Menü Kapat

2016 Model Volkswagen Polo Anahtar

2016 model volkswagen polo yedek anahtar

Volkswagen Polo anahtar yapımı ile ilgili ayrıntılı bilgiler vereceğim. Bu araçlarda bazı anahtar sorunları yaşabilirsiniz. Yeni aldığınız aracın eski sahibi yedek anahtar kaybetmiş olabilir. Sizin yedek anahtarı veya orijinal anahtarı kaybedebilirsiniz. Anahtarlar suya düşebilir, yüksekten düşebilir, darbe alabilir. Sebebi ne olursa olsun her türlü anahtar sorunu için bizde bir çözüm var. Diğer araçların anahtarlarında oldu gibi Volkswagen Polo anahtar için de profesyonel oto anahtarı hizmeti veriyoruz. Volkswagen Polo anahtar kopyalama nasıl yapılır? Volkswagen Polo uzaktan kumandalı anahtar işlemleri nelerdir? Bu soruların cevapları ve daha fazlası makalemizde…

2016 Model Volkswagen Polo Anahtar Kopyalama

Volkswagen Polo anahtar kopyalama işlemi bizim için oldukça basit bir işlemdir. 2016 model Volkswagen Polo araç sahibi bir müşterimizi aracın üzerinde anahtar kopyalama yaptık. Yeni kasa Polo araca makyajlı, gümüş aksesuarlı bir anahtar kopyalama işlemi gerçekleştirdik. Müşterimiz aracı yeni almış ve yedek anahtar verilmemiş. Bu durum güvenli olmadığı için eski yedek anahtarı aracın hafızasından silip yeni yedek anahtar kopyalama işlemi yaptık. Bu araçlarda kopyalama, kodlama ya da programlama araç olmadan yapılamaz. Yaklaşık 15 dakikada anahtar kopyalama işlemi tamamlandı. Müşterimiz oldukça memnun kaldı.

Volkswagen Polo 2016 model anahtar
Volkswagen`in 2016 yılında üretilen Polo modelinin anahtar görseli

2016 Model Volkswagen Polo Yedek Anahtar

Volkswagen Polo, MQB sistemli bir araçtır. MQB yani “Modular Transversal Matrix” sistemi, modüler platform yönetimi sistemidir. Bu sebeple bu araçlarda anahtar kopyalama ve programlama araç üzerinde yapılabilir. Volkswagen Polo yedek anahtar kopyalama için öncelikle kaybolan, teslim edilmeyen veya çalınan yedek anahtar aracın hafızasından siliniyor. Daha sonra stoklarımızdan getirdiğimiz orijinal yedek anahtar aracın hafızasına tanımlanıyor ya da kodlanıyor. Bu işlem sonrası yeni yedek anahtar, eski yedek anahtar gibi veya orijinal anahtar gibi bütün fonksiyonları ile kullanılabilir. Aracın bütün anahtarlarını kaybetseniz ve araç tamamen kapıları kilitli kalsa da bulunduğunuz konuma gelerek, maymuncuk ile aracın kapılarını açarak komple anahtar yapabiliriz. Stoklarımızdaki Volkswagen Polo yedek anahtar, Volkswagen Golf 7, Seat ve Skoda araçlarında da kullanılan tasarımda bir bir üründür.

2016 Model Volkswagen Polo Yedek Anahtar Kaskoda Sorun Olur Mu?

Volkswagen marka araçlar gibi birçok araç için anahtar kopyalama, yedek anahtar ya da anahtar kasası hizmetleri veriyoruz. Bugüne kadar kaskoda sorun yaşayan olmadı ki olmaz da zaten! Çünkü yaptığımız anahtarlar, eski orijinal yedek anahtar ile aynı özelliktedir. Biz aracın anahtar sistemini değiştirmiyoruz, sadece eski yedek anahtar kodunu silerek yeni yedek anahtar kopyalama işlemi gerçekleştiriyoruz. Üstelik anahtar kopyalama işlemlerini sadece araç sahibi ya da ruhsatta adı geçen kişiye yapıyoruz. Ya da araç sahibinin vekalet verdiği kişilere yapabiliyoruz. Bu sebepler kaskoda, sigortada, poliste, aracı alırken ve satarken herhangi bir yedek anahtar sorunu yaşamazsınız. Ayrıca, aracın garantisi de bozulmaz. Yaptığımız işlemler 2 yıl garantilidir, orijinaldir, yasaldır! Bu bilgileri araç sahiplerine ayrıntılı olarak anlatıyoruz. Ayrıca, yetkili servise anahtar yaptırmaya kalkan araç sahiplerinin başlarına neler geldiğini, ne kadar beklemek zorunda kaldıklarını ve ne kadar para ödediklerini da anlatıyoruz ki yaptığımız işlemin önemi anlaşılsın diye!

2016 Model Volkswagen Polo Anahtar Kabı

Volkswagen Polo anahtar kabı bazı durumlarda bozulabilir, deforme olabilir, çizilebilir, butonları kullanılamaz hale gelebilir. Bu durumda anahtarı komple değiştirmenize gerek yok. Bu durumda Volkswagen Polo anahtar dış kabı değişimi yapabiliriz. Bu araçların kronik arızalarından biri uç tarafındaki metalın kırılmasıdır. Bundan dolayı anahtar takılı olduğu yerden kopar ve kullanılamaz hale gelir. Bu durumda sıfırdan yeni anahtar yapılmasına gerek yoktur. Dış kumanda kabı değişirse yeni orijinal anahtar sahibi olursunuz. Volkswagen Polo anahtar kabı fiyatı 150 TL’dir. Volkswagen Polo anahtar dış kabı değiştirilerek, istenirse krom aksesuar takılarak yenilenebilir. Ayrıca, isterseniz sadece anahtar arkasındaki krom anahtar takma aparatını da bizden isteyebilirsiniz.

2016 Model Volkswagen Polo Anahtar Pili

Volkswagen Polo anahtar pili standart CR 2025 tip pildir. Bu pillerin ortalama kulanım süresi 2 yıldır. Kullanıma bağlı olarak 3 yıl da kullanılabilir. Volkswagen Polo anahtar pili biterse aracın kapısı manuel anahtar ile açılarak araç çalıştırılabilir. Yani pil bitse dahi yolda kalmazsınız; ancak uzaktan kumandalı anahtar konforundan mahrum kalırsınız. Bu sebeple bir an önce anahtar pili değişimi yaptırmanızı tavsiye ederiz.

2 Comments

 1. Murat

  Merhaba
  benim aracım polo 2016
  anahtarın pilini değiştirdim ve anahtar kumandası çalışmaz oldu ayrıca led de yanmıyor artık.
  acaba pili değiştirirken anahtara zararmı verdim ? yoksa kodlamamı gitti?
  eşleşme olmazsa bile led ışığının yanması gerekiyormu?

  • oto anahtar

   Murat bey pili ters takmış olabilirsiniz veya aldığınız pil bayat olabilir. Dünyada hiç bir Oto Anahtar pili değiştirildiğin zaman bozulmaz. Dikkatlice üzerinden geçmenizi öneririm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir