Menü Kapat

Dacia Lodgy Anahtar Kaybı

Dacia lodgy anahtar ve sustalı anahtar görseli

Sizlere aktardığım bilgilerin ne kadar doğru ve yol gösterici olduğuna gün gün şahitlik ediyorum. Kocaeli ilinin Kandıra ilçesine bağlı Kefken mahallesine Sakarya`dan kamp kurmaya gelen 4 arkadaşın başına gelenleri sizlere anlatıp Dacia lodgy Anahtar hakkında bütün bilmeniz gereken konuları ele alacağım.

Çocukların başına gelen olayın üzerinde fazla durmayıp yedeksiz kullandığınız zaman nasıl bir çile ile karşılaşacaksınız hep birlikte görelim. 2013 model Dacia Lodgy araç ile Sakarya ilinin Kandıra Kefken mahallesine gelip plaja çadır kurmuşlar Cuma gecesi konaklayıp cumartesi sabahı şortun cebinde unutulan Dacia Anahtarı ile denize girmişler, ne zaman arabadan malzeme lazım oluyor o zaman anlıyorlar ki uzaktan kumandalı lodgy anahtar denize düşmüş zaten denizde kaybolmayıp ıslansa idi tuzlu su elektronik devreyi kısa devre ile çürütecek arabanın çalışmasına engel olacaktı. Neyse aracın sahibi öğrenci arkadaş yakınlarının vasıtasıyla bizi arayıp ” ağabey ben üniversite öğrencisiyim ne olur bize yardım et Kandıra Kefken mahallesindeyiz arabamız kilitli kaldı anahtarı denize düşürdük burada kimse yok bu işlerden anlayan ne olur gel bizi kurtar ” demesi üzerine Oto Anahtarı kopyalama ve kodlama cihazlarını toplayıp gece bastım gittim ( malum okullar kapandı köprüler çok sıkışık ) bulunduğu yerde arabanın kapısını açıp normalde kapıdaki şifreleri okuyoruz ancak bizim için kontağı daha basit olduğundan dolayı kontağı söküp direk kontak anahtarı üretip uzaktan kumandasını ve immobilizer yazılımını kopyalayıp teslim ettik. Arabanın başındaki işimiz 35 dakika gidip gelmemiz 5 saat sürdü ama çocukların gözlerindeki mutluluk ve yüzündeki tebessümü görmek benim için en büyük gurur kaynağıydı. İşte yedek bu kadar önemli aileniz yanınızda olsa ve otoyol kenarında mola vermiş olsaydınız veya bir dağın tepesinde gezinirken o zaman nasıl bir duruma düşerdiniz bunu düşünün.

Dacia lodgy Yedek Anahtar Kopyalama

Ben kayıp etmem çok dikkatliyim, bana alırken vermediler veya hiç başımıza gelmedi nereden bileyim gibi cevaplar insanı maalesef kurtarmıyor. Zaten arabayı aldıktan hemen sonra sizin yedek anahtar çoğaltma işlemini bir şekilde hallettirmeniz gerekiyor bu arabanın sigortası gibi zorunlu değil ama en az onun kadar önemlidir. Araba çalınabilir, kaza yaptığınızda kasko soracak ne bilim benzin alırken pompacı kıracak bu örnekleri çoğaltabiliriz o sebeple araba çalışıp yürürken bunlar ucuz ve kısa süreli işlemler bence kulak arkası yapmayıp bu ihtiyacınızı bir şekilde çözün.

Dacia lodgy Yedek Anahtar Fiyatı

Dacia Lodgy gibi arabaların uzaktan kumandalı yedek anahtar fiyatı oldukça uygun hemen hemen 230.00 lira gibi fiyatı var lakin siz konuyu okuduğunuz zaman kumandasız yapılabilecek mi o program çıkacak mı bence çıkar o zaman fiyat düşer ancak şuan için güncel fiyatı böyle lakin siz bunu görüp sayfamızdan ayrılmayın alt taraftaki formu doldurup bizlerden güncel fiyatları talep edin Türkiye`nin dışında mesela Sivas, Kastamonu, Zonguldak, Karabük, Kırklareli, Trabzon, Rize, Giresun, Bartın ve Sinop gibi sanayisi gelişmemiş bir yerde ikamet ediyorsanız dahi bilgi paylaştıkça çoğalır mantığını unutmayıp isteyin.

Dacia Lodgy Anahtar Kabı

Zaman vereyim mi size ortalama 2 sene 3 ay arabanızı satmazsanız bu kadar uzun kullanın arabayı tuşları delinecek hele hele inşaat işi yapıyorsanız bu zaman zarfı kısalabilir. Tuşlar delindiği zaman sert cisimlerle işinizi görmeyin Dacia Lodgy anhatar kabı fiyatı 35.00 lira hemde kendiniz takabiliyorsunuz elektronik devresini bozmanın bir alemi yok bulamadıysanız bizi arayın gönderilim takarken arayın yardımcı oluyoruz zaten 1 tane vida takıyorsunuz Lodgy kullanıyorsanız mutlaka yaparsınız.

Dacia Lodgy anahtar ve sustalı anahtar döşümünü anlattım.

Dacia lodgy Uzaktan Kumandalı Anahtar Pili

Dacia Lodgy modelinin uzaktan kumandasının pili cr 2016 olup yine bir kalını cr 2025 modelini kullanabilirsiniz. Her ikiside rahatlıkla kullanılır ortalama süresi 3 yıl olup kendi imkanlarınızla değişimi tamamlayabilirsiniz. Dacia Lodgy uzaktan kumunda pil fiyatı 10.00 liradır üzeri fiyatları kabul etmemenizi öneririz.

Dacia Lodgy Sustalı anahtar

Üst taraftaki görseli sizin için hazırladım eski halini ve yeni halini paylaşıp beğeninize sundum isterseniz bir kontrol edin. Önümüzdeki bir kaç gün içerisinde Dacia Lodgy için güzelde bir video hazırlayıp yine buraya koyacağım o zaman daha anlamlı olacak fakat buradan kısaca bilgi vereyim Dacia Lodgy sustalı anahtar sahibi olmanız için yapmanız gerekenler;

 1. Uzaktan kumandalı olanı bizlere ulaştırmalısınız. ( istanbul içinde olanlar arabasıyla gelebilir )
 2. Gönderilen uzaktan kumanda eğer şehir dışından geliyorsa ondaki bilgileri alıp sustalı olan yani katlanabilir modele aktarıyoruz dolayısıyla iptal oluyor ancak araba geldiğinde tekrar aktif edilebilir.
 3. İstanbul içinden gelen kişilere kopyalama ve programlama yapılarak 3. uzaktan kumanda hazırlanır ortalama süresi 15 dakikadır.
 4. Gelme imkanı bulamayıp bu hizmetten faydalanmak isteyenler kargo ile yolladıklarında eski kumanda kasası kendisine gönderilir.
 5. Kasko veya sigortada bir problem olmaz çünkü Dacia ve Renault`un kendi malzemesidir. ( nasıl cam filmi, lastik seçimi ve koltuk kılıfı kullanıcı tercihiyse buda aynı şekilde kimse uzun delici bir kontak anahtarı kullanmak istemez.

Süreci ve aklınıza takılan soruları aktardığımı düşünüyorum. Şimdilik yazımı sonlandırıyor ancak buraya güzel bir galeri oluşturup beğeninize sunacağım.

3 Comments

  • oto anahtar

   Hayrullah bey Dacia Lodgy 2017 anahtar için sustalı anahtar dönüşüm bilgisini mail adresine yolladık. Uzaktan kumandalı olanı bize yollarsanız yardımcı olur sizlere dönüştürüp gönderebiliriz.

 1. Serhat

  Merhabalar 2013 dacia lodgy model aracım var ve depo kapağını çalmışlar bununla anahtarı kopyalayıp arabamı calabilirler mi ? Birde ne yapmam gerekiyor bu konuda kontağı komple mi değişmem gerek ? Fikrinizi iletirseniz sevinirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir