Menü Kapat

Opel Vectra C Yedek Anahtar

Memleketim Kastamonu`dan arandım güzel işler çıkardığımızı ülkemizin her yerinden gelen memnuniyet mesajlarıyla anlıyor insanları dürüst ticaretin ölmediğini hissettiriyoruz. Hayrullah bey Opel Vectra C sahibi ve bir anahtar sorunu yaşamış nedendir bilmiyorum ısrarla sormama rağmen anlatmadı fakat tahminlerime göre orada ya kendine göre bir esnaf yada usta bulamadı. Kendisi özellikle Opel Vecra C Yedek Anahtar istedi üstüne basa basa orjinal Delphi bulunur mu varsa ben size bozuk olanı göndereyim onun ucunu orada kesin ben servise gidip kodlama yaptıracağım demesiyle ürünün görsellerini kendisine yolladım ilgi ve alakamız için teşekkür etti. Opel Vectra C Anahtar yapısını incelediniz mi bilmiyorum önceki kasaları düz uzaktan kumandalı sonrasında arabayla birlikte Opel Anahtarı genel görünümü de değişti katlanabilir sustalı oldu fakat eski düz olanın üretimi durduruldu ihtiyaç halinde katlanabilir her ikisine problemsiz kodlandığı için bizlerde onu tercih ediyoruz resimlerini yazımıza ekleyeceğim detaylı bakın demek istediğimi anlayacaksınız. Genel sorularınızla devam edip yine bildiklerimi sizler için cevaplıyayım.

 • opel vectra c orjinal anahtar
  Opel Vectra C anahtar ve sustalı anahtar
  Opel Vectra C Anahtar Kabı

Hepsinde bir anahtar kabı sorunu var Opel Corsa C uzaktan kumanda tuşlarının patlaması, tuşları delinmese bile içine gömülme ve susta yay mekanizmasının bozulmasından dolayı onlarca Opel Astra H Anahtar kabı değişikliği yaptık yani şunu demek istiyorum Opel Vectra C Anahtar kabı üzerinde bulunan yumuşak doku insan elindeki asitli yapıya hiç dayanmadığı gibi eriyip adeta kayboluyor. Ön ve arka kapak kutularının değişmesiyle yenilenip tertemiz hale gelir fiyatı ortalama 30.00 liradır

 • Opel Vectra C Anahtarım Kayboldu Ne Yapmalıyım

Opel yine bütün araçlarının kitapçıkları ve kullanma kılavuzlarının arasına belli başka kodları içeren bir kağıt belge verir bu belge üzerinde arabanın elektronik kodu, mekanik kodu, radyo kodu ve servis personelinin tarafından istenebilecek bazı şifreler bulunuyor eğer sizin arabanızın evrakları yerli yerinde ve  kayıp olmadıysa o bilgilerle Opel Vectra Kayıp Anahtar hatta Opel Vectra C Yedek Anahtar uzaktan dahi sizlere yollanabilir. Kontrol ettiğinizde öyle bir belgenin olmadığına kanaat getirirseniz o zaman yetkili servise ruhsat bilgilerini ulaştırıp istemeniz en doğal hakkınızdır lakin servis yetkilisi kimlik fotokopisi istiyor onları mail yoluyla iletmeli daha sonrasında 30 dakika beklemelisiniz. Kodlar elinize ulaştığında bize konum bilgisi yollamadan bu kodları verirseniz ön hazırlık yapıp daha kolay bir şekilde çözüm odaklı çalışabiliriz. 

Opel Vectra C Anahtar İşareti

Eğer arabanın göstergesinde anahtar işareti çıkıyor ve bir iki saniye içinde kaybolup gitmiyorsa immobilizer anahtar hatası ile karşılaştığınız muhtemeldir. Hep söylüyorum bu tarz elektronik yapısı fazla olan arabalara eski nesil ustalar bakamaz zaten cihazları yoksa verdikleri cevaptan anlayacaksınız orayı sök, buraya baktır, servise çek gibi sıralı hazır cevaplar peki en kestirme çözüm yolu nedir ?

Cevap: Öncelikle Opel Vectra C Uzaktan Kumandalı Anahtar doğru düzgün görevini yerine getiriyor mu ona bakmak lazım bu herhangi bir oto anahtarı işi yapan kişilerde bulunan cihazlarla kontrol edilebilir eğer bozuksa hemen müdahale edilecek zaten değilse hiç bir şekilde doğaçlama iş yapmayın hemen arıza tespit cihazıyla arabayı güzel bir tarayıp nereyi gösteriyorsa oradaki parçanın üzerine gidip çözüm yolu arayın aksi halde orası burası derken işin içinden hiç çıkamazsınız benden bu sadece bir tavsiyedir.

Opel Vectra C Anahtar Kopyalama

Kafa kafaya dediğimiz kopyalama sistemi yani araba olmadan bir üretme mümkün değildir. Arabanın üzerindeki 46 Kripto ( geliştirilmiş kopyalama engel sistemi ) yazılımı buna engeldir ruhsat sahibi arabasını getirip belgeleri gösterdikten sonra aynı yurt dışından sipariş eder gibi sıfır yani ham olan Opel Vectra C Yedek Anahtar arabaya okutup tanıştırılacak başka türlü size söylenen bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır.

Opel Vectra C Anahtar Kodlama

Yedek kodlama ile kayıptan yani tamamen kaybolmuş bir aracın anahtarını kodlamak bir birlerinden çok farklıdır. Aracın yedeği olduğunda mevcut üzerinden bilgilerle yürümek çok daha kolaydır ancak tamamen kayıp böyle değildir neden araba kilitli hırsızlık önleme sistemi devrede o sebepledir ki işiniz oldukça güçleşir peki süreç nasıl işler.

 1. Yedek anahtar istenildiğinde mekanik uç zaten elinizde olduğundan makinede çekimi çok daha rahat tamamen kayıp olduğunda kod kartı yok ise kapı kilit sistemi sökülmek durumundadır.
 2. Arabanın güvenlik kodu araç kapalı durumda iken çok daha zor şekilde okunur bilgisayar giriş yapamaz araç o an kendini korumaya almıştır fakat yürür durumda zaten güvendeyim deyip tüm bilgilere erişim izni verir doğru mantık budur.
 3. Maliyet boyutu var nereden yardım istiyorsunuz ustaya ne kadar uzaktasınız veya işi düzgün yapan birini bulmanızın durumu nedir bunlar hep anlık gelişen olaylar olduğundan en güzeli başınıza gelmeden önlem almanız olacaktır.

Opel Vectra C Anahtar Arızası

Özellikle açma kapama butonlarının bozulmasından genelde araba açma kapama sorunu yaşıyor insanlar fakat okuyucu antende arıza yapabilir eğer su geçirdiyse veya yüksekten düştüyse mutlaka onarılıp tamir edilmelidir aksi halde araba çalışmaz yukarıda bahsettiğimiz hata meydana gelir mağdur olur kalırsınız. Uzaktan kumanda üzerinde bulunan butonların 10 yılı aşkındır kullanılması arıza vermesi için kabul edilebilir bir sebeptir kaç bin defa basılmıştır ben tahmin edemiyorum lakin butonlar iyi bir elektronikçiye değiştirilirse tertemiz çalışır fakat düşme veya su geçirme olayları çok farklı işte bunun profesyonel bir kişi tarafından kontrol edilmesi şart çünkü butonların değiştirildiğini arabanın kapılarının açılıp kapanmasından anlayabilirsiniz ama antenin sağlam mı bozuk mu olduğunu kesinlikle anlayamazsınız bunun için cihaz gerekli eğer arıza yaptığını düşünüyorsanız kesinlikle baktırıp kontrol ettirmelisiniz sadece anten bizim stoklarımızda Opel Vectra Uzaktan Kumandalı Anahtar bize gönderilirse garantili tamir edebiliriz.

1 Comments

 1. mustafa

  merhabalar, bende görseldeki düz uzaktan kumandalı anahtar var, 5-6 sene önce dönüştürücü almıştım ama şuan biraz yıprandı tekrar değiştirmek istiyorum. elimizde sustalıya dönüştürücü var mıdır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir