Menü Kapat

Mercedes CLA 200 Yedek Anahtar

2013 model mercedes cla 200 anahtar

Dünyanın en prestijli markalarından biri olan Mercedes’in CLA segmentindeki otomobilleri, hem tasarımı hem de üstün teknoloji ürünü özellikleri ile göz dolduruyor. Mercedes CLA 200, Alman otomobil devi Mercedes-Benz’in gözdelerinden biri. Dört kapılı kompakt sedan, 2012 yılında “Concept Style Coupe” adıyla tanıtıldı. 2013 Ocak ayında “C117” model koduyla Kuzey Amerika Dünya Otomobil Fuarında görücüye çıktı. Daha sonra da Osaka Otomobil Fuarında Mercedes CLA 180 model otomobil tanıtıldı. Türkiye’de CLA 180 CDI, CLA 200 ve CLA 45 AMG 4MATIC versiyonları satışa sunuldu. Mercedes CLA, güvenlik yardımcısı oranlarıyla 5 yıldız alan bir modeldir. Mercedes CLA 200 anahtar sistemi güvenlik özellikleri ile dikkat çekmektedir. Şimdi size Mercedes CLA 200 anahtar ile ilgili detaylı bilgiler vereceğim.

Mercedes CLA 200 Komple Anahtar Yapımı

2013 model bir Mercedes CLA 200 için komple anahtar yaptık. Aracın sahibi otomobildeki orijinal anahtarı kaybetmiş. Yedek anahtar zaten kayıpmış. Bunun üzerine Mercedes CLA 200 komple anahtar yapımı için bize müracaat etti. Yaşadıklarını ve başından geçenleri anlattı. Öncelikle anahtarı kaybedince Mercedes aracın kapıları kilitli kalmış. Yetkili servise götürmek için kurtarıcı çağırmış, aracın bulunduğu yer biçimsiz ve uygunsuz bir bölgede olduğu için kurtarıcı aracı alamamış. Yetkili servis Mercedes CLA 200 anahtar için 1 aylık süre vermiş. Üstelik bir uzaktan kumandalı anahtar yapımı için 3.000 TL ücret istemişler.

Tüm bunlar üzerine müşterimiz bize ulaştı. Ona yapacağım işlemleri ayrıntılı olarak anlattım. Hemen ikna oldu ve aracı açamadıkları ve çekici ile çekmedikleri için bulunduğu konuma gittim. Mercedes CLA 200 araç kilitliydi, anahtar yoktu. Peki, bu durumda ne yapılabilir? Mecburen aracı maymuncuk ile açtım. Bu maymuncuk işlemini aracın kilit sistemine zarar vermeden yapıyoruz. Araca girdikten sonra sıfırdan komple orijinal anahtarı araca tanımladık ve işlem tamam! Bizi tercih eden araç sahibine aracın kaldığı konumda 30 dakika içinde toplamda 2 adet Mercedes CLA 200 orijinal anahtar ve Mercedes CLA 200 yedek anahtar teslim edildi.

2013 model mercedes cla 200 anahtar fiyatı
Mercedes Cla 200 modelinin anahtar fiyatını belirten görsel

 2013 Model Mercedes CLA 200 Yedek Anahtar

Hiçbir anahtarı olmayan araca girdikten sonra yedek anahtar yapımı işlemlerini biraz daha ayrıntılı anlatayım. Mercedes CLA 200 yedek anahtar aslında orijinal anahtar özelliklerinde bir anahtardır. Aracı maymuncuk ile açıp girdikten sonra yedek anahtar yapımı için aracın hafızasına ulaşmamız gerekiyordu. Bunun için “VVDI MB” adı verilen anahtar kopyalama cihazımızı araca bağladım. İnternet üzerinden yapılan bilgi alışverişi sonucunda aracın hiçbir orijinalliğini değiştirmeden Mercedes CLA 200 yedek anahtar yaptık.

Mercedes CLA 200 Anahtar Kopyalama

Burada bir şeye dikkatinizi çekmek istiyorum; bu işlem için araçtan hiçbir parça sökmedik veya hiçbir parça takmadık. Aracın hiçbir yerine zarar vermedik, aracın kontağına müdahale etmedik. İşi bilmeyen ustalara giderseniz aracın kontağını, kapı kilit sistemini, beynini sökebilirler. Sonra bir bakarsınız farklı sorunlar başlamış. Bu yüzden her işte olduğu gibi mutlaka işin uzmanına başvurun. Mercedes CLA 200 araç sahibi benimle yaptığı telefon görüşmesi sonrası farklı yerlerden neler yapılması gerektiği ve fiyatla ilgili bilgiler almaya çalışmış. Hepsi de Mercedes CLA 200 araç sahibine aracı kurtarıcı ile iş yerlerine getirmesi gerektiğini söylemişler. Biz ise birkaç saat içinde aracın kaldığı konuma giderek, yarım saat içinde orijinal anahtar ve yedek anahtar teslim ettik. Yani aracın hiçbir yerini sökmeden 30 dakikada 2 anahtar yaptık.

Mercedes CLA 200 Anahtar Kabı

Mercedes CLA 200 anahtar kabı hizmetlerimiz de vardır. Stoklarımızda orijinal Mercedes CLA 200 anahtar kasası bulunmaktadır. Anahtar kabı değişimlerinde araca kopyalama yapmaya gerek yoktur. Çünkü anahtar içindeki immobilizer kart veya çip yeni anahtar kasası içine takılmaktadır. Bu sebeple anahtar kabı değişimi sonrası anahtar hemen kullanılabilir. Hizmetlerimiz arasında Mercedes CLA 200 anahtar kabı değişimi, Mercedes CLA 200 anahtar kabı tamiri ve Mercedes CLA 200 yedek anahtar kasası değişimi hizmetlerimiz de bulunmaktadır.

Mercedes CLA 200 Anahtar Pili

Mercedes CLA anahtar pili standart 2025 tip pildir. Bu pilin ortalama ömrü 2 yıldır. Elektronik ürün satan hemen hemen bütün marketlerde bulunabilir. Ancak bu konuda şuna dikkat etmelisiniz. Oto anahtarcılar dışındaki yerlerde piller genelde bayatlamıştır. Çünkü sürümü yoktur, kolay kolay satılmaz. Ama oto anahtar işi yapan işletmelerde sürekli oto anahtar pili sirkülasyonu vardır ve daha yeni anahtar pili bulunur. Ayrıca buradan pil aldığınızda değişimini de profesyonel bir şekilde yaparlar.

Mercedes CLA 200 Yedek Anahtar Fiyatı

Mercedes CLA yedek anahtar fiyatı yetkili serviste 3 bin TL’dir. Ki araç sahibinden yetkili servis bu kadar para istemiş. Bizde ise Mercedes CLA yedek anahtar fiyatı 400.00 TL’dir. Yani yetkili servisin neredeyse 8’de 1’i kadar. Aradaki farka bakar mısınız? Bir de yetkili servise aracı çekmek için kurtarıcı parası, 1 ay bekleme süresi vs dikkate alırsanız ne kadar maliyetli ve meşakkatli olduğunu anlarsınız.

Biz aracın konumuna giderek yarım saat içinde yedek anahtar yapıyoruz ve yetkili servisin 8’de 1’i kadar bir ücret talep ediyoruz. Üstelik yaptığımız işlem 2 yıl garantilidir. Bununla birlikte verdiğimiz fiyatın içinde yeni anahtarı araca kodlama ve şoför kapısında bulunan kapıyı açacak mekanik Mercedes anahtar kopyalaması da vardır. Yani nereden bakarsanız araç sahipleri büyük bir avantaj sağlayabiliyor. Hem de kısa sürede hizmet vermemiz hem uygun fiyatlı iş yapmamız insanların bizi tercih etmelerindeki önemli sebepler arasında yer almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir