Menü Kapat

Mercedes Glk 220 Anahtar

Mercedes glk 220 araç anahtarı

Mercedes GLK 220 anahtar sorunları konusunda neye ihtiyacınız varsa bize ulaşın! Mercedes GLK 220 anahtar kopyalama, yedek anahtar yapımı, anahtar pili değişimi ve anahtar kabı tamiri gibi birçok işlemi kısa sürede yapıyoruz. Ayrıca, hizmetlerimizi çok uygun fiyatlarla sunuyoruz. Peki, Mercedes GLK 220 araç anahtarı ile ilgili hangi işlemler yapıyoruz? Ayrıntılı olarak anlatalım.

Mercedes GLK 220 Anahtar Kopyalama

Mercedes GLK 220 anahtar kopyalama immobilizer cihazları yetkili servis standartlarında olmalı ve işin uzmanı tarafından yapılmalıdır. Özel lisanslı oto anahtar yedekleme cihazı ile bu işlemi kısa sürede yapıyoruz. Bir örnekle nasıl kopyalama yaptığımızı anlatalım; Florya’dan bir iş adamı aradı. Mercedes GLK 220 aracının yedek anahtarını aracı aldığı kişi vermemiş. Kızı ile ortak kullanıyorlarmış aracı. Bu sebeple aracı kullanacakları zaman uzaktan kumanda sende mi yoksa bende mi problemi ortaya çıkmaya başlamış.

Bizim videolarımızı izlemiş, Mercedes araçlar için verdiğimiz hizmetlerimizi okumuş. Aradı ve kısa süre içinde bir yedek anahtara ihtiyacı olduğunu söyledi. Anahtarı yapmak için konumuna gelmemi istedi. İşyeri Basın Ekspres’teymiş, orada 2 saat sonra buluştuk. Anahtar yedekleme işlemi toplam 20 dakika sürdü. Abimiz çok şaşırdı, bu kadar kısa olacağını tahmin edemedim dedi. Tek tek yaptığım işleri izledi ve “serviste bu kadar hızlı yapamazlar” dedi. Peki, Mercedes GLK 220 anahtar kopyalama nasıl yaptım?

mercedes glk 220 yedek anahtar
mercedes glk 220 araçlara yedek anahtar kopyalama

Anahtar kopyalama için öncelikle aracın eski sahibi tarafından verilmeyen yedek anahtarın kodunu aracın hafızasından silerek devre dışı bıraktık. Bu işlemi bilgisayarlı cihaz ile yaptık. Daha sonra da yeni yedek anahtarın kodunu sisteme kaydettik. Bu işlemlerin hepsini aracın hiçbir yerini sökmeden, sadece bilgisayar ile gerçekleştirdik.

Mercedes GLK 220 anahtar kopyalama istiyorum diyorsanız yetkili servislerde vakit ve para harcamayın. Bazı tecrübesiz ustalar aracın beynini ve kontağındaki anahtar sistemini sökerek anahtar yedeklemeye çalışıyor. Bu çok riskli bir işlem; anahtar sisteminin devre dışı kalma riski var. Bu konuda özellikle gurbetçileri mağdur ediyorlar.

Mercedes GLK 220 Anahtar Yapımı

Mercedes GLK 220 anahtar ile ilgili her türlü hizmeti verebiliyoruz. Aracın yedek anahtar yoksa ve orijinal anahtarın ön tarafındaki mekanik bölümü düşerse, mekanik bölümün kilit sistemi sökülerek tekrar üretilmesi gerekiyor. Yedek anahtar varsa mekanik bölüm kopyalama işlemi daha kolay oluyor. Orijinal anahtar kayboldu ise ve yedek anahtar yoksa aracın kapısını maymuncukla açmak gerekiyor. Daha sonra sıfırdan yeni bir anahtar üretmek gerekiyor. Bu işlemleri konumunuza gelerek yapabiliyoruz.

mercedes glk 220 orjinal anahtar
mercedes glk 220 orjinal anahtar görseli

Mercedes GLK 220 Anahtar Kabı

Mercedes GLK 220 orijinal anahtar kabı deforme olabilir. Kapı açma kilitleme butonlarının simgeleri silinebilir ve anahtar kabı aşınabilir. Şık bir anahtar kabı isterseniz Mercedes GLK 220 anahtar kabı stoklarımızda bulunuyor. Anahtar kasası değişimi de kısa süre içinde yapabiliyoruz.

Yukarıda bahsettiğim müşterimin orijinal anahtarı iki butonluydu. Yani sadece kapı açma ve kilitleme butonu vardı. Bagaj açma botunu yoktu. Yedek anahtar kopyalama yaptığımız anahtar kabı üç butonlu oldu. Yani uzaktan kumandalı anahtar kabı üzerine ekstra bagaj açma özelliği veya butonu eklemiş olduk. Müşterimiz de çok memnun kaldı. Hem kısa sürede yedek anahtar sahibi oldu hem baraj açma butonu olan bir anahtar elde etti hem de yetkili servisin üçte biri kadar bir fiyat ödemiş oldu. Mercedes GLK aracı olan müşterilerimizden bazıları yedek anahtar istemiyor, orijinal anahtara bagaj açma özelliği ekletmek istiyor. Bunu da yapıyoruz. Anahtar kasasını stoklarımızdan değiştirerek, bagaj açma özelliği olan bir anahtar yapabiliyoruz

Mercedes GLK 220 Anahtar Pili

Mercedes GLK 220 anahtar pili sorunlarında aracı açabilir ve kullanabilirsiniz. Aracı çalıştırmak için anahtarın uç kısmındaki çıkıntıda bulunan mekanik bölüm kullanılıyor. Mekanik bölümü kontaktaki start bölümüne takarak, araç çalıştırılabilir. Mercedes GLK 220 anahtar pili biterse, bu anahtarda “CR 2025” model pil kullanılıyor. CR 2025 pili 10 TL’ye değiştiriyoruz. Pili teknoloji marketlerde de bulabilirsiniz.

Mercedes GLK 220 Anahtar Hakkında Faydalı Bilgiler

  • Mercedes GLK 220 anahtar sisteminde sekiz farklı anahtar kodlama alanı yer alıyor.
  • Anahtar kabı üzerindeki açma ve kilitleme butonları aynı zamanda aracın camlarını açmaya ve kapatmaya yapıyor. Bu özelliği kullanmak için butonlara basılı tutmak yeterli.
  • Anahtarda çıkıntılı bölümde mekanik anahtar bulunuyor. Anahtar pili biterse, çipli kart arızalanırsa ve butonlar kullanılamaz duruma gelirse aracı açmak, çalıştırmak ve kilitlemek için bu mekanik bölüm kullanılıyor.
  • Anahtar kasası arkasındaki mekanik bölüm düşerse ve anahtar pili biterse aracın kapıları açılamaz ve araç çalıştırılamaz.
  • Mercedes GLK 220 anahtar fiyatı 400 TL’dir.
  • Yetkili servisler bir anahtar için 3 bin TL civarında ücret talep etmektedir.

Mercedes GLK 220 anahtar hizmetlerinde ek işlemler için ücret talep etmiyoruz. Bütün işlemleri bulunduğunuz yerde ya da iş yerimizde yarım saat içinde tamamlıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir