Menü Kapat

Bmw X5 E70 Anahtar

bmw e70 x5 2012 anahtar

Birazdan detaylandıracağım gibi konular geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğimi daha önce söylemiştim. Bugün ( 5.12.2019 Perşembe ) Ataşehir`de Ağaoğlu My Towerland sitesinin kapalı otoparkında kilitli halde kalan Bmw X5, kısa süreli müdahalemiz sonucunda çalıştırılmıştır. Kapılarının kilitli olması, kurtarıcının girememesi ve yetkili servisin 1 ay süre vermesinden dolayı tercih sebebi olduğumuzu müşterimizin itirafından anladım. Kendisi beni aradı ve ” Bmw X5 E70 Anahtar yaptıracaktım ama kapıları kilitli bir çok kişiyi aradım ancak sağlıklı dönüş alamadım. ” demesinin ardından bulunduğu lokasyona gittim. Arabanın kapısını maymuncuk kullanarak ( kastırma, çizme veya bolonla şişirme yapmadan ) açtım. Araca Bmw X5 anahtar kopyalama cihazı bağladıktan sonra CAS3++ Plus ( anahtar bilgilerini barındıran beyin ) üzerinden araca 868 Mhz orjinal Bmw X5 E70 Anahtar kopyalama yaptım. Bir daha bu tarz olaylarla karşılaşmamak adına müşterimiz ” Murat ustam sen elin değmişken bir tane yedek yap ilerde bakarsın yine olur ya kayıp ederiz veya aracımız kilitli kalır aynı sıkıntıya düşmeyelim ” dedi.

Bmw X5 E70 Yedek Anahtar Kopyalama

Kapıları kilitli olan Bmw araçların hemen hemen tamamında programa motor beyni ( kaputun açınca sol tarafta ) bilgilerini vermek zorundasınız. Biz ilk olarak Bmw CAS3+ Plus kutusunu okuyup bilgileri bilgisayarımıza aktardıktan sonra motor beynini de okuyup programa gösterdik ve aracımız çalıştı. Araç çalıştıktan sonra uzaktan kumanda açma ve kapamasının yanı sıra camların da inip kalkığını kontrol ettik. Artık sıra Bmw X5 yedek anahtar kopyalama işlemine geldi. Peki normal şartlarda Bmw X5 anahtar nasıl yedeklenip kopyalanıyor ? Şimdi kısaca onu anlatacağım. Eğer araba çalışıyor ise gizli özellik açar, arıza tespit yapar veya anahtar çoğaltma yapabilirsiniz. Programlama cihazı eğer lisanslı ise arabanın hiç bir parçasını söküp dağıtmadan sadece yazılım üzerinden ilerlemeniz mümkündür. Hatta aracın hafızasını kontrol ederek fazladan kayıtlanmış uzaktan kumandaların silinmesi mümkündür. 46 Cripto 868 mhz şarj pil yapısına sahip olan Bmw E70 X5 Anahtar kontak üzerinden şarj olmaktadır. Yedek kopyalama işlemi için sadece uzaktan kumandayı göstermeniz maalesef yetmiyor, bunun için bilgilar bağlantısı mutlaka gereklidir.

bmw x5 e70 anahtar kopyalama
bmw x5 x70 anahtar kopyalama görseli

Bmw X5 E70 Anahtar Kabı ( Kasası ) Değşimi Ve Fiyatı

Kontak üzerinden şarj edildiği için ömür boyu açılmayacak mantığıyla enjeksiyon baskı ile üretilen Bmw E70 X5 Anahtar, artık yavaş yavaş tamir ihtiyacı doğruyor. Hal böyle olunca içi açılıp pil veya butonu değiştirilen Bmw X5 E70 anahtar kapı çeşitli yapıştırıcılarla yapıştırılmaktadır. Sağına soluna akan ve doğru düzgün yapışmayan kasaların canınızı sıktığını biliyorum. O yüzden geçmeli yani özel olarak üretilen Bmw X5 anahtar kabı ( kasası ) dilediğiniz yeri gönderilebilir. Sadece elektronik devreyi içine oturtup ön ve arka kapaklarını kapatmanızla sıfırlayacağınız ürün için bizimle iletişime geçmeniz kafidir.

Bmw E70 X5 Anahtar Şarjlı Pili

Bmw E90 ve Bmw E70 modellerinin uzaktan kumandaları kontaktan şarj edilebilme yeteneğine sahıp olduğundan dolayı, yaklaşık 6 veya 7 yaş üzerindeki araçların pillerini yavaş yavaş değiştiriyoruz. Bulunduğunuz il veya ilçelerde orjinal kahverengi bmw şarjlı anahtar pili bulamıyorsanız konumuzun altındaki formu doldurarak bizlere durumu bildiriniz. Lehimleme işlemlerini ben burada yaptırırım sadece pile ulaşamıyorum diyorsanız doğru adrestesiniz. Pili taktığınızda başka hiç bir işlem yapmadan araç uzaktan açıp ve kapatma yapacak, sizleri rahatlatacaktır. Ancak Bmw E70 X5 Şarjlı anahtar pili siparişi vermeden önce Bmw Anahtar kontrol edilmeli, frekans verilip verilmediğine bakılmalıdır.

Bmw X5 E70 Anahtar Kapyolama ve yedek anahtar yapımı

Belki ihtiyaç olur veya araştırma yapan birine faydamız dokunur diyerek kısa not şeklinde bir açıklama yapmam gerektiğini düşündüm. Bmw`nin bütün (E) kasalarının uzaktan kumandasının arkasında bulunan mekanik şoför kapısı anahtarı koduna bilgisayar ile ulaşmak mümkündür. Yani düşürür veya kayıp ederseniz kapı kilidini veya kapı döşemesini sökmenize gerek yok. Bmw mühendisleri, mekanik kapı anahtar kodunu CAS3+ kutusunun içerisine yazılım olarak koymuşlar, koda ulaşıp kesim yapılması mümkündür.

2 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir