Menü Kapat

Mazda Cx-3 Anahtar

Mazda Cx-3 Anahtar

Mazda CX-3 anahtar sisteminde sorun yaşıyorsanız size bazı pratik ve hesaplı önerilerimiz var! Mazda keyless smart anahtar sorunları için rastgele ustalara gitmeyin! Aracın birçok parçasını sökerek büyük maliyetler çıkarabilirler. Araçta son teknoloji ürünü yüksek güvenlikli özelliklerle donatılmış Keyless Go anahtar sistemi mevcuttur. Bu sistem tamamen bilgisayar yazılımları ile geliştirilmiştir. Anahtar sisteminin tek mekanik parçası kontak girişi ve anahtar kasası diyebiliriz. Yeni nesil araçta anahtar sisteminde bir sorun yaşandığında immobilizer anahtar uzmanı kişilere müracaat etmeniz gerekiyor! Peki, Mazda CX-3 anahtar özellikleri nelerdir? Mazda CX-3 smart anahtar kopyalama nasıl yapılır? Mazda CX-3 anahtar kasası değişimi nasıl yapılır? Bu soruların cevapları ve daha fazlasını makalemizde derledik!

Mazda CX-3 Anahtar Özellikleri Nelerdir?

Mazda CX-3 anahtar, keyless smart anahtardır. Yani anahtarsız giriş özelliği olan akıllı anahtar sistemidir. “ID49 HTAG AES” adı verilen bir çip barındırır. Bu sistem, yeni nesil Oto Anahtar yazılımı içerir. Bu çip, üstün güvenlik sistemi ile geliştirilmiştir. Anahtarın harici kaynaklarla kopyalanması imkansızdır. Kopyalama ancak lisanslı cihazlarla, araç içinde yapılabilir. Bu sebeple anahtarı kaybederseniz araca binmek ve motoru çalıştırmak için karmaşık bir süreç gerekir. Bu sebeple Mazda CX-3 aracınızı yedek anahtarsız kullanmayın!

Mazda CX-3 Smart Anahtar Kopyalama Nasıl Yapılır?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Mazda CX-3 anahtar kopyalama için aracın olması şarttır. Yedek anahtar kopyalama işlemi, lisanslı cihazlarla, bilgisayar üzerinde, aracın hafızasında yapılır. Yeni bir Mazda CX-3 alan bir müşterimize yedek anahtar verilmemiş. Bir gün anahtarı kaybedince yedek anahtarın önemini anlamış! O gün işe otobüsle gitmek zorunda kalmış. Ertesi gün ana anahtarı bulmuş. Bunun üzerine hemen bize ulaştı ve yedek anahtar kopyalama yaptırmak istediğini söyledi. Biz de yaptığımız işlemlerle ilgili kısa bir bilgi verdik. Hemen randevulaştık ve 1 saat sonra Beşiktaş’ta ortak bir noktada buluştuk! Yol kenarında, 15 dakikada yedek anahtarı yaptık! Peki, Mazda CX-3 smart anahtar kopyalama nasıl yapılır?

Keyless Go sisteminde anahtar kodlama için lisanslı cihaza ihtiyaç vardır. Ayrıca, gerekli anahtar kopyalama programları içeren bilgisayar gerekir. Müşterimiz ile birlikte aracın içinde kademe kademe kopyalama yaptık. Müşterimiz aracında yaptığımız işlemleri anlık olarak izledi. Bu sebeple yaptığımız işin güven verdiğini söyledi. Yaptığımız işlem şu; aracın hafızasındaki Keyless Go anahtar sistemine ulaştık. Müşterimize verilmeyen eski yedek anahtarın kodunu hafızadan sildik ve yeni yedek anahtarı sildiğimiz yerde kodladık. Yani yeni yedek anahtarın kodunu eski anahtarın yerine kopyalama yaptık. Ardından yeni anahtarı kontağı ve kapıları açıp kapatma gibi bir takım işlem uygulanması gerekiyor. Bu işlemlerin ardından yeni Keyless Go anahtar hemen aktif oldu. Mazda CX-3 Keyless Go anahtar kopyalama işlemi toplam 15 dakikada sürdü. Mazda CX-3 anahtar kopyalama fiyatı 400 TL ile 450 TL’dir.

Mazda Cx-3 Smart Anahtar
Mazda Cx3 Keyless anahtar görseli

Mazda CX-3 Yedek Anahtar Kopyalama Kaskoda Sorun Olur Mu?

Başlıktaki soruyu birçok müşterimiz soruyor! Yedek anahtar kopyalama işlemlerini lisanslı anahtar kodlama cihazı ile yapıyoruz. Bu sebeple aracın immobilizer anahtar sistemi ile uyumlu bir işlem yapıyoruz. Kopyalama yaptığımız yedek anahtar eski anahtar ile aynı özelliklerdedir. Sadece hafızada eski kodun yerine yeni bir kod tanımlanır. Bu işlemin kaskoya, sigortaya, garantiye herhangi bir zararı yoktur. Tamamen yasal ve garantili olarak işlem uyguluyoruz. Yaptığımız işlemler sonrası gerekirse destek hizmetleri de sağlıyoruz.

Mazda CX-3 Keyless Go Anahtarsız Çalıştırma

Mazda CX-3 araçlarda Keyless Go anahtarsız çalıştırma sistemi vardır. Yani araca 2 metre kadar yaklaştığınızda sistem aktif olur ve anahtar üzerinizdeyken kapıya temas etmeden kapı açılabilir. Kapı kolu üzerindeki düğmeye dokunmak yeterlidir. Araca bindikten sonra frene ve start/stop düğmesine basarsanız araç çalışır. Uzaktan kumandalı smart anahtar üzerinde kapı butonları dışında bagaj açma butonu da vardır. Keyless Go anahtar üzerinizde değilse kapıları açamaz ve dolayısıyla aracın motorunu çalıştıramazsınız.

Mazda CX-3 Anahtar Pili

Mazda CX-3 anahtar pili biterse uzaktan kumandalı smart anahtar pilsiz olarak da kullanılabilir. Ancak Keyless Go konforu aktif olmaz. Mazda CX-3 smart anahtar pili biterse kapıları mekanik anahtar ile açabilirsiniz. Aracı çalıştırmak için de anahtar kasasını start/stop butonu üzerine tutmak yeterlidir. Pil bittiği zaman Mazda logosu ile start/stop düşmesine basılı ve araba çalışır. Mazda CX-3 anahtar pili CR 2032 pildir. Bu tip anahtar pili temini veya değişimi için bize müracaat edebilirsiniz.

Mazda CX-3 Anahtar Kabı

Mazda CX-3 anahtar kasası çeşitli sebeplerle deforme olursa, arızalanırsa veya kırılırsa içindeki elektronik çip zarar görmediği sürece yeni bir anahtar kasası değişimi yapılabilir. Stoklarımızda Mazda CX-3 anahtar kasası mevcuttur. Garantili anahtar kasası değişimi ve tamiri işlemleri yapıyoruz.

Mazda CX-3 Anahtar Hizmetleri

Mazda CX-3 aracınız varsa her türlü anahtar sorununda bizi arayın! Bu işlemler için yetkili servise giderseniz size çok fahiş fiyatlar ve maliyetler çıkarırlar. Yaptıkları her ek hizmet için ek ücret alırlar. Ayrıca, bir yedek anahtar için yaklaşık 1 ay beklemeniz gerekir. Covid-19 salgını sebebiyle yedek parça tedarikinde sorunlar yaşandığı için pandemi döneminde bu süre daha fazla sürebilmektedir. Stoklarımızda Mazda CX-3 model anahtar bulunmaktadır. Yaptığımız anahtarlar orijinal anahtar ile aynı özelliktedir ve tüm fonksiyonları aktiftir. Yedek anahtar ihtiyaçlarınız için yetkili servisten önce bize ulaşın! Smart anahtar işlemlerini sadece ruhsat sahiplerine yapıyoruz.

Faydalı Bağlantılar..

Mazda 3 Smart Anahtar ( Mazda 3 Keyless Anahtar )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir