Menü Kapat

Ford C-max Yedek Anahtar

ford c-max sustalı anahtar

Ford C-Max yedek anahtar her zaman bulunmalıdır. Orijinal yedek anahtar kaybolursa aynı özelliklerde yeni bir yedek anahtar yapıyoruz. Veya mevcut yedek anahtara bir tane daha eklemek istiyorsanız bize başvurabilirsiniz. Ford araçların birçok modelinde diğer markalarda olduğu gibi aynı özelliklere immobilizer anahtar sistemi kullanılır. Ford C-Max anahtar sistemi, Ford Modeo ve Ford Fusion gibi modellerin anahtar sistemi ile aynıdır.

Ford C-yedek anahtar üstün güvenlik sistemi ile tasarlanmıştır. Ford araçlarda “4D-60” ve “4D-63 Cripto” anahtar yazılımları kullanılır. Ford C-Max orijinal yedek anahtar kopyalama ya da yedek anahtar tamiri için bazı hususlara dikkat etmek gerekiyor. Bu sebeple immobilizer anahtar profesyonelinden destek almanızı öneririm. Aksi halde yeni bir anahtar yaptırmanız gerekebilir. Yetkili servise mahkum olmadan Ford C-Max anahtar işlemleri için deste verebiliriz. Peki, C-Max araçlar için hangi anahtar işlemleri yapıyoruz. Ayrıntılı olarak anlatalım!

Ford C-Max Yedek Anahtar Kopyalama

Ford C-Max yedek anahtar için bir müşterimiz iş yerimize geldi. İşinin acil olduğunu ve kısa süre içinde bir yedek anahtar yaptırıp gideceğini söyledi. Daha önce yetkili servise başvurmuş, 20 gün sonraya gün vermişler. Üstelik fahiş bir ücret istemişler. Arkadaşımıza yedek anahtar nasıl yaptığımız ve fiyatını birkaç dakika içinde anlattım ve hemen işe koyulduk. Müşterimiz çayını içerken yedek anahtar kopyalama işlemine başladım.

Arkadaşımız uzaktan kumandalı yedek anahtar istedi. Orijinal C-Max sustalı anahtar ile aynı özelliklerde bir anahtar yaptım. Müşterimizin kaybettiği yedek anahtarı aracın hafızasından silerek, yeni orijinal yedek anahtar kodunu aracın hafızasına kaydettim. Daha sonra araçta immobilizer anahtar entegrasyonu yaptım. Yaptığım işlemlerin tamamı 15 dakika sürdü. Müşterimiz çayını bitirdiğinde anahtarı teslim ettim. Yetkili servise ödeyeceği fiyatın üçte biri fiyatına yeni bir anahtar almış oldu.

Ford C-max orjinal anahtar
Ford C-max orjinal anahtar görseli

Ford C-Max Yedek Anahtar Yapımı

Ford C-Max aracınızın yedek anahtarı yoksa ve orijinal anahtarı kaybederseniz genelde şu prosedür uygulanır; araç kaldığı yerden çekiciye yüklenir. Daha sonra yetkili servise götürülür. Araç burada günlerce otoparkta bekletilir. Daha sonra aracın tüm kilit seti değiştirilir. Sonuçta araç sahibi büyük bir fatura ila karşılaşır. Hem aracınızı bu süre içinde kullanamazsınız hem de büyük miktarlarda para ödemek zorunda kalırsınız. Bu duruma düşmemek için öncelikle aracınızı yedeksiz kullanmamalısınız! Her şeye rağmen iki anahtarı da kaybederseniz en pratik ve en ucuz yedek anahtar yapımı veya orijinal anahtar yapımı için bize müracaat edebilirsiniz.

C-Max yedek anahtar yapımı için şu işlemleri uyguluyoruz: Öncelikle şunu belirtelim; yedek anahtar işlemleri için aracın ruhsatını ya da resmi belgelerini ibraz edebilen kişilere hizmet veriyoruz. Bu belgeleri görmeden işlem yapmıyoruz. Ford C-Max yedek anahtar yapımı için araç olmadan da işlem yapabiliriz. Bu sebeple aracın belgelerini alıp iş yerimize gelebilirsiniz. Ya da bulunduğunuz adrese gelerek yeni anahtar yapabiliriz. Yedek anahtar genelde uzaktan kumandasız olur. Talebe göre sustalı uzaktan kumandalı anahtar yapabiliriz. Yani uzaktan kumandasız anahtar sustalı anahtar dönüşümü yapabiliriz. Yeni yedek anahtar bütün fonksiyonları ile çalışır vaziyette teslim ediliyor. Yaptığımız yedek anahtar araç hırsızlı durumunda sigortaya ya da kaskoya verilebilir. Yedek anahtar 2 yıl garantilidir.

Ford C-max kontak anahtarı
Ford C-max kontak anahtar görseli

Ford C-Max Yedek Anahtar Kodlama

Ford C-Max yedek anahtar işlemleri sonrası yeni anahtarın aracın immobilizer sistemine entegre edilmesi gerekiyor. Bunun için kodlama yapılması gerekiyor. İş yerimize gelirseniz kodlamayı yapabiliriz. Aksi halde nasıl kodlama yapılacağını anlatayım.

Kodlama işlemi manuel olarak yapılır. Aracın kapıları kapalı iken yeni yedek anahtarı kontağa takarak, “bip” sesi gelinceye kadar kontağı açıp kapatılması gerekiyor. Bu ses ile araç kodlama moduna girer. Daha sonra yeni yeden anahtar aracın hafızasına eklenir. Daha sonra anahtarın açma butonuna basılır ve tekrar “bip” sesi duyulunca herhangi bir butona basılır. Bu şekilde yedek anahtar aracın hafızasına kodlanmış olur. Şuna dikkat etmelisiniz; kontak açma ve kapama yaparken ilk “bip” sesinden sonra ileri-geri işlemi yapılmamalıdır!

Ford C-Max Yedek Anahtar Kabı Değişimi

Ford C-Max yedek anahtar kabı için de bize müracaat edebilirsiniz. Stoklarımızda C-Max sustalı uzaktan kumandalı yedek anahtar bulunmaktadır. Anahtar butonları arızaları, deformeler, elektronik kart arızaları durumunda anahtar kabı değişimi yapıyoruz. Eğer tamir edilebilirse anahtar tamiri durumuna da bakıyoruz.  Su teması olan, darbe alan ya da çipi arızalanan anahtar kontağa takılınca döner ama motoru çalıştırmaz. Bunun sebebi immobilizer çipin zarar görmesidir. Ayrıca, butonları, lastikleri, sustalı anahtarı zarar gören anahtarları yenisiyle değişim yapabiliriz.

Ford C-Max yedek anahtar pili “CR 2032” modeldir. Piyasada 10 ila 20 TL’ye bulunabilir. Pil değişimi için anahtar kabının dikkatli açılması gerekiyor. Aksi halde anahtar kabı tırnakları kırılabilir; bu durumda yeni bir anahtar kabı ihtiyacı doğabilir.

Ford C-Max Yedek Anahtar Fiyatı

Ford C-Max yedek anahtar yapımı için yetkili serviste çok para ödemeniz gerekir. Bizde orijinal yazılımlı Ford C-Max yedek anahtar fiyatı 200 liradır. Yetkile servise göre çok uygun bir fiyattır. Bu ücrete anahtar kabı ya da uzaktan kumanda, çip ve işçilik de dahildir. Ek basit işlemler için ücret talep etmiyoruz; ancak farklı talepler olursa ek ücretlendirme yapabiliyoruz. Yapılacak işleme göre müşterilerimizin bütçelerine uygun fiyatlandırma yapıyoruz.

1 Comments

  1. Ferit

    Bendede C max var anahtarsız start stopludur anahtarı gürmüyor kumanda sağlam ama işlem gürmüyor 3 anahtarcıya götürdüm yapamadı yardım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir