Menü Kapat

Honda HR-V Smart Anahtar

Honda Hr-V Smart anahtar fiyatı

Honda Civic, ve Honda CR-V modellerinden sonra Honda`nın Jazz modelinde de smart anahtar kullanılmıştır. Detaylı araştırmalarım sonucunda anladım ki Honda CR-V smart anahtar ile aynı donanımlar kullanılmış. Şimdi keyless go özelliğini kullanmak için bazı ipuçları ve püf noktaları bilmeniz gerekiyor. Honda Jazz Keyles Go anahtar hakkında faydalı bilgilerle devam edelim. Bu araçların smart özellikleri nelerdir? Honda Jazz anahtar pili biterse ne olur? Eller serbest sistemi nasıl kullanılır? Honda Jazz araçların sisteminin nasıl çalıştığı hakkında öğrenmeniz gereken her şeyi makalemizde bulabilirsiniz.

Honda HR-V Smart Anahtar Özellikleri

Honda HR-V Smart anahtar diğer ismiyle anıldığı zaman Keyless Go sistemi olarak bilinmektedir. Keyless Go özelliği bulunan smart anahtar üzerinizdeyken kapı koluna elinizi soktuğunuzda veya kapı kolundaki butona bastığınız da “Dit” sesi duyulur ve kapılar açılır. Kapıları kilitlemek için kapı kolu üzerindeki küçük düğmeye basmanız yeterli. Smart anahtar üzerindeki butonlara basarak da kapıları açıp kilitleyebilirsiniz. Smart anahtarın ayrıca camları açma ve kapama özelliği vardır. Anahtar üzerindeki kapı açma butonuna basılı tutarsanız camlar otomatik olarak açılır. Bazı arabaların uzaktan kumandasından camlar açma kapama yapmaz ama kapı kilidini manuel olarak sağa veya sola doğru çevrili tuttuğunuzda camlar açıksa kapanır, kapalı ise açılır.

Honda HR-V smart anahtar pili biterse smart anahtar üzerinde gizlenmiş metal anahtar ile kapıları açabilirsiniz. Anahtar kabı üzerinde küçük bir çentik vardır. Bu çentiğe basarak metal anahtarı çıkarabilirsiniz. Metal anahtarı kapı kolu üzerindeki anahtar deliğine takarak kapılar açılıp, kilitlenebilir. Metal anahtar sisteminin az rastlanır bir özelliği daha vardır. Camlar açıkken metal anahtarı sol tarafa yani aracın ön tarafına doğru basılı tutarsanız camlar kapanır.

Honda Hr-v modelinin keyles anahtarı
Honda Hr-v keyless anahtar görseli

Honda HR-V Keyless Anahtar

Honda HR-V aracın bagajında da Keyless Go özelliği kullanılabilir. Anahtar üzerinizdeyken bagajın orta kısmındaki kırmızı lambanın sağ köşesinde bulunan küçük düğmeye basarsanız bagaj açılır. Bir şekilde smart anahtarı bagajın için unuttuğunuzu düşünelim. Bagaj kapağını kapatmaya çalıştığınızda bir uyarı sesi çıkar ve bagaj kapağı tekrar açılır.

Peki, Honda HRV-V aracın motoru nasıl çalışır? Anahtar üzerinizdeyken araca bindiğinizde frene basarak start/stop düğmesine basarsanız araç hemen çalışır. Start/stop düğmesine tekrar basarsanız aracın motoru durur. Motoru çalıştırmadan kontağı açmak için de start/stop düğmesine peş peşe iki kez basmak gerekiyor. Bu işlemle aracın kontağı açılır ve radyo gibi medya araçları aktif olur.

Peki, Honda HR-Vsmart anahtar pili biterse aracın motoru nasıl çalışır? Start/stop düğmesinin üzerinde anahtar kabını tutarak iki kez üst üste start/stop düğmesine basarsanız aracın motoru çalışır. Bu şekilde smart anahtar içindeki frekans, Keyless Go sistemi tarafından okunur ve anahtar pili olmasa bile aracı bu yöntemle kullanabilirsiniz.

Not: Kapılar kilitli halde Honda Hr-v keyless anahtar arabayı açacak enerjiye sahip değilse içindeki gizli Honda Anahtar ile kapı açılabilir.

Honda Hr-v Smart Anahtar Kopyalama

Honda HR-V araçların tüm modelleri için smart anahtar kopyalama hizmetleri veriyoruz. Bu araçlarda anahtar yedekleme için aracın bulunması gerekiyor. Örneğin; Honda Hr-V marka bir araba aldınız. Yedek anahtarının verilmediğini veya kaybettiğinizi düşünelim. Bu gibi durumlarda Oto Anahtar kopyalama cihazı ile aracın hafızasına ulaşıyoruz. Keyless Go sisteminde kayıtlı anahtarların kodlarını buluyoruz. Verilmeyen ya da kaybolan yedek anahtarın kodunu aracın hafızasından silerek, yeni yedek anahtarın kodunu kaydediyoruz.

  • Anlatmak istediğiniz… O zaman Honda HR-V smart anahtarın bir kimliği var ve bu kimlik arabanın beyni üzerine kayıtlı, arabaya bakıp kimlik bilgilerinden mi hangisinin kayıp veya çalıntı olduğunu anlıyorsunuz ?

CEVAP: Süreç aynen o şekilde işliyor. Mesela Honda HR-V keyless anahtar İD numarasını not alıyoruz. ( Sizin sorunsuz kullandığınız olanı ) Mesela İD numarası kayıtlarda 15EAO7A5 görünüyor. Beyin bilgilerindeki farklı İD numarasına sahip olanı siliyor ve yerine farklı İD Honda Hr-V smart anahtar ekliyoruz.

Honda Hrv orijinal anahtar ya da Honda Hr-v yedek anahtar işlemlerinde hiçbir şekilde sigortada veya trafikte sorun yaşamazsınız. Aracınız çalınsa sigortaya yeni yedek anahtarı verebilirsiniz. Yaptığımız anahtarı, orijinal anahtarda olduğu gibi tüm fonksiyonları ile kullanabilirsiniz. Zaten farklı, kullanışsız veya yan sanayi ürünü arabaya kodlamanız mümkün değildir. Honda Hrv smart anahtar pili CR 2032 tip pildir. Piyasadaki fiyatı 10 ila 20 TL’dir.

Honda Hr-v aracınızdaki anahtar sorunları, anahtar kabı yenileme, smart anahtar tamiri, smart anahtar pili değişimi gibi işlemleriniz için 7 gün 24 saat hizmetinizdeyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir