Menü Kapat

Mazda 2 Anahtar

mazda 2 keyless anahtar

Mazda 2 Smart Anahtar

Mazda 2 smart anahtar, Keyless Go sistemi ile şekillendirilmiştir. Bu araçların anahtarlarında herhangi bir sorun veya problem ile karşılaşmanız halinde yaşadığınız sıkıntıyı bize aktarabilirsiniz. Yetkili servis ile uğraşmadan sizlere yardımcı olarak destek verebiliriz. Japon markası Mazda’nın anahtar sistemi ile ilgili bazı bilgiler paylaşacağız. Mazda 2 anahtar kopyalama nasıl yapılır? Mazda 2 anahtar kabı sorunları nelerdir? Mazda 2 anahtar pili biterse ne olur? İşte cevapları…

Mazda 2 Keyless Go Anahtarsız Çalıştırma

Mazda 2 Keyless Go sistemi, bir çok araçlarda olduğu gibi aracı anahtarsız çalıştırma sistemidir. Yani manuel ( mekanik ) kontak sistemi bulunmaz. Keyless Go sistemi araca yaklaştığınızda otomatik olarak aktifleşir. ( kapılar açılır ) üzerinizdeyken kapının yanına geldiğinizde kapının açma kolu üzerindeki küçük düğmeye bastığınızda aracın kapıları anınta tepki verir ve açılır. Araçta iken smart anahtar ile herhangi bir işlem yapmadan sadece frene basıp start/stop düğmesine basarsanız araç çalışacak ve yürüyecektir. Kısaca; Mazda 2 Keyless Go anahtarsız çalıştırma özelliği ile aracı anahtar kullanmadan çalıştırabilirsiniz. Ancak anahtar üzerinizde değilse aracın kapılarını açamazsını ve motoru çalıştırmazsınız.

mazda 2 anahtar cesitleri
mazda 2 anahtar cesit ve modellerini inceleyin

Mazda 2 araçların smart anahtar üzerinde kapıları açma ve kapama butonları vardır. Ancak bagaj açma özelliği bulunmaz. Bu özellik Mazda 3 smart anahtar ile birlikte sunuluyor. Mazda 2 smart anahtara eğer Mazda 3 uzaktan kumanda programlanırsa büyük ihtimalle kumanda üzerinden bagaj açma özelliği aktif hale gelecektir diye düşünüyorum. Manuel kontaklı araçlarda denedik ve çalıştığını gördük. Bu arada, uzaktan kumandalı smart anahtar ile kapıları kilitlediğinizde aracın kapı aynaları otomatik kapanır.

Bir örnek verelim; Mazda 2 aracınızla oğlunuzu okula bıraktığınızı düşünelim. Yanınızdaki koltukta oturan oğlunuz araçtan inerken elinde oynadığı anahtarı alıp götürdüğünü varsayalım. Aracın motoru çalışırken anahtar uzaklaşırsa aracı sorunsuz kullanabilirsiniz; ancak aracı durdurduğunuzda tekrar çalıştıramazsınız ve aracı kilitleyemezsiniz. Yani araçtan ayrılamazsınız. Tek çözüm siz araçta beklerken oğlunuzun bir şekilde sizin yanınıza gelmesi veya birisinin oğlunuzdan anahtarı alarak size getirmesi.

Mazda 2 Smart Anahtar Kopyalama

Mazda 2 Keyless Anahtar pratik özellikleri ile aracı kullanmanız için oldukça fonksiyoneldir. Anahtarı yedeksiz kullanmanız ise risktir. Neden mi? Çünkü orijinal anahtar kaybolursa yeni anahtar yapmak zordur. Aracınız çalınırsa sigortaya yedek anahtarı göstermeniz gerekir. Aksi halde kaskonun araç hırsızlığı desteğinden yararlanamazsınız. İkinci el araç aldığınızda bazıları yedek anahtarı vermiyor. Bu sebeple büyük bir risk doğuyor. Yedek anahtarınız yoksa hemen bize başvurun, kısa sürede yedek anahtar veya anahtar kopyalama yapalım. Mazda 2 smart anahtar yedekleme araç üzerinde yapılabiliyor. Bu yüzde aracınızla işyerimize gelmeniz ya da aracın bulunduğu konuma gelmemiz gerekiyor. Nasıl mı?

Mazda 2 araç sahibi bir bayan aradı. Aracını kızı ile ortak kullanıyorlarmış ve tek anahtar olduğu için sorun yaşıyorlarmış. Önce iş yerime gelmek istedi; ama ben konuma gelerek anahtar yapabileceğimi söyledim, çok sevindi. Böyle bir Oto Anahtar hizmeti olduğunu hiç duymamış. Kendisi Beylikdüzü’nde oturuyor. Evinin adresini verdi ve 2 saat içinde evinin önündeydim. Araç park halindeyken yeni bir yedek anahtar yaptık. Ablamız çay getirdi, ikinci bardağa geçmeden işlem bitmişti.

Mazda 2 smart anahtar kopyalama işlemini lisanslı kopyalama cihazı ile arabaya bağlantı kurarak yapabiliyoruz. Ablamıza nasıl bir işlem yaptığımız konusunu ayrıntılı olarak anlattım. Aracın hafızasına ulaşarak, cihazdan eski yedek anahtarın kodunu sildim. Daha sonra Yeni yedek anahtarın kodunu kaydettim. Bu araçlarda yeni bir yedek anahtar yapılınca anahtarı kontağa takarak üç kez kontağı açıp kapatmak gerekiyor; ayrıca, üç kez de araç kapısını açıp kapatmak gerekiyor. Bu işlemleri yapınca Mazda 2 yedek anahtar hemen aktif oluyor.

Mazda 2 smart anahtar yedekleme işlemi 15 dakika sürdü. Ablamız servise sormuş, 1 ay içinde yedek anahtar gelir demişler ve anormal bir rakam istemişler. Biz yetkili servise vereceği ücreti üçte biri bir fiyata işlemleri tamamladık Yasal ve garantili olarak yedek anahtarı teslim ettik. Yedek anahtar kayboldu veya yedek anahtar çalındı ise araba üzerinden eski anahtarı iptal edip yetkisini sonlandırıyoruz ve orijinal yedek anahtarı 15 dakika içinde teslim ediyoruz!

Mazda 2 Smart Anahtar Pili Biterse

Mazda 2 anahtar pili biterse aracı kullanabilirsiniz, kapıları açıp kapatabilirsiniz. Ancak Keyless Go sistemi aktif olmaz. Bu sebeple anahtar pilini hemen değiştirmeniz önerilir. Mazda 2 anahtar pili bittiğinde start/stop düğmesine basarsanız araç çalışmaz. Kapıları mekanik anahtar ile açıp, kilitleyebilirsiniz. Pili biten anahtarın kabını start/stop düğmesine tutunca araç çalışır.

Mazda 2 anahtar pili “CR 2032” tip pildir. Piyasada 10 TL ila 20 TL’ye bulabilirsiniz. Ancak anahtar pili değiştirmek biraz meşakkatli; yani kendiniz değiştirmek isterseniz zorlanabilirsiniz. Kasayı açarken tırnakları kırmamak için bazı püf noktaları bilmek gerekiyor. Üst kapağın açılarak pil yuvasına ulaşıncaya kadar birkaç işlem yapmak gerekiyor. Bu sebeple immobilizer anahtar uzmanından destek almanız daha iyi olacaktır. Mazda 2 smart anahtar pili değişimi işlemleri için bize başvurabilirsiniz.

Mazda 2 Keyless Anahtar Kabı

Mazda 2 Keyless anahtar kabı, uzun süre kullanılma sebebiyle yıpranabilir, butonları bozulabilir, anahtar kasası nemde kalabilir, elektronik kartı arızalanabilir. Tüm bu sorunlar kullanmaya bağlı olarak değişebilir. Bu sebeple Mazda 2 anahtar kabı değişimi gerekebilir. Bu araçların anahtar kasası stoklarımızda bulunmaktadır. Yetkili servise göre çok uygun bir fiyata kısa süre içinde anahtar kasası değişimi yapıyoruz.

Mazda 2 Anahtar Kaskodan Yapılır Mı ?

Sadece Mazda 2 araçlar için değil bütün otomobillere bu hizmeti veriyoruz. Bazı müşterilerimizin tarafımıza yönelttiği sorularla devam etmek istiyorum. Örnek veriyorum Mazda 2 anahtar, dışarı da yaptırdığımız zaman aracın başına bir durum geldiğinde kosko sizin yaptığınız ürünü kabul eder mi ? Evet kabul eder her hangi problem söz konusu değildir. Çünkü mevcut Mazda 3 uzaktan kumanda kimlikleri arabanın hafızasına işlendiğinden olumsuzluk durumu yaşanmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir