Menü Kapat

Ford Connect anahtar kopyalama

ford connect orjinal anahtar

Ülkemizinde gerek ticari olsun gerekse aile aracı olsun on binlerce Ford Connect araç var o nedenle üzerime vazife olan Connect konusunu sizlere aktarmanın zamanı geldiğini düşündüğümden dolayı bilgisayarımın başına geçerek senelerdir karşınıza çıkan sorunlarla beraber her an yaşacağınız olumsuzlukların cevaplarını yazımızda bulabileceksiniz. Mekanikten başlayayım, dünyda sadece Ford araçlarda kullanılan çivi anahtar diye tabir edilen metal uç kısımlarının dişleri diğer ev ve arabalardan çok farklı olan Ford anahtar 2012 yılından sonra hiç kullanılmadı fakat şuanda aktif olarak trafikte vızır vızır dolaşan Ford Connect, Ford Transit Connect, Ford Fiesta, Ford Focus ve Ford Fusion modellerinin özellikle kaput mandallarının bulunmaması benim araçlara negatif bakmama neden oluyor. Kullanımdan kaynaklı aşınan Ford Connect Anahtar mutlaka takılacaktır kilitlenip açma işlemlerinde sizi uğraştırdığında mutlaka yenisiyle değiştirin aksi halde kontağa zarar verecektir.

Ford Connect Araçlarda immobilizer arızası

Ford Connect uzaktan kumanda kısmı 2005 ve 2006 yılında birleşik değildi yani kumanda ayrı anahtar ayrı olarak üretilmişti yani söylemek istediğim çok kaliteli immobilizer çip yazılımına sahip olduğundan arıza çıkması zayıf ihtimal ancak kontağı çevirdiğinizde kırmızı ışık ( immobilizer anahtar arızası verdiğinde yanar ) yanıp söndüğünde arabayı çalıştırmanız imkansızdır. Arıza tespit cihazına bağlayıp arıza kodlarına göre arabaya müdahale etmek en akıllıcası olacaktır diğer türlü maddi manevi zor durumda kalacaksınız. 2007 yılı sonrasında Ford Connect orjinal anahtar yapısı değişti artık bütün yani tek parça haline döndüler fakat yazılımsal değişiklik olmadı çipi ve uzaktan kumandasının kodlanması hatta kalitesinde en ufak uygunsuzluk sezmedim denize girip çıktığınızda dahi araba çalışacak sizi yolda bırakmayacaktır. Kömür ve cam olmak üzere iki farklı immobilizer çip bulunan ford connect yedek anahtar düşürüldüğünde zarar görebileceğinden dikkat edilecek ürünlerin başında gelir.

Ford Connect orjinal anahtar çoğaltma

Uzaktan kumandası aracın üzerinden manuel tanıştırıldığından dolayı Amerika, Almanya, İsviçre, Fransa, İtalya, Avusturya, Romanya, Rusya ve Belçika olmak üzere dünyanın her yerine Ford anahtar kopyalama işlemi yapılabilmektedir. 4D-63 Cripto yazılımı araca bilgisayar bağlamadan immobilizer anahtar kopyalama cihazı ile bilgileri okunabileceğinden dolayı canınız pahasına kumandanızı saklayın art niyetli insanların eline geçmesin biz ruhsat sahibi olduğunuzu belgelemek zorundasınız diyoruz ancak umursamayan meslektaşlarımızın olduğunu da biliyoruz. Kısacası Erzurum, Antalya, Kastamonu, Rize, Giresun, Bursa, Bilecik, Kırklareli, Tekirdağ, Sinop, Sakarya, Adapazarı, Balıkesir, Eskişehir, Ankara, İzmir ve İstanbul bölgelerinden ne yapılabilir Ford Connect anahtar çoğaltma yapılabilir.

Ford Connect Anahtar Arızası

Arıza yapacak yapıya sahip olmadığını vurguladım mutabık kaldığımızı düşünüyorum ancak siz kumanda çalışmadığı zaman panik oluyorsunuz olmayın ford connect kumandalı anahtar aracı açıp kapama görevini yerine getirmiyorsa iki nedeni var

  1. Uzaktan kumandanın pili bitmiştir
  2. Uzaktan kumandanın içerisinde basma butonları işlevini yitirmiştir.

Başka ne söylesem boş 10 yıldır Ford Connect kumanda üzerinde çalışıyorum şikayet edilen ürünün pilini değiştirip butonlarını gözden geçirdiğimde saat gibi işliyor. Söylediklerimi yaptığınız halde ” Murat ustam güzel anlatmışsınız 1. ve 2. maddeleri sırasıyla gözden geçirdik fakat hala arabayı açıp kapatmıyor ” diyorsanız kumandanın frekans verdiğine bakacaksınız eğer frekansta veriyorsa 434 mhz o zaman araba üzerinden manuel kodlama prosedürüyle beraber araca tanıştırma yapacaksınız oda olmadı size yenisini gönderip sorunu çözümleyeceğiz

Ford Connect Anahtar kayboldu

Hangisi kayboldu yedek mi yoksa kumandalı olan mı bilmiyorum ama hepsini cevap vereyim. Eğer yedeği kayıp oldu veya çalındıysa arabayı getireceksiniz sileceğiz ama denize düştü, ırmağa düştü veya logor kapağından aşağı yuvarlandı diyorsanız araba ihtiyacımız yok marşa basıp arabayı çalıştıran Ford connect yedek anahtar bize gönderilirse uzaktan kumandalı şekilde hazırlayıp aynı gün geri kargo edebiliriz. Üst tarafta dikkat ettiniz mi 4D-63 Cripto Megamos çiplerin kopyalanması için otomobile bilgisayar bağlamanın gerekli olmadığını söylemiştim aracın sahibi olduğunuzu belgeleyin yeterlidir.

Not: Aracın kapıları kilitli ve yedeği olmadığı için çalıştıramadığınız durumlarda bizimle iletişime geçeceksiniz, bulunduğu konumda gelip arabanın kilit veya kontağını sökmeden şifrelerini okuyup nasıl istenirse kumandalı veya kumandasız farketmeksizin üretiyoruz.

Ford Connect Anahtar Okumuyor

Araba marş basmıyor ve kırmızı ışık sönmüyorsa önce dediğim gibi çipleri kontrol ettirilecek eğer çipler sağlamsa orjinal ford cihazıyla araba komple arıza taramasından geçecek, sigortaları, kontak anteni ve beyin yazılımları zarar gören araca nokta müdahale edildiğinde tek marş çalışacaktır. Eğer kontağı çevirdiğinizde yuvarlık kırmızı renkli ışık sönüyor ve aracınız çalışmıyorsa immobilizer arızası olduğunu düşünmeyin kesinlikle hata farklı yerde kontrol ettirin.

Ford Connect Anahtar Çipi

ford connect anahtar çipi
ford connect orjinal anahtar çipi

İl dışındasınız orada farklı sebeplerden dolayı işinizi çözemiyor ve farklı araşıylar içerisine girerek başınızın çaresine bakmak istiyorsunuz ozaman doğru adrese geldiğinizi beyan ediyorum. Ford connect anahtar çipi, ford connect uzaktan kumanda ve ford connect kumandalı anahtar gönderimini Türkiye`nin her yerine cüzzi fiyatlarla göndebiliyoruz. Orjinal çip 4D-63 çip gönderdiğimiz zaman servis cihazı çipi arabaya kodlayabilir uzaktan kumandası zaten arabanın üzerinden aktif olacağından dolayı sizleri dert sahibi yapan ustalardan kurtulabilirsiniz. Son olarak ford connect uzaktan kumanda pili hangi model olursa olsun cr 2032 olup fiyatı 10 liradır bilginize sunar huzurlarınızdan ayrılır.

Ford Connect Düz kontak Yapılır Mı ?

Sadece Ford Connect değil immobilizer sistemine sahip olan hiç bir araba düz kontak yapılmaz ancak motor beyni üzerinden iptal edilebilir lakin kesinlikle tavsiye etmiyor fakat bulunamayan, insanı canından bezdiren ve sahibini çıkmaza sokan araçlar için ustadan ustaya dükkandan dükkana gezileceğine düşünülebilir lakin yolda kaldım anlık olarak düz kontak yaparak yoluma devam edeyim diyorsanız maalesef göstergedeki kırmızı ışık sönmeden arabanız çalışmayacaktır.

Murat Çelik & #Anahtarlarafisaldayanadam

0532 637 79 15

2 Comments

  1. Türker üner

    Benim aracım ford tourneo connect uzun şasi yüksek tavan tek anahtar var yedek olarak yenisini yaptırmak istiyorum maliyeti ne olur ve ne kadar sürede yapılır
    Şimdiden teşekkürler kolay gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir