Menü Kapat

Ford Ranger Anahtar

ford ranger anahtar kopyalama

Ford Ranger Uzaktan Kumandalı Anahtar Kopyalama

Ford Ranger uzaktan kumandalı anahtar kopyalama işlemleri, son derece dikkat edilmesi gereken bir işlemdir. Kopyalama işlemi aracın içinde yapılabilir. Eğer Ford Ranger Yedek anahtar kopyalama yaptırmak istiyor ve aracınızı tek anahtar ile kullanmak istemiyorsanız bizlere 10 dakika ayırmalısınız. Kumandasız olarak orjinal Ford Ranger anahtar araba gelmeden kopyalamaya izin vermez. Aracın hafızasında kodlama işlemi ile yapılan yedek anahtar işlemleri nasıl yapılır? Ford Ranger anahtar özellikleri nelerdir? Hepsini sizin için derledik.

Ford Ranger Uzaktan Kumandalı Anahtar Yapımı

Ford Ranger uzaktan kumandalı anahtar yapımı işlemlerini bir örnekle anlatalım: 2017 model Ford Ranger sahibi bir arkadaşımız iş yerimize gelerek yeni bir yedek anahtar yaptırmak istediğini söyledi. Orijinal anahtarda deformeler oluşmuştu ve yedek anahtarı eşine vererek, aracı ortak kullanmak istiyordu. Bunun için anahtar kopyalama yapmamızı istedi. Ford Ranger anahtar kopyalama işlemini kısa sürede tamamladık. 2017 Ford Ranger araçlarda “Htag Aes immobilizer” adı verilen yazılım güvenlik teknolojisi bulunur. Üstün teknoloji ile donatılan bu sistem, son derece güvenli bir kodlama sistemi ile sunuluyor. Araçta bir uzaktan kumandalı ve bir uzaktan kumandasız iki farklı anahtar yer alıyor. Bu modellerde araç olmadan kopyalama ve programlama yapılamıyor. Aracın hafızasında iki farklı anahtar kayıtlı. Yaptığımız kopyalama işlemi ile aracın hafızasına üçüncü bir anahtar kaydettik ve herhangi bir sorun çıkmadan anahtar kullanılabilir hale geldi.

Ford Ranger araçlara ek olarak uzaktan kumandalı anahtar kopyalama işlemi yapabiliyoruz. Aynı şekilde fabrikasyon diğer anahtarları de kullanmaya devam edebilirsiniz. Yeni yaptığımız yedek anahtarda ekstra kırmızı led ışık bulunuyor. Yani kapıları açıp kapatırken anahtar kasası üzerindeki bu led ışık yanıyor. Yedek anahtar kasasında 3 farklı buton bulunuyor, orjinalinde videoda izlediğiniz gibi led yanmıyor. Bu kopyalama işlemi ile kaskoda veya sigortada hiçbir sorun yaşamazsınız.

ford ranger 2016 anahtar
2016 model ford ranger anahtar görseli

Ford Ranger Uzaktan Kumandalı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • Ford Ranger araçlarda kumandalı ve kumandasız iki anahtar bulunduğundan ailede ortak kullanılmak istendiğinde sorun ortaya çıkar. Bunun için araca ekstra Ford Ranger kumandalı anahtar yaptırılması mantıklıdır. Yedek anahtar için aracın sistemine girilerek kodlama yapılması gerekir.
  • Orijinal anahtarda iki buton bulunur. Yedek anahtarda kapı açma ve kapama butonları dışında bagaj açma butonu da yer alıyor. Yedek anahtarda ayrıca tuşlara basıldığında kırmızı led ışık da yanar.
  • Ford Ranger aracı ikinci el olarak aldıysanız mutlaka aracın sisteminde kodlama yaptırmanızı tavsiye ederiz. Aracın hafızasının sıfırlanarak teslim edilmeyen yedek anahtarın hafızadan silinmesi gerekir. Aksi halde orijinal anahtar kaybolursa veya araba çalınırsa sigorta ve kaskoda ödeme yapmaz.
  • Ford Ranger anahtar kabı, deforme olabilir veya kırılabilir. Bu durumda stoklarımızda orijinal anahtar kabı bulunmaktadır. Anahtarın içindeki kart sağlam olduğu için yetkili servise sipariş vermeye gerek kalmadan kısa sürede en uygun fiyatlarla anahtar kabı değişimi yapabiliriz.
  • Ford Ranger aracınızın uzaktan kumandasız anahtarı yoksa daha ekonomik bir fiyatla anahtar yapabiliriz.
  • Ford Ranger aracınız için tedbiren evinizde veya iş yerinizde saklamak için, herhangi bir sorunda aracı çalıştırmak üzere yaptığımız Ford Ranger yedek anahtar fiyatı 100 TL’dir.
  • Ford Ranger kumandasız orijinal anahtar yerine uzaktan kumandalı anahtar yaptırılamaz! Aracın hafızasında kumandalı ve kumandasız anahtar yazılımları farklıdır. Uzaktan açıp kapatma yapmak isteniyor ise mutlaka orijinal anahtar kopyalama yapılması gerekir.
  • 2016, 2017, 2018 ve 2019 model Ford Ranger anahtar pili CR 2032 tip pildir. Pil değişimi için BURADAKİ VİDEOYU izleyebilirsiniz. Ford Ranger anahtar pili fiyatı 10 TL ila 20 TL arasındadır.
  • Ford Ranger anahtar pili ömrü yaklaşık 5 yıldır. Anahtar pili biterse araba yine de çalıştırılabilir. Kapılar manuel olarak sustalı metal anahtarla açılabilir. Metal anahtar kontağa takılarak motor çalıştırılabilir.
Orjinal ford ranger anahtar kopyalama

Artık Ford Ranger yedek anahtar çoğaltma işlemini biliyorsunuz. Bu zamana kadar kapıları kilitli, çalışmayan ve bütün anahtarları kayıp olmuş Ford Ranger yapmadım. Araç oldukça yeni olduğundan sanırım denk gelmedi ancak son kullanıcı olarak sizin başınıza gelirse bizleri aramaktan çekinmeyiniz. Ford Ranger immobilizer anahtar, arabanın hiç bir parçasını değiştirmeye gerek kalmadan tarafımızca kodlanabilmektedir.

Hatırlatma! Ford Ranger aracın kumandasız olanı ile denize veya havuza girebilirsiniz. Yani arabanızın içerisinde önemli belge veya eşyalarınız var ve tatil yerindeyseniz bu söylediğimi uygulayabilirsiniz. Yazımızdaki gerek bilgi gerekse uyarılar bütün Ford Ranger 2015, Ford Ranger 2016, Ford Ranger 2017, Ford Ranger 2018, Ford Ranger 2019 modellerinin tamamını kapsamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir