Menü Kapat

Audi A5 Anahtar

audi a5 smart anahtar

Audi A5 yedek anahtar yapımı ile ilgili ayrıntılı bilgiler vereceğim. Bu güçlü ve iki kapılı aracın anahtar sistemi ile birebir uyumlu yedek anahtar yapıyoruz. Kayıp veya eski yedek anahtarları sistemden silerek, yerine yeni yedek anahtarlar kopyalıyoruz. Tüm işlem 20 dakika sürüyor. Şimdi neler yaptığımızı detaylı olarak bir örnek üzerinden anlatacağım.

Audi A5 Yedek Anahtar Kopyalama

2009 model bir Audi A5 için uzaktan kumandalı yedek anahtar yaptık. Aracın sahibi Numan Bey aracı yeni almış. Araçla birlikte sadece tek anahtar verilmiş. Aldıktan sonra aracın yedek anahtarına ihtiyaç duymuş, bulamayınca aracı aldığı kişiyi aramış. O da kaybettiğini söylemiş. Bunun üzerine yetkili servisi aramış ve 1 ay süre vermişler. Koronavirüs pandemisi sebebiyle yurt dışından anahtar hemen gelmiyormuş. Bu sebeple Numan Bey internetten bizi buldu. Daha önce yaptığımız Audi yedek anahtar işlemlerini incelemiş, YouTube videolarımızı izlemiş. Bizi aradığında vakti olmadığını ve en kısa sürede ne zaman adresine gelebileceğimizi sordu. Beşiktaş’ta iş yeri olan Numan Bey ile 2 saat sonra buluşmak üzere randevulaştık ve belirtilen saatte Numan Bey ile buluştuk.

Audi A5 yedek anahtar yaparken bizi dikkatlice izledi. Peki, Audi A5 yedek anahtar nasıl yapılıyor. Önce bilgisayar ile aracın hafızasına ulaşıyoruz. Bu araçlarda fabrikasyon olarak 3 anahtar veriliyor. Numan Bey’e verilmeyen iki yedek anahtarı aracın hafızasından siliyoruz. Daha sonra lisanlı kopyalama cihazımızı kullanarak, stoklarımızdan getirdiğimiz orijinal yedek anahtar aracın hafızasına kaydediliyor. Böylece araca yeni yedek anahtar tanımlanmış oluyor. Daha sonra da anahtar hemen kullanılabiliyor.

Audi a5 yedek anahtar
Audi A5 modelinin yedek anahtar görseli

Audi A5 Yedek Anahtar Kayıpsa

Bu noktada bir not düşelim: Audi A5 yedek anahtar kayıpsa aracınız risk altında olabilir. Bu aracın hafızasına cihazı bağladığımızda sistemde 3 anahtar görünüyordu. Ama Numan Bey’e sadece tek anahtar verilmiş. Kaybolan ve araç sahibine verilmeyen iki anahtarı aracın hafızasından sildik. Yerine yeni orijinal anahtarı kodladık ve programladık. Dakikalar içinde yapılabilecek bu işlem aynı zamanda aracınızın güvenliğini sağlıyor. Çünkü diğer iki anahtar nerede belli değil. Aracın eski sahiplerinden biri veya kötü niyetli birileri araca bir şekilde ulaşıp, tereyağından kıl çeker gibi çalabilir.

Bu sebeple araçlarınızı yedeksiz kullanmayın! Hele ki Audi A5 gibi yüksek modelli araçları mutlaka yedek anahtar ile kullanın. Tek anahtar ile kullanmak büyük bir risk taşır. İkinci el araç aldığınızda aracın hafızasını mutlaka kontrol ettirin. Hafızada kaç yedek anahtar var, size hangileri verilmiş, mevcut yedek anahtar sisteme kayıtlı mı, hafızada ekstra kaç yedek anahtar var? Bu soruların cevapları aracınızın güvenliği için çok önemli!

Audi A5 Yedek Anahtar ve Kasko

Audi A5 uzaktan kumandalı orijinal yedek anahtar kopyalaması sonrası tüm fonksiyonları ile sorunsuz çalışır. Çünkü bu işlemi orijinal yazılım üzerinden yapıyoruz. Böylece aracın anahtar sisteminde hangi özellikler varsa aktif olarak çalışıyor. Herhangi bir sorun çıkmadan kullanabiliyorsunuz. Bu sebeple aracı alırken ya da satarken kaskoda ve sigorta şirketinde herhangi bir sorun yaşamazsınız. Lisanslı cihazla kopyalama yaptığımız için işlem yasaldır, iki yıl garantilidir. Yaptığımız yedek anahtarda herhangi bir sorun yaşarsanız size tekrar destek verebiliriz.

Audi A5 Yedek Anahtar Pili

Audi A5 iki kapılı otomobillerde Keyless Go özelliği bulunmuyor. Bu sebeple anahtarı kullanmanız gerekir. Aracın kapılarını uzaktan kumanda butonları ile açtıktan sonra göstergelerin sağ tarafındaki yuvaya anahtar kasası takılarak motor çalıştırılıyor. Bu sebeple Audi A5 yedek anahtar pili biterse anahtar kabının arka kısmındaki nikelajlı alandaki çentiğe bastırarak metal anahtarı çıkararak, kapıları açabilirsiniz. Aracı çalıştırmak için de yuvaya sokmanız yeterli. Aracın pili tamamen bitse bile anahtar kasasını yuvaya taktığınızda araç çalışır. Kumanda ve immobilizer sistemleri ayrıdır. Yani pil bitse bile yolda kalmazsınız! Audi A5 anahtar pil bittiğinde manuel metal kısım imdadınıza yetişir; ancak uzaktan kumanda konforundan mahrum kalırsınız. Bu sebeple pili değiştirmelisiniz. Audi A5 anahtar pili standart CR 2032 pildir. Hemen hemen tüm oto anahtar kumandaları genelde 2032 tip pil kullanılır. Bu pilin satış fiyatı piyasada 10.00 TL’dir.

Audi A5 Yedek Anahtar Dış Kabı

Audi A5 yedek anahtar dış kabı aslında sağlam bir üründür. Kolay kolay bozulmaz. Zamanla butonlarında eskime, deforme görülebilir. Suya temas ederse çipli kartta hasar oluşabilir veya yüksekten düşerse anahtar kabı çatlayabilir. Bazı hassas müşteriler anahtarın eski ve çizik olmasından rahatsızlık duyar. Hassas müşterilerimiz için stoklarımızdan yeni anahtar dış kabı temin ediyoruz. Orijinal yedek anahtardaki çipi ya elektronik kartı alarak, yeni anahtar kabı içinde takıyoruz. Böylece herhangi bir anahtar kopyalama işlemine gerek kalmadan yeni anahtar sahibi oluyorsunuz. Audi A5 anahtar dış kabı uygun fiyatlara yenilenebilir özelliğine sahiptir. Audi A5 anahtar dış kabı fiyatı 125.00 TL gibi uygun bir fiyattan sunulmaktadır. Yeni anahtar kabı alıp, içindeki çipi kendiniz değiştirebilirsiniz. Montajı oldukça basittir. Kendi imkanlarınızla bizlerden görüntülü destek alarak 2 dakikada değişim yapabilirsiniz.

Audi A5 Yedek Anahtar Fiyatı

Yukarıda anlattığımız Audi A5 orijinal anahtar programlama işlemi için sadece 400 TL talep ediyoruz. Anahtar kabı ve anahtar kopyalama dahil fiyatımız budur. Yedek anahtar orijinaldir. İşlem sonrası açma, kapama, bagaj ve camları açıp kapatma özellikleri aktif bir şekilde hemen çalışır. Yedek anahtar 2 yıl garantilidir, işçilik fiyata dahildir. Pil, diş açması ve arabaya programlanması ayrı ayrı ücretlendirilmez!

Audi A5 anahtar fiyatı
Audi a5 anahtar fyatı için görsel paylaştık.

Audi A5 Yedek Anahtar

  • Audi araçlarınız için yedek anahtar ihtiyacınız olursa mutlaka bizimle irtibata geçin. Yaptığımız yedek anahtar hizmetleri ile orijinal anahtarlar arasında hiçbir farklılık yoktur.
  • Audi A5 yedek anahtar kopyalama işlemi 15 ila 20 dakika sürer.
  • Yedek anahtar kopyalama işlemlerini sadece ruhsat sahibi kişilere yapılmaktadır.
  • Audi A5 araçların hafızasında toplam 3 adet anahtar kayıtlıdır. Kodlama esnasında arabanın başında olmayan tüm anahtarlar güvenlik açığı doğmaması adına iptal edilir.
  • Audi A5 anahtarların tamamı kayıpsa yani hiç anahtar yoksa aracın başında sıfırdan anahtar üretebiliriz.
  • Audi A5 yedek anahtar tamamen orijinaldir. Aracın yapısına, kimliğine ve elektronik parçalarında değişiklik söz konusu değildir.

Sizin de Audi A5 aracınız varsa ve yedek anahtar yoksa hemen bizi arayın! A5 yedek anahtar için 7 gün 24 saat hizmetinizdeyiz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir