Menü Kapat

Arabanın anahtarı içinde kaldı Nasıl Açılır ?

arabamın anahtarı içinde kaldı - arabamın anahtarı kontakta kaldı - arabamın anahtarı bagajda kaldı

 Yıllardır toplumun hafızasına kazınan ve herkesin doğru diyerek adlandırdığı sorunları sizlerin net bilgilerle donatılmanız için cevaplandıracagim tamamlanmadığını düşündüğünüz sıkıntıları bize iletin gerek sitemizden gerekse mail adreslerimizden sizlere dönüş sağlayalım.  Örneğin alt tarafa yerleştirdiğim videoda volkswagen caddy marka arabanın anahtarı içinde kaldı ve zarar vermeden tarafımızca açıldı izlediğinizde göreceksiniz asla arabanın her hangi bir yerine temas etmiyor kapı kilitlerini ve cam direklerini kastırmıyoruz. Olası durumlarda ” Arabamın anahtarı içinde kaldıdiyerek bizleri aradınızda sizlere cevap olarak yapmanız gereken sizlere en yakın araba anahtarı işiyle uğraşan bir ustaya ulaşmak olacaktır.   Dağ başında, plajda ve yaylada mağdur kalmış olabilirsiniz ulaştığınız halde arabanın başına gelmeyen ustalar, yüksek bedeller talep eden meslektaşlarıma kızıp kesinlikle arabanın camını kırmayın “ASLA KELEBEK CAMINA DOKUNMAYIN “ genelde siparişle yurt dışından getirtilen kelebek cam diğerlerine göre daha pahalı ve zor bulunan ürünler arasındadır.

araba anahtarı içerde unuttum kapıyı nasıl açarım

Kendi imkanlarınızla açmanız mümkün değil lakin kapı direklerini aralayabilirseniz kapı kolunu çektirerek açmanız mümkündür ancak bazı arabalarda kesinlikle işlemiyor hemen örnek vereyim. Seat, Skoda, Audi, Volkswagen ( vw ), Porsche, Bmw ve Ford gibi modellerde içirede unutulup kilitli kalan aracı açmanız çok zor olup açabileceğiniz modellerde mümkündür. Renault, Citroen, Peugeot, Honda, Nissan, Hyundai ve Kia modellerini alet ve aparatlarınız varsa az önce zikrettim kam kapı direklerini hafifce aralayarak açabilirsiniz.

Tansiyon Aletiyle Araba Kapısı Açma

Bizlerin dahi bazı arabalarda kolay ve pratik yöntemle kapı açmak için kullandığı aletlerden biridir. Tansiyon aletiyle araba kapısı açma işlemi güzel sonuçlar verir etrafınızda var ve çaresizseniz kullanabilirsiniz ancak başlamadan önce bizlerden bilgi almanızı öneririm. Marka ve modellere göre sizleri yönlendirip çalışıp çalışmayacağını dile getirip ona göre çözüm yoluna kavuşmanızı sağlayabiliriz. Tansiyon aletiyle araba kapısı açarken yanınızda uzunca şemsiye teli olmalı hatta onun uç tarafını kıvırıp ( L ) yapmanız gerekmektedir. Tansiyon aleti ile arabanın kapası kastırıldığında aradan kaporta ve boyaya zarar vermeyecek şekilde kapı kolu çekilerek araba açılır.

Tansiyon aletiyle araba kapısı açma yöntemi

Kilitli Bagaj Kapısı Nasıl Açılır ?

Genelde arabanın anahtarı bagajda kaldı şeklinde şikayetler alıyoruz o zaman biz direk soför kapasını açıyor ve arka koltukları yatırıp bagaja ulaşıyoruz ancak özellikle eski model arabalarda koltuk arkasında sac var o sebeple bagaja ulaşılmıyor mutlaka kilit üzerindeki mekanizmanın döndürülmesi gerekmekte aksi halde açılması mümkün olmuyor. Bagajında mekanik kapi kilit sistemi olmayıp arka koltukların sökülmediği arabalarda var onlara oto anahtarı kopyalama işlemi yaptıktan sonra uzaktan kumanda üzerinden bagaj açma işlemi uygulanmaktadır ki Fiat Linea buna en güzel örnektir.

Pimpon Topu İle Araba Kapısı Nasıl Açılır ?

Net ve anlaşılır şekilde yazmanın daha doğru olacağını düşünüyorum ” PİMPON TOPU İLE ARABA KAPISI AÇILMAZ KİMSE KENDİNİ KANDIRMASIN ” meslek hayatım boyunca duydum lakin uygulayanını hiç görmedim çünkü böyle bir şey inanın bilgi gerçek ve sağlıklı olsa buradan bütün dünyaya duyurur yukarıda eklediğim gibi yazıya videosunu eklerdim. Araştırmalar yaptım çeşitli paylaşımlara göz attım hepsi gelir elde edilmek amacıyla spam ( sahte ) yüklemelerdir. Pimpon topu demir gibi sert olup uğraşmalarınız sonucunda arabaya zarar verecek yapıya sahiptir dikkat edeceğinizi temenni ediyorum.

arabamın anahtarı içinde kaldı ne yapmalıyım
araba anahtarı içinde kaldı nasıl bir yol izlemeli

52 Comments

  • oto anahtar

   Ali bey Ford Fiesta Anahtar arabanın içinde kaldı ise mutlaka iyi bir oto anahtar işi yapan birisinden destek almalısınız. Anahtar görünüyor ise cam arasından bir tel yardımıyla ulaşılabilir.

  • oto anahtar

   Ferhat bey 2013 model mercedes c180 mercedes anahtar bagajda kalması sonucu izlenecek yol maalesef tekdir. Oto anahtar kopyalama cihazı ile gelerek araba bilgisayar üzerinden bagaj aç komutu ile açılabilir.

  • oto anahtar

   Opel Astra J anahtar arabanın içinde kaldı ise yapacağınız bir tek işlem var. İyi bir oto anahtar ustasına ulaşıp aracı açtırmanız kendi imkanlarınızla açabileceğiniz bir araç değil maalesef.

 1. Adil

  İyi günler. 2016 Passat aracımın anahtarı bagajda kaldı ve kapılar da kilitli.Yedek anahtarım da yok. Nasıl açabilirim acaba?

  • oto anahtar

   Adil bey 2016 model Volkswagen passat Anahtar bagajda kaldı ise, yapmanız gereken şudur;
   1) Oto Anahtar işi ile ilgilenen profesyonel birine ulaşmalı.
   2) Aracın kapısını zarar vermeden açtırmalı.
   3) Arabanın arka koltuğunu yatırıp bagaja ulaşmalısınız.

   Not: Kendi imkanlarınız ile açabileceğiniz bir araç değildir.

 2. İdris

  2003 model bora akü bitmiş, bagaj açılıyor ama bagajdan arka koltuğu yatırabilirmem gerekiyor. Düzenek nasılsın? Tel ile denerken hangi bölgeden ve hangi açılarla denemeliyim?

 3. Levent

  2015 Ford Fiesta aracımı uzaktan kumanda ile kilitlendikten sonra sol kapı kolunu çektiğimde kapıların hepsi açılıyor. Diğer kapılarda böyle sıkıntı olmuyor. Sıkıntı ne olabilir.

 4. Zehra

  Merhaba Volswogen Polo araç , sanırım 2006 model( araç emanet) anahtar arka koltukta kaldı ve araba kendini kitledi.Nasil açabiliriz.Ankaradayim bu konuda yardımcı olabilecek birisi var mı?

 5. Maşallah

  Benim aracım Ford transit 2013 model anahtar kapıları açmıyor ışıklar yanmıyor manuel olarakta anahtar açmıyor nasıl açarım

 6. Maşallah

  Benim aracım Ford transit 2013 model anahtar kapıları açmıyor ışıklar yanmıyor manuel olarakta anahtar açmıyor nasıl açarım acaba

 7. Ali Riza

  Slm. Ford focus 2008 anahtar çalışmıyor ve manüel kilit de açmıyor, muhtemelen önceki sahibi değiştirmiş ve ulaşmam mümkün değil. Nasıl açabilirim acaba. Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir