabanın üzerine kayıtlı kumandaların kimlik bilgilerini görerek kayıp olanı ” DELETE ” sekmesinden sildim. Sildikten sonra yerine PCF 7953P Hitag Aes yazılımına sahip Porsche Cayenne orjinal kumanda oluşturma işlemini bitirip çalışıp çalışmadığını test ettim.

Kayıp ettiğim Porsche Cayenne anahtar bulunursa bir daha kullanılamaz mı ?

Sadece Porcshe Cayenne değil Porsche Panemera modellerindede kayıp olduktan sonra bulunan anahtar tekrar aktif edilerek kullanılabilir lakin bunun için programla araca bağlanarak kodlama yapılması şart beyinden bloke konulan kumandaya tekrar yetki verilmeden kullanılması mümkün değildir. Toplamda 3 adet veya 4 adet uzaktan kumanda ile kullanabileceğiniz Porcshe araçlarda söz konusu durum sorun teşkil etmeyecekdir.

Satışta veya Kaza yapıldığında yaptığınız Porsche anahtar sorun teşkil eder mi ?

Sorun teşkil etmez neden etmez konuyu dikkatlice okuduysanız uzaktan kumandaların kimlik bilgisinden bahsetmiştim arabanın elektronik bütün parçalarına işlenen kimlik bilgileri sayesinde ispatlamak oldukça basittir. Aslında hiç konusu bile geçmez sizin aracınıza dışarda yedek yapıldığı kimsenin umurunda değil insanlar onunla neden ilgilensin ki tamam oldu art niyetli şekilde engel çıkartıyorlar okutursun uzaktan kumandayı kimlik bilgilerine bakarsın sonra bilgisayarı arabaya bağladıktan sonra arabadaki kumanda bilgileriyle karşılaştırırsın DNA testi gibi her şey alenen ortaya çıkar yeter ki siz art niyetli olmayın başka araca ait olanları millet vererek yetkilileri yutturuyor eğer içiniz rahatsa işinizde rahat olacaktır.

Porcshe Cayenne Orjinal Anahtar Dış Kasası

Keyless özelliği bulunan modellerin dış kasası çok fazla yıpranmıyor hanımlar çantasında beyler ceketlerinin cebinde kullandıkları için çizilme, bozulma veya zedelenme olmuyor ancak sol tarafta yani kontakta çevirme kulpu bulunmayıp yuvasına takarak marş yapılan Porsche Cayenne modellerinin uzaktan kumandasının ön tarafı özellikle mahfoluyor. Hepimizin önem verdiği kısımlardan biri olan Porsche Anahtar Logosu silindikten sonra güzel görüntü can sıktığından dolayı Porsche Cayenne orjinal anahtar kasası değiştirilerek ürün sıfırlandıktan sonra insanın içi açılıyor.

porsche cayenne orjinal yedek anahtar kopyalama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir