Menü Kapat

Kia Sorento Yedek Anahtar

kia sorento sustalı anahtar yapımı

Bugün yine bir otomobil kullanıcısının mutluluğuna vesile olmak nasip oldu, yaptığımız işçilik araba sahiplerini memnun ettiği için mesleğinize sımsıkı sarılıp, ülkemizin her yerine en kaliteli hizmeti vermeyi adeta ilke edindik. Kia sorento yedek anahtar kopyalaması için dükkanımıza gelen müşterimiz ısrarla, Kia sustalı anahtar yaptırmak isteyenlerin aksine orjinal olsun diye tutturdu, bildiğiniz üzere Sorento’nun anahtarı ayrı kumandası ayrıdır katlanabilir rahat taşıma mekanizmasına sahip değildir neden hazır yapmışken sustalı yapmayalım dediğimde,
“aman kardeşim kaybettiğim anahtar zaten sustalıydı aracı aldığım kişi daha önce yaptırmış hiç randımanlı çalışmıyordu anahtar ucu langır lungur sallanıyordu katlanabilir uç kısmı çalışmıyordu boşver sen orjinal yap” dedi. İşçiliğimin ve ürünlerimin kalitesinden zerrece şüphem olmadığından kendisine inatla kia sorento sustalı yedek anahtar programlayıp aracı kullandığı sürece garanti verdim. Kullanımı ve taşıması kolay, güzel bir oto anahtarı kullanmak herkesin hakkı. İş bittikten sonra müşterim tebessüm ve teşekkür ile dükkanımızdan ayrıldı yapılan uygulamanın fotoğraflarını aşağıda sizler için paylaştım inceleyip sizde düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Kia Sorento Kontak Anahtar Kayıp Araç Kilitli Kaldı

Malesef can sıkıcı bir durum ile karşı karşıyasınız lakin korkacak birşey yok umarım en kötü gününüz böyle olur, muhtemelen bundan sonra yedek anahtarınızı sağlama almadan asla aracınızı kullanmazsınız. Böyle bir durumda size düşen sadece, immobilizer anahtar konusunda tecrübeli birine ulaşmak gerisini düşünmeyin.

  • Araç kapıları maymuncuk yardımı ile açılacak, bu işlem uygulandığı sırada araca kesinlikle zarar verilmemeli.
  • Kapı döşemesi dikkatlice sökülüp, kumanda arıza durumlarında kullanılan mekanik kilit sökülüp şifreleri okunacak, akabinde kontak anahtarı elde edilmiş olacak.
  • Kontrol pedallarının (fren gaz) üst kısmında bulunan, immobilizer bilgilerini barındıran kutu sökülüp bilgisayar ortamında özel cihazlar ile okunup ID 46 Cripto çip koplayaması yapılacak. Bazı araçlarda Obd (bilgisaray girişi) girişi üzerinden kutuyu sökmeden çip yapılabilir
  • Buraya kadar yapılan işçilik sonucunda araba tek marş çalışır, Kumanda kodlaması yapıldıktan sonra işlem sonlanmış olur.

Not: Şase numarası ve ruhsat bilgileri üzerinden Kia ve Hyundai sisteminden araca ait kodları alırsak ki %95 başarı oranımız var. O zaman arabanın hiç bir yerini sökmediğimiz gibi başına geldiğimizde kapısını servisten aldığımız kodlarla ürettiğimiz Orjinal Kia Sorento Anahtar ile açıyoruz.

Kia Sorento Anahtar fiyatı

  1. Eğer anahtarlarınız komple kayıp ise, yani hiç anahtarınız yoksa hemen yukarıda bahsettiğim hizmetin bedeli 400.00 ila 450.00TL gibi olur özel günlere bu fiyat değişim gösterebilir.
  2. Arabanızı çalıştırıp yürütebildiniz orjinal bir anahtarınız var diyelim, yedek olması için birde kumandalı anahtar yaptırmak istediğinizde bunun size maliyeti 240 TL olacaktır.
  3. Zaten uzaktan kumandam var kötü günler için aracı çalıştıracağım kapıları manüel açacağım bir anahtar olsun diyorsanız sadece 110 TL gibi makul bir fiyat ile işiniz görülmüş olur.

Bu bilgilendirmenin çok uzun süre internet ortamında duracağı için ilerleyen yıllarda tabiki de fiyatlar değişecektir lütfen güncel fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçiniz, İstinye Oto Anahtar ruhsat sahibi olmayan kişilere, görevlilere ve emanet edilenlere hiçbir zaman anahtar kopyalama işlemi yapmaz.

Kia Sorento Kumanda Tamiri

Yine uzak doğuluları alkışlıyorum. Meslek hayatım boyunca bozulan kia sorento uzaktan kumanda pek karşıma çıkmadı. Yüzlerce tamir ettim evet ama sadece buton değişimi ile genelde sorun çözülüyor. Siz yinede söylediklerimi basite alıp araba uzaktan kumanda tamiri için kolları sıvamayın, yada televizyon tamircilerine anahtarınızı teslim etmeyin. Çünkü ince işçilik gerektiren ayrıca orjinal buton kullanılması gerekir. Türkiyenin heryerine destek vermeye çalışıyoruz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Orjinal kia sorento anahtar kopyalama
Orjinal kia sorento kontak anahtar görseli

Kia Sorento Uzaktan Kumanda kopyalama ve pili

Sallama diye tamir ettiğimiz ürünü ülkemizin her yerine gönderme gibi bir ayrıcalığımız var. Eğer arabanız Kia Sorento Xforce modeliyse yani 2007- 2008 – 2009 ve 2010 model ise bizlerden isteyip serviste gönül rahatlığıyla arabanızda aktif ettirebilirsiniz. Zaten ha sakın gidip 790.00 lira para verip gereksiz büyük faturalar ödemeyin. Kia sorento uzaktan kumanda pili 2032 olup ortalama süresi 4 yıl olmakla beraber fiyatı GP pil 10.00 lira Varta pil 20.00 lira Duracell pil yine 20.00 liradır.

Kia Sorento Uzaktan Kumanda Kabı

Seneler geçmesine rağmen hala görevini başarıyla yerine getiren Kia Sorento uzaktan kumanda kimi zaman kenarlarından çatlayıp basma yerleri delinebiliyor. Delik bir halde kullanıldığında içerisine işleyen nem ve tozlar uzaktan kumandayı bozar. Örnek veriyorum Diyarbakır, Muş, Bitlis veya Van illerimizde ihtiyaç doğdu bakın sizlere nasıl yardımcı oluyoruz;

3 adet uzaktan kumanda butonu ve 1 adet uzaktan kumanda kabı gönderiyoruz. İyi bir elektronikçide devredeki arızalı olan butonları söktürüp yerine gelenleri lehimle monte ettiğinizde ürün ilk zamanki haline geri dönecek, akabinde kenarlarından çatlayan kumanda kabı çöpe atıldıktan sonra yine elektronik devre yenisine taşınacak.

Soru: Merhaba, Ben Cemil elimizde 2005 model kia sorento var uzaktan kumandası bozuldu. İnternet te sitenizi gördüm bunun için rahatsız ediyorum sustalı uzaktan kumanda fiyatlarını ve model resimlerini paylaşma imkanınız olabilirmi ve araç sahibi ben değilim eşimin kardeşinin aracı sürpriz yapmak istiyorum bu sorun olur mu. ?

Cevap: 2005 model Kia sorento orjinal uzaktan kumandası stoklarımızda var ama ürünü arabaya kodlamak oldukça sıkıntılı bizden aldığınızda programlama konusunda tıkanırsınız o nedenle arabanın gelmesi gerekmekte veya kumanda alınıp serviste kodlatılacak.

1 Comment

  1. davut

    Merhaba, 2006 kia sorento ex sahibiyim. Aracı aldığımda yedek anahtarı ve uzaktan kumandası mevcut değildi. Ayrıca bazen uzaktan kumanda işlev görmüyordu, yani bazen uzaktan kumanda ile kapılar kitlenmiyor ve açılmıyordu. Bende sorunun uzaktan kumandada olduğunu düşünerek ve yedeği olmadığı için birkaç anahtarcıya yedek anahtar çıkartmak için gittim. Ama bana bu modeli kopyalamayacaklarını söylediler. Bende serviste yedek anahtar ve uzaktan kumanda kopyalattım. Ancak yeni kopyalattığım uzaktan kumandada da bir süre sonra aynı sorunun devam ettiğini, çok sık olmasada bazen uzaktan kumandanın çalışmadığını fark ettim. Kumanda çalışmadığı zaman arabayı manuel olarak açıyorum ve anahtarı takıp kontağı çeviriyorum kısa süre bekledikten sonra kontağı kapatıyorum ve kumandayı tekrar denediğimde bu sefer çalışıyor. Sizce sorun nedir? yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler şimdiden.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir