Menü Kapat

Nissan Micra Anahtar

Nissan micra orjinal anahtar
Nissan micra orjinal anahtar
Orjinal nissan micra anahtar modelleri

Yine heyecan verici bir çalışmayı sizlerle paylaşmak için bilgisayarımı açtım, örneğin yeni bir araba satın aldınız kazası belası yok tamamen orjinal, keyifle kullandığınız tertemiz bir otomobil. Detaylı şekilde incelediğim Nissan micra 2016 model pırıl pırıl bir araba sizde bu söylediğime katılacaksınız kontak anahtarı oldukça rahatsız edici onun dışında musteşim bir tasarım diyebilirim.

Günümüzde hiç kimse katlanabilir özelliği bulunmayan, sustasız düz bir anahtar kullanmak istemiyor, neden istemiyorlar diye soracak olursanız yine müşterilerimizin söylediğinden yola çıkarak taşıma zorluğu ve görsellik. Avucunuza veya masaya yakışacak bir Nissan Micra Anahtar daha kullanışlı ve taşıması kolaydır. Aşağıdaki bunun için güzel bir video var buradan net bir biçimde izleyebilirsiniz.

Müşterimiz eşi için aldığını söylediği Micra arabasının son ihtiyacı olan yaklaşık 35 dakika gibi sürede eski sahibinde olan Nissan Anahtarı hafızadan silindi müşterimizin beğendiği yeni nesil sustalı anahtarı programladık. Hepimiz yukarıda söylediklerim ve bağlantısını verdiğim videoda yeni kasa Micra Anahtar yapısını incelemiş olduk, şimdi diğer modeller ile devam edelim karşınıza çıkabilecek sorunlardan bahsedelim.

 1. Nissan micra akıllı anahtar
  2004 – 2007 yılları arasında üretilen Micra modellerinde smart anahtar (anahtarsız çalıştırma) kullanılmıştır, kibar bir yapıya sahip olduğundan kullanımı rahattır. İçinde bulunan 4D immobilizer cip kumanda üzerine sabitlenmiştir dolasıyla kumanda yere düştüğünde yada azıcık bir sıvı teması olduğunda bozulup aracı çalıştırmaya bilir. Nissan Micra Akallı Anahtar kopyalaması diğer arabalara göre biraz daha zahmetli ve zordur ancak ihtiyaç halinde 1 saat gibi süreyle hizmetini verebiliyoruz yeter ki zaman ayırın. 2004 yılında üretildiğini söylemiştim o sebeple bantlanan, kırıldığı halde kullanılmaya devam eden ve ön kapağı kaybolmuş şekilde kullanılan bir çok insana denk geldim onlar için Nissan Micra Anahtar Kabı ve Kasası üretildi şimdi onu inceleyelim.
 2. Nissan micra akıllı anahtar kabı
  Genellikte anahtarlık takmak için dizayn edilen üst kapak kısmı zamanla kırılır kötü bir görüntü gün yüzüne çıkar, yetkili servislerden Nissan micra akıllı anahtar kabı talep ettiğinizde “kumanda kabı yok, yenisini getirteceğiz” diyerek sizden yüzlerce lira para talep edecekler, lakin iyi bir oto anahtarcısı çok daha uygun fiyatlar ile yaranıza merhem olacaktır. Sözünü ettiğim ürünün montajını kendiniz dahi takabilirsiniz bir ustaya veya dükkana ihtiyacınız yok fakat piyasada 4 farklı kalitede anahtar kasası mevcut o yüzden bilmediğiniz yerden sipariş etmeyin.

Nissan Micra Yedek Anahtar

Her zaman tutulan ve makyajlanan kasalarıyla hayatımızın içinde bulunan Nissan Micra`nın anahtar yapısını nedense hep değiştirdiler o sebeple ben size tek tek bütün modellerden bahsedip yedeklerinin nasıl kopyalandığını anlatayım. İlk önce keyless go dediğimiz akıllı sistemle karşımıza geldi Japonlar sistemi biz istersek bütün arabalarımıza koyarız dercesine bu modelde tanıttılar ben sorun yaşayan insanlarla karşılaşmadım. Kopyalaması arabanın üzerinden yapılsa bile sadece çalıştıran özelliğe sahip bir Oto Anahtarı araba gelmeden kodlanabilir.

 • İki Düğmeli Nissan Micra Uzaktan Kumandalı Anahtar

Bahsettiğim keyless go akıllı sistemden sonra üretildi genelde dikkat edin keyless go en yüksek modellerde oluyor ancak neden Japonların tersten başladığını anlamadım. Yeni modellerinde 2006 – 2007 – 2008 – 2009 ve 2010 yıllarında Nissan Micra, Nissan Note ve Nissan Qashqai ortak kullanıldı genel olarak sivri bir yapıya sahip olan Japon arabalarının yedek parçaları arıza çıkarmamakla zaman zaman dış kumanda kabı ihtiyacı doğmaktadır onuda kendi imkanlarınızla çözmeniz oldukça basittir.

 • Nissan Micra Uzaktan Kumanda Pili Ve Değişimi
nissan micra anahtar kabı
nissan micra uzaktan kumanda ve anahtar pili değisimi

Nissan Micra uzaktan kumanda pili ince cr 2016 değişimi ise diğer arabalara benzer şekilde yapılabilmektedir arkasında bulunan kücük vidayı söküp kapakların arasını ince cisimle girince kapakların açıldığını ve pilin orada yattığını göreceksiniz. Bazı kumandalar pili değiştirince devre dışı kalıyor lakin sizin arabanız için geçerli değil direkt başka hiç şeyi düşünmeden açma ve kapama tuşlarına sırasıyla basarak tuşları test edin. Bakın Görselin arka tarafındaki vidayı işaretledim ihtiyacınız olan pilin kodlarını resmin üstüne birleştirme yaptım oldukça aydınlatıcı olduğunu düşünüyorum.

Nissan Micra Kumanda Tamiri

Geniş bir yelpaze geniş bir konu lakin nasıl bir tamir ihtiyacınız var öncelikle bunu açıklığa kavuşturmalıyız. Acaba uzaktan kumanda arabayı çalıştırıyor kapılarımı açıp kapatmıyor veya kapıları açıp kapatıyor arabamı çalışmıyor ikisininde prosedürleri farklı lakin her şekilde onarım mümkündür en güzel yanı ise arabaya ihtiyaç duyulmadan tamir edilmektedir. Genel olarak iç butonlarının bozulduğunu şahitlik ettim lakin bir çok kez yukarıdaki görselde işaretlediğim vidanın dibinden kopmalarda yaşandı kasasını değiştirerek kurtardık kurtarmaya da devam ediyoruz.

Nissan Micra Anahtarım Kayboldu Kapıları Kilitli Halde Kaldı

Nissan`ın Micra modelini genelde hanımlar kullanıyor o yüzden bize çok fazla bildirim gelmiyor benim düşünceme göre yollarda çok fazla mağdur olmaktan korkan hanımlar korkudan olsa gerek baştan önlem alıyorlar erkeklerin arabalara hakim olması kendine güvenlerinden dolayı daha fazla başlarına dert alıyorlar.

Nissan micra yedek anahtar olmadan kullanılmaya devam edildiği sürece otopark görevlisi, güvenlik görevlisi, şoförünüz veya siz bir gün mutlaka bahsettiğim olumsuzlukla karşılaşacaksınız çünkü yedeksiz kullanılan her araç büyük bir risk taşımaktadır.  Peki kapıları kilitli vaziyette çalışmaz durumda mahsur alan bir Micra yetkili servisten  destek alınmadan nasıl çalıştırılıp uygun fiyatla düzeltilir onları açıklayıp konuyu bitireyim.

 1. Kapıları kilitli uzaktan kumandası dahi bulunmayan Micra şoför tarafına konulan acil durum kilidinden zarar verilmeden açılır.
 2. Açılan kapının üzerinde bulunan kilit sökülür içerisindeki şifrelerin her birinde numara var o numaralar bilgisayara girilerek immobilizer anahtar ucu hazırlanır yani kapıları ve kontağı açabilecek bir metalden bahsediyorum.
 3. Sökülen kapı kilidi tekrar düzgünce toplanır veki zaten genelde bir tane vida ile sökülebiliyor akabinde kodlama prosedürüne geçilir. 
 4. Her arabanın olduğu gibi sizin aracınızda da bilgisayar girişi var bu girişe bağlanan diagnostik cihaz ile önce uzaktan kumanda sonra immobilizer kopyalama yapılarak araba çalıştırılır. 

İşlemi baştan sona giriş, gelişme ve sonuç olarak tek tek anlattım bildiklerim bu kadar aksi durumlarla karşılaşan insanların hikayelerini paylaşıp bizlere ulaştırmalarını önemle rica ediyorum amacımız bütün insanlara destek olabilmektir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir