Menü Kapat

Opel Corsa D Anahtar

opel corsa d anahtar

2007 ve 2008 yıllarında Opel Corsa C modelinin bir üst kasası olarak üretilen Corsa D üzerinde bayağı bir değişiklik yapıldı. Genel olarak far ve stoplarda küçük oynamalar yaparak değişiktirdik diyerek satışlarını yükseltmeye çalışan otomobil firmaları kimi zaman köklü değişikliğe gidiyor işte Opel Corsa D benim gözlemlediğim modellerin başında geldi. Opel Astra H kasasıyla birlikte piyasaya sürülüp satışları başlanan modelde mesleğimle alakalı olduğunu düşünüyorum baktım Opel Corsa D anahtar yapısına katlanabilir sustalı olmuş dokusunu, yapısını ve kalitesini inceledim benden sınıfı geçti.

Opel Corsa D anahtar çoğaltma

Acentadan arabayı satın aldığınız zaman ( sıfır olarak konuşuyorum ) 1 tane uzaktan kumandalı sustalı anahtar 1 tane uzaktan kumanda özelliğine sahip düz opel anahtar ve kitapcıklarıyla beraber verilmektedir. Kullanma kitabının yan tarafında bulunan önemli bilgilerin içeren kart bulunmaktadır o belge sayesinde Opel Corsa D anahtar çoğaltma işlemi yaptırabilirsiniz. Arabayı galeriden veya sahibinden.com sitesi üzerinden satın aldığınızda eski sahibi bende bu şekilde aldım veya bulup göndereceğim gibi bahanelerle sizi geçiştirmeye çalışabilir ve sizlere Opel Corsa d yedek anahtar çoğaltma ihtiyacı doğabilir. Araba içinize sindi ise arabadan soğudum demeyin bizleri ziyaret ederseniz sizlere verilmeyen opel Corsa D anahtar iptal edilip yerine yenisi eklenecektir. Belgenin içerisinde bulunan bilgileri aşağıda sıraladım kart varsa söz konusu çoğaltma çok daha rahat olur ancak kayıp veya bulunmuyor ise dert etmeyin diagnostik cihazla ( online opel arıza tespit bilgisayar programı ) arabanın üzerinden emilebilir.

  • VIN Numarası
  • Security Access code ( elektronik kod programlama yaparken lazım olur )
  • Engine Type/No
  • Key no ( Mekanik demir ucunun kodu )
  • Radyo Type/No code ( radyonun kodu akü değişince isteyebilir )
  • Serial No ( motor beyni ve aracın genel parça numarası )

İhtiyaç duyduğunuzda yetkili servis sizlere bu kodları ruhsat fotokopisi ve ehtiyet fotokopisini mail atmak şartıyla vermek zorundadır. Opel Corsa D anahtar kaybolursa öncelikle bu kodlara ulaşmanızı öneriyorum ki işiniz kolay olsun. Örnek veriyorum Gümüşhane, Bayburt, Şanlıurfa, Mardin, Muş, Hakkari, Bitlis, Erzurum, Erzincan, Kastamonu, Artvin, Rize ve Trabzon dolaylarında aracınız kilitli kaydıysa kodları elinizde bulundurursanız oto anahtarı kopyalama işi yapan bir yerde bilgiler bilgisayara girilerek opel corsa d anahtar çoğaltma yaptırabilirsiniz lakin unutmayın sadece kapı ve kontağı açar arabayı çalıştıramazsınız arabanın çalışması için ekstra programlama yapılmalı yani aracın başına usta çağırılmalıdır.

Opel Corsa d anahtar yaptırma

Yukarıda söylediklerimin haricinde eğer opel corsa d anahtar yaptırma hizmetini almayı düşünüyorsanız arabanız çalışır halde iken halletmeniz lehinize olacaktır. Neden diye soracaksanız cevaben istediğiniz firmaya gitmeniz, fiyat araştırması yapmanız ve güvendiğiniz ustadan destek almak geçerli sebeplerin arasında olduğunu düşünüyorum. Arabının aktif olması uzak noktalara servis, usta veya destek çağırmanızdan çok daha düşük bedeller ödemeniz anlamına gelmektedir diğer şekilde kurtarıcı, en yakın servis ve zaman kaybını düşünürsek bayağı bir mağdur olacağınız kanısına varmaktayım.

Delphi marka opel corsa d orjinal anahtar fiyatı

Opel Corsa D modelinin uzaktan kumanda üreticisi dünya markası olan Delphi`dir fiyatıda döviz kuruyla değişiklik gösterse dahi şuan için Opel corsa d anahtar fiyatı 240.00 liradır. Orjinal son kullanıcı yani siz isterseniz katlanabilir isterseniz düz olarak alabilir arabanıza kopyalama yaptırabilirsiniz ekstra bir fiyat farkı yoktur. Elektronik devre olarak bakıldığında gerçekten çok kaliteli bir mekanizmaya sahip lakin ön tarafından kırılması ve buton yerlerinin göçmesi ürünün dış kabının değişmesine sebebiyet vermektedir. Sırf bu yazı için hazırladığım görseli incelediğiniz zaman söylemek istediğimi anlayacaksınız. Resimdeki yuvarlak içine aldığım dairede kırık mekanizma görünüyor böyle bir durumda yetkili servisten yenisini getirmenize gerek yok dış kumanda kabı değiştirilerek sorun rahatlıkla bertaraf edilebilir.

Opel corsa d anahtar kırılması
opel corsa d anahtar kırılması yaşayanlar için

Opel Corsa D Anahtar Tamiri

Hangi sebeple olursa olsun tamir ihtiyacı doğan opel corsa d uzaktan kumanda tarafımızca garantili şekilde tamir edilebilir. Dış kabı deformasyanu, tuşların basmaması ve sıvı teması alan devrelere müdahale doğru yapıldığında ürünün kurtulması muhtemeldir. İçerisindeki butonlar basmalardan dolayı bozulabilir 10 bin basım sonrası zedelenen butonların orjinaliyle değişmesi uzaktan kumandaya adeta can verir. Yere düşmesi sonucunda arabayı açıp kapatır lakin arabayı çalıştırmaz immobilizer anahtar yapısının tüm işlevi elektronik frekanslarla gerçekleştiğinden cihazlar ile kontrol edildiğinde gerekirse anteninin değişmesi gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir