Menü Kapat

Peugeot 3008 Keyless Anahtar

peugeot 3008 keyless go anahtarı

Peugeot 3008 keyless anahtar, eller serbest ya da anahtarsız giriş sistemi ile donatılmıştır. Yani aracın kapılarını açmak, kilitlemek ya da aracın motorunu çalıştırmak için anahtarın üzerinizde olması yeterli. Üstün özellikler barındıran bu anahtar sisteminde herhangi bir sorun yaşadığında araç sahipleri genellikle yetkili servislerin yolunu tutuyor. Oysa bizi arayarak çok daha pratik, güvenli ve hızlı hizmet alabilirsiniz. Peugeot 3008 keyless anahtar gibi birçok anahtar sistemi hakkında yılların verdiği tecrübe ile hizmet veriyoruz. Peugeot 3008 keyless anahtar kopyalama, Peugeot 5008 keyless anahtar kabı ve Peugeot 3008 keyless anahtar pili gibi birçok işlemi garantili olarak yapıyoruz. Şimdi size bir örnek üzerinden hangi hizmetleri verdiğimizi detaylı olarak anlatacağım!

Peugeot 308 Keyless Anahtar Yapımı

Peugeot 3008 sahibi bir esnaf Meral ablamız internet sitemizden aldığı telefonla bana ulaştı. Yeni aldığı Peugeot 3008 aracında bir yedek anahtar bulunduğunu; aynısından bir yedek anahtar daha yaptırmak istediğiniz söyledi. Caddebostan’da esnaflık yapan Meral Hanım iş yoğunluğu sebebiyle dükkanı kapatamayacağını belirterek, bizi iş yerine davet etti. Mütevazı bir pastane işleten Meral ablamızla ertesi gün için randevulaştık. Belirtilen saatte pastanedeydim. Meral abla ek bir yedek anahtar yaptırmak için önce kasko şirketini aramış. Bir sürü prosedürden bahsetmişler.

Bunlarla uğraşamayacağını anlayınca internetten yedek anahtar kopyalama yapan bir oto anahtar uzmanı aramış. İlk olarak bizim internet sitemiz ilgisini çekmiş ve yaptığımız işleri görünce tereddüt etmeden beni aradı. Meral Hanım aracına çok özen gösteriyor. Bu sebeple yaptığımız her işlemi bizzat görmek istedi. Araca birlikte bindik. Yaptığım her işlemi tek tek anlattım. Yirmi dakika içinde yeni bir yedek anahtar kopyalama yaptım. Oysa esnaf ablamız yeni anahtar yapmanın birkaç saat süreceğini zannetmiş.

peugeot 3008 keyless yedek anahtar
Peugeot 3008 keyless go yedek anahtar görseli

Peugeot 3008 Yedek Anahtar Kopyalama

Şimdi orijinal yedek anahtar kopyalama işlemini nasıl yaptığımı anlatayım. Öncelikle bilgisayarı ve anahtar kodlama cihazını araca bağladım. Bilgisayardan gerekli yönergeleri takip ederek aracın hafızasındaki anahtar sistemine ulaştım. Aracın hafızasında bir orijinal anahtar bir de yedek anahtar vardı. Ek olarak ikinci yedek anahtar alanına, yanımda getirdiğim anahtarın kodunu yazarak kaydettim. Daha sonra kodlama yaparak, anahtarı araca tanıttım. Bu işlemlerin ardından ikinci yedek anahtar, mevcut anahtarlarla aynı fonksiyonları yerine getiriyordu.

Peugeot 3008 Keyless Anahtar Özellikleri

Peugeot 3008 keyless anahtar yani anahtarsız giriş sistemi sayesinde eller serbest olarak aracın kapıları açılabilir, sadece start/stop düğmesine basılarak aracın motoru çalıştırılabilir. Araca bir buçuk metre kadar yaklaştığınızda Peugeot 3008 Keyless Go sistemi aktif olur. Kapı kolunun iç tarafında elinizi koyduğunuzda kapılar otomatik olarak açılır. Yani uzaktan kumanda kullanılmadan aracın kapıları açılır. Araca bindiğinizde frene ve start/stop düğmesine bastığınızda motor çalışır. Uzaktan kumandalı keyless anahtar üzerinde üç buton vardır. Kapı ve bagajları açmak için bu butonlar da kullanılabilir.

Peugeot 3008 Keyless Anahtar ve Kasko

Bazı müşterilerimiz yetkili servis dışında yedek anahtar ya da orijinal anahtar yaptırırken tereddüt ediyor. Genellikle bizim yaptığımız Peugeot 3008 keyless anahtar kasko ve sigorta sorunu çıkarır mı sorusu ile muhatap oluyoruz. Çünkü yeni nesil immobilizer anahtar sistemi ile donatılan Peugeot 3008 araçlarda herhangi bir anahtar sorunu olduğunda deneyimli ya da yetkili ustalara götürmek istiyorlar. Ama bizin yaptığımız anahtarları görünce tereddütleri sona eriyor.

Şöyle ki; bizim yaptığımız anahtar kopyalama işlemleri yasaldır, garantilidir, güvenlidir. Tek farkımız hızımız ve ücretimizdir. Yani yetkili servisten çok daha hızlı ve çok daha ucuz anahtar yapıyoruz. Yetkili serviste 20 gün beklersiniz; bize geldiğinizde çayınız bitmeden yeni anahtarı teslim ederiz. Yetkili servise çok fazla para ödemek zorunda kalırsınız; bizde yedek anahtar kopyalama fiyatı yetkili servisin üçte biri kadardır. Yani yetkili servis ile aramızdaki fark hız ve fiyattır. Onun dışında aynı anahtarı yapıyoruz, aynı anahtarları kullanıyoruz. Stoklarımızdaki Peugeot 3008 anahtarlar orijinaldir.

Özetle şunu belirtelim; bizim yaptığımız anahtarlar kaskoda sorun olmaz. Yedek anahtarı kaybettiyseniz kaskoya müracaat ettiğinizde polis tutanağı tutturmanız lazım, araca hasar kaydı açtırmanız lazım, yetkili servisi günlerce beklemeniz lazım. Hasar kaydı açtırdığınız için bir sonraki sigorta poliçesinde hasarsızlık indiriminde faydalanamayacağınızı da bilmeniz gerekiyor. Tüm bunları üst üste koyduğunuzda yaptığımız anahtar işlemlerinin ne kadar pratik, güvenli ve yasal olduğunu anlayabilirsiniz.

Peugeot 3008 Keyless Anahtar Kabı

Peugeot 3008 keyless anahtar kabı suya düşme, yüksekten düşme, darbe alma ve nemlenme gibi durumlarda arızalanabilir. Anahtarın içindeki elektronik çip zarar görmediyse uzaktan kumandalı anahtar kabı değişimi ya da tamiri yapabiliriz. Stoklarımızda Peugeot 3008 anahtar kabı bulunmaktadır. Elektronik çip devre dışı kalmışsa tamamen yeni bir anahtar temin edebiliriz. Bu durumda yedek anahtarı aracın hafızasına kaydetmemiz gerekiyor. Anahtar kabı değişimi için aracın olmasına gerek yok; ancak yedek anahtar kopyalama işlemleri aracın içinde yapılabilir.

Peugeot 3008 Keyless Anahtar Pili

Peugeot 3008 keyless anahtar pili biterse anahtarın üzerindeki mekanik anahtarla aracın kapıları açılabilir. Motoru çalıştırmak için de anahtar kabını, direksiyonun solunda, sinyal kolunun yanındaki manuel çalıştırma alanına anahtar kabını tutarak, start/stop düğmesine basmak gerekiyor. Peugeot 3008 keyless anahtar pili değişimi için bizi arayabilirsiniz.

1 Comments

  1. Celal Bey

    Merhabalar bende 2020 model 1.5 blue HDI dizel otomatik vites allure dynamic paket Peugeot 3008 var. Sarı sitelere baktığımda aynı modeldeki bazı araçlarda anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi olduğunu gördüm. Sonradan anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi eklenebiliniyor mu? Sizin böyle bir hizmetiniz var mı? Fiyat ve bilgi verirseniz sevinirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir