Menü Kapat

Nissan Navara Smart Anahtar

nissan navara smart anahtar

Nissan Navara Smart Anahtar Kopyalama

Qashqai modeli ile kodlamas ve programlaması tüm özellikleriyle aynıdır. Makyajsiz eski kasa araçlarda düz uzaktan kumandalı vardı, şimdilerde yenilenen teknolojiyi Navara`ya eklediler. Nissan Navara smart anahtar, anahtarsız giriş sistemi olan birçok araçta olduğu gibi kullanışlı bir sistemle donatılmıştır. Sistemin bazı püf noktalarını biliyorsanız hiçbir sorun yaşamadan Nissan Navara aracınızı kullanabilirseniz. Ancak bu püf noktalarına vakıf değilseniz yolda kalabilirsiniz! Nissan Navara akıllı anahtar nasıl kullanılır? Navara smart anahtar sistemi nasıl çalışır? Nissan Navara smart anahtar tamiri işlemleri nelerdir? Tüm bu sorunların cevaplarını ve daha fazlasını makalemizde bulabilirsiniz!

Nissan Navara Smart Anahtar Kaybolması

Nissan Navara aracın akıllı anahtarı kayıp olur veya farklı kişilerin eline geçer ise arabanın üzerinden silinebilir. Nissan Navara, kodlama moduna alındığında o an için kopyalama işlemine dahil olmayan Nissan Navara Keyless Anahtar etkisiz hale gelir ve arabayı çalıştırmaz. Tekrar bulunduğu zaman bilgisiyar bağlantısı ile arabadan aktif edilebilir. Ancak Nissan Navara, kesinlikle çıkma veya başka araçların uzaktan kumandasını hafızasına almaz. Biraz uygun maliyetli şekilde halledeyim diyerek çeşitli ikinci el ürün satan sitelerden alınan Nissan Anahtar, hiç bir modeline uyum sağlamaz bilginize sunarım.

Nissan Navara Akıllı Anahtar Sistemi

Nissan Navara modellerinde akıllı anahtar yani anahtarsız çalıştırma sistemi vardır. Oldukça pratik ve kullanışlı bir sistem olan smart anahtar sistemi, bazı özelliklerle donatılmıştır. Nissan Navara smart anahtar, anahtarı cebinizden çıkarmadan aracın kapıları açmanıza ve kilitlemenize olanak tanır. Akıllı anahtar sistemi, araca yaklaştığınızda anahtarı algılar. Kapı kolu üzerindeki butona dokunduğunuzda kapılar açılır.

Nissan Navara anahtarsız çalıştırma sistemi, bazı durumlarda farklı tavırlar sergiler. Start/stop düğmesi, bu sistemin odak noktasıdır. Değişen durumlara göre start/stop düğmesinin tavrı da değişir. Nasıl mı?

Bir örnekle smart anahtar sistemi özelliklerini anlatmaya çalışalım: Aracınıza binen bir arkadaşınızın Nissan Navara akıllı anahtar ile araçtan ayrıldığını düşünelim. Arkadaşınızı bir yere bıraktığınızı ve yanlışlıkla araç içindeki anahtarı yanına aldığını varsayalım. Bu durumda Navara ile yola devam edebilirsiniz. Bir süre sonra “anahtar algılanmadı” uyarısı alacaksınız.

Bu durumda start/stop sistemi devre dışıdır; yani araç stop etmez. Anahtarsız olarak Navara’yı kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak bir yerde durup Navara’nın kontağını kapatırsanız veya motoru durdurursanız tekrar aracı çalıştıramazsınız. Çünkü smart anahtar sistemi anahtarı aracın içinde olmasını isteyecek. Start/stop düğmesine bassanız bile anahtar algılanmadı uyarısı alırsınız. Bir an önce arkadaşınızı bularak anahtarı getirmesini istemeniz veya bir taksi ile gidip anahtarı almanız gerekir.

Nissan Navara Smart Anahtar Pili Biterse Araç Çalışır mı?

Nissan Navara smart anahtar pili biterse ne olur? Endişe etmenize gerek yok! Bu durumda ne yapmanız gerektiğiniz anlatalım: Nissan Navara akıllı anahtar pili biterse, aracın kapılarını otomatik olarak açamazsınız. Kapıları açmak için anahtar kasasının içindeki metal anahtarı kullanmanız gerekir. Manuel olarak kapıları açmalısınız.

Pili biten smart anahtar ile aracın içine girdiğinizde her zaman yaptığınız gibi debriyaja ve start/stop düğmesine basarak aracı çalıştıramazsınız. Bu durumda aracın gösterge ekranında “anahtar algılanamadı” şeklinde bir uyarı yazısı çıkar. Aracı çalıştırmak için şu yöntemi kullanmalısınız; Debriyaja basın. Aynı anda pili biten akıllı anahtar kasası start/stop düğmesinin üzerine tutulur. Bir ‘dıt’ sesi duyacaksınız. Ardından start/stop düğmesine bastığınızda araç çalışacaktır.

Kısaca; Nissan Navara akıllı anahtar pili bittiğinde yolda kalmazsınız! Ne yapmanız gerektiğini bilirseniz sorunsuz olarak yolunuza devam edebilirsiniz. Anahtarsız giriş sistemi ile aracı konforlu bir şekilde kullanmak istiyorsanız en yakın elektronik marketten veya oto immobilizer anahtarcıdan pil temin edilerek, akıllı anahtar pili değiştirilmelidir.

Not: Nissan Navara Smrat ( keyless ) anahtar pili yine standart hemen her markette bulabileceğiniz cr 2032 yapıya sahiptir. Ücreti 10.00 lira 15.00 lira ve 20.00 lira arasındadır. Ömrü en fazla 2 senedir.

Nissan Navara Smart Anahtar Tamiri

Nissan Navara akıllı anahtar tamiri ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Sistemdeki arızaları tamir edebiliriz. Ayrıca, akıllı anahtar pili temin edebilir veya değiştirebiliriz. Nissan Navara anahtar kopyalama hizmetleri de veriyoruz. Navara anahtar işlemlerinin tamamını garantili olarak yapıyoruz. Yetkili servislerde yaptıracağınız işlemlerin yarı fiyatına tüm akıllı anahtar sorunlarını çözüm bulabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir