Menü Kapat

Citroen C1 Anahtar

citroen c1 sustalı anahtar

Her gün fırsat buldukça sizlere yeni bilgiler aktarma gayreti içerisindeyim, kontak anahtar problemi yaşamadan önce bu anlattıklarımızı okuyorsanız eğer çok şanlısız, şayet yok aracınız anahtar sorunu yüzünden yolda kaldıysa ve araştırma içerisindeyseniz işiniz biraz zor, lakin yine sizler için en kestirme yolları, en uygun fiyatlara nasıl bu durumu atlatacağınızı anlatmaya çalışağım.
Piyasada daha uygun fiyat alan ancak fecebook’ta citroen grup üyelerinin tavsiyesi üzerine dükkanımıza gelen, aracına son derece hashas bir müşterimizin citroen c1 yedek anahtar ihtiyacını giderdik. Yapılan işciliği video ve görseller ile aşağıda sizin için paylaşacağım.

Citroen C1 Sustalı Anahtar

Bilinçli kullanıcımız, yeni aldığı otomobilin yedek anahtarının olmadığını satıştan sonra öğrenmiş ve hemen dükkanımızın yolunu tutmuş, bize getirdiği anahtar klasik eski tip orjinal peugeot ve citroen anahtarıydı, buton basma yerleri de kabarma yapmıştı bu durum anormaldi genelde tamamen delinir içerisindeki elektorinik buton kopana kadar bir cisimle basan kullanıcımız malesef oldukça fazla. Araştırmacı müşterimiz tabii ki de yeni nesil sustalı katlanabilir anahtar kopyalatmak istedi, orjinal olan anahtarın da kasasını değişmemizi rica etti. Yaklaşık 20 25 dakika gibi bir sürede bu istekelerini yerine getirdik, yapılan bu işçilikte bir kusur arayan araç sahibi “Neden ısrarla sizi tavsiye ettiklerini şimdi anlıyorum teşekkür ederim” deyip işletmemizden ayrıldı.

Citroen C1 Anahtar Kasası & Değişimi

Son derece önemli bir başlık aslında, kullanıma bağlı falat ortalama 2 yıl kullanılan citroen c1 anahtar kabı üzerindeki buton lastikleri eriyip delinir, şayet yenisi ile değişmesse, kumanda devresi nemlerin ve aç kapa özelliğini yitirebilir. Kısacası 30 40 lira olan bir ürün 240 lira zarara uğratabilir, çekilen çile ve zaman kaybı cabası, oysa ki bugün türkiye’nin hangi ilçesinde olursanız olun citroen c1 kumanda kabı evinize kadar gelir, montajıda hayatında hiç tornavida kullanmamış bir insan bile yapabilir.

citoren c1 anahtar kopyalama
citroen c1 modelinin anahtar kopyalaması

Citroen c1 kumanda kabı değiştirme olçukca kolaydır hiç bilgisi olmayan kullanıclar için kısaca anlatalım, kumandanın arka logo tarafındaki küçük yıldız vidayı söküp anahtarlık takma yerindeki çeltìği bozuk para yardımi ile kastırın zaten kumanda çat dile ayrılacak devre eline gelecek, zaten pil yatağı bord üzerinde olduğundan direk yeni kasa içerisine yerleştirebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek nokta var eski kumanda kasasının ön iç kısmında bulunan ID 46 cripto immibilizer çipi zarar vermeden çıkarıp yeni kasa içerisene koymanız gerekiyor, aksi halde araç ateşleme yapmaz yani çalışmaz.

Citroen C1 Anahtarlar Kaybolursa ?

Maalesef ülkemizde ikinci anahtar önemi henüz tam olarak idrak edilmedi, hâla araçlarını yedeksiz kullanan insan sayısı oldukça fazla, citroen c1 kayıp anahtar sorunu için bizlerden destek alabilirisiniz. İki anahtarı da kaybolmuş citroen C1 aracının anahtarlarını, yaklaşık bir saat içerisinde bulunduğu konumda programlayıp sizlere teslim ediyoruz, yapılan bu işlemi kısaca size anlatmaya çalışacağım.
1. Neredeyse sadece kurtarıcı masrafına sizleri bu dertten kurtarıyoruz, öncelikle aracın bulunduğu konuma gelen ekibimiz, araca en küçük bir zarar vermeden kapısını maymuncuk ile açacak.
2. Şöför kapısında bulunan uzaktan kumanda arızası ve zayıf pil durumlarında kullanılan acil durum kilidi sökülüp sifre kombinasyonları okunacak, okunan şifre lisanslı lazer kesim cihazında fabrikasyon ayarında kesilecek, böylece kontak anahtarı elde edilmiş olacak.
3. Son aşama yani kodlama prosüdürü, yine lisanslı cihazlar ile aracın güvenlik koduna erişim sağlanacak, akabinde ID 46 Cripto immobilizer cip kopyalaması yapılacak. Uzaktan kumanda immo ile bağlantılı olduğundan kodlama yapıldığında otomatik olarak devreye girecek.

NOT: Citroen c1 kayıp anahtar kodlama işlemi kalifiye bir oto anahtar ustası tarafından maximum 2 saat içerisinde sorunsuzca halledilir, ancak sonradan anahtarcı olan kişi yada kişiler bu işi eline yüzüne bulaşrırıp aracınıza hasar verebilir, araştırmanızı iyi yapıp düzgün bir usta ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Citroen C1 Anahtar yapımı

Citroen C1 Anahtar Pil Değişimi ve Fiyatı

Hayatı boyunca eline tornavida almamış bir kişi bile bu işlemi yapabilir, anahtarın arka logo kısmına bakınca zaten ince yıldız vidayı görmeniz mümkün sola doğru cevirip vidayı sökün, daha sonra anahtarlık takma yerine dikkatli bakınca küçük bir çeltik göreceksiniz, en basit bir örnek vereyim, demir para ile (25krş) hafif kanırtında kumanda ikiye bölünecek ve kumandanın devresi elinize gelecek, bitik Cr 2016 pili çıkarıp yenisi ile değiştirin, aynı şekilde geri toplayın.

Citroen C1 Anahtar Fiyatları

 • Citroen c1 kumandalı anahtar fiyatı
  Orjinal olarak bir kumandalı bir kumandasız piyasaya sürülen bu aracın, örneğin uzaktan kumandalı anahtarını kaybettiniz, fakat elinizde kumandasız da olsa aracı çalıştırdığınız anahtar ile işletmemize geldiğinizde 230 TL karşılığında Citroen C1 kumandalı anahtar yaptırabilirsiniz.
 • Citroen C1 Yedek Anahtar Fiyatı

Orjinal kumandalı anahtarınız ile aracınızı kullanıyorsunuz, lakin yedeğiniz yok veya kayıp, yine araçla birlikte gelirseniz kumandalısız immobilizer çip yapısına sahip kurtarıcı anahtarı sizlere 100 TL gibi cüzi bir fiyata kodlayabiliriz.

 • Citroen C1 Komple Kayıp Anahtar Kodlama Fiyatı

Bu durum malesiz sizler için biraz can sıkıcı, şuan resmen sorunsuzca çalışan arabayı kullanamıyorsunuz, yukarı da kayıp anahtar yapımını sizlere anlattım, bu işlemin maliyetli 450 Lira’dır.

 • Citroen c1 anahtar kabı fiyatı

Delinmiş, yıpranmış citroen c1 kumanda kasası yenisi ile değişmek son derece basit ve fiyat olarak son derece uygun, sadece 40 TL lira ödeyerek bu ürünü bizlerden temin edebilirisiz.
Not: Lütfen n11, gitti gidiyor gibi sitelerde 3 -5 liraya satılan ürünler ile kıyaslamayın, kullandığımız ürünler, kulabileceğiniz en kaliteli ürünlerdir. Ayrıca lütfen stok dumunu, enflasyon oranını ve döviz kurunu düşünerek güncel fiyatlarımızı öğrenin. Çoğunlukla fiyatlarımızda düşüşler olduğu gibi küçük artışlar da oluyor.

1 Comments

 1. Cengiz ERKAN

  Selamlar,
  2011 model C1 için benzer işlemleri (sustalı anahtar ve eski anahtarın yüzeyinin değişimi) rica ediyorum.
  Maliyetini öğrenebilir miyim? İstanbul dışında yaşadığımı da belirtmek isterim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir