Menü Kapat

mercedes w212 e250 anahtar arızası

mercedes e250 anahtar

24 Aralık Salı günü bir müşterimiz İstanbul Beykoz’dan firmamımızı aradı. Mercedes w212 E250 kontak açmıyor şikayeti ile ilgili bilgi almak istediğini ve aracını çalıştıramadığını söyledi. Ben de kendisine nasıl bir sorun yaşadıklarını sordum ve kendisi bana kumandaların açıp kapattığını ancak Arabanın kontak açmadığını izah etti. Sabırsızca dinledikten hemen sonra kendisine muhtemelen kolon kilidi yani elektronik direksiyon kilidi de denebilir arızalı olabileceğini kontrol edilmesi gerektiğini söyledim.

Ancak zaman zaman Mercedes araçlarda EZS arızası da meydana gelebileceğini aktardıktan sonra zaman kaybetmeden bilgisayar ile arabanın başına gelmek zorunda olduğumu söyledim. Hemen gelmem gerektiği konusunda ısrar da bulunan müşterilerimize o an servisimiz yoksa anında yardımcı oluyoruz ama İstanbul Beykoz’daki Mercedes E250 araca sabah yardımcı olacağımı belirtmek zorunda kaldım. Sonra lokasyon paylaşan müşterimizin evine Sabah 10 da gittim. Önce yapmam gereken işlem Mercedes E250 anahtarın Sağlıklı sağlıklı çalışıp çalışmadığını kontrol etmekti ve ettim. Anahtarın sağlıklı bir şekilde çalıştığını gördükten sonra Bilgisayarımı bağlayarak EZS yani Mercedes araçlardaki kontağın adıdır. Bilgisayarla üzerindeki dosyaların dokunulabilir olduğunu gördükten sonra problemin sorunun kolon kilidinde olduğunu anladım. Hemen yanımda getirdiğim yeni Mercedes ELV adı verilen direksiyon kolon kilidini arabaya programlayarak aracın çalışmasını sağladım.

mercedes e250 w212 anahtar
mercedes e250 w212 anahtar görseli

Kolon kilidi bozulduktan sonra araba uzaktan kumanda ile açılıp kapanır ancak kontak takıldığında göstergeye elektrik gelmez devrenin tamamlanmadığını düşünen araç kesinlikle çalışmaz.

Mercedes W212 E250 Anahtar Sorunu

Kumandalar sağlıklı şekilde çalışıyor ise büyük ihtimalle sorunun arabadan kaynaklandığnı özellikle vurguladım. Fakat bazı zamanlarda burnunun üzerine düşen Mercedes E250 Anahtar problem yaşatabilmektedir. Ön tarafında bulunan manyetik sistemin zarar görmesinden dolayı kontak uzaktan kumanda üzerindeki bilgileri okuyamadığından dolayı araba çalışmaz. Eğer anahtar sorunlu ise ki biz bunu cihazlarımız ile anlayabiliyoruz, o zaman arabaya ihtiyaç duymadan tamir imkanı var demektir. Lakin makine üzerindeki yaptığımız testler sonucunda Mercedes W212 E250 anahtar sağlam ve sorunsuz ise o zaman arabanın üzerinde yürümemiz gerektiğini bilmelisiniz.

MERCEDES E250 W212 KONTAK ACMIYOR

Mercedes E250 w212 kasa araçların kontak açmıyor Şikayetini sizlere açık bir şekilde anlattım. kolon kilidi haricinde anahtar veya kontak arızasından dolayı da aracın göstergesine elektrik gelmeyebilir yapılması gereken işlem 3 parçanın kontrol edilmesini gerektirir.

Bu parçaları sırasıyla şunlardır…

  1. Anahtar
  2. Kontak ( mercedes araclarda ezs denir )
  3. Elv ( mercedes araclarda elektonik direksiyon kilidi )

Mercedes araçlardaki bu hataların giderilebilmesi için yukarıda açık bir şekilde madde madde sizlere aktardığım parçaların sökülüp masaüstünde test aparatları ile onarılması gerekmektedir.

Mercedes W212 E250 Kolon Kilidi Arizası

Mercedes araçlardaki kronik hatalardan biri olan kolon kilidi arızası ücreti 750 ile 9 arasında giderilebilmektedir.Ancak aracın bulunduğu yer ve sizlerin hizmet almak istediği zaman ücretin artacağına sebebiyet vermektedir. Örneğin öğlen 10:00 gibi istenilen servis ile gece saat 02:00 arasında istenilen servis arasında fiyat farkı vardır.Tamir edilen Mercedes E 250 kontak ve kolon kilidi Tekrar arıza yapmaz. Emülatör olarak bilinen bu ürünü araca programla dığımız zaman bir daha arızalanmayacağı gibi direksiyon kilitli kalmayacaktır.

Mercedes E250 W212 Anahtar Arızası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir