Menü Kapat

Ford C-max sustalı anahtar

ford c-max yedek anahtar

Ford C-Max sustalı anahtar yapımı işlemleri için profesyonel destek veriyoruz. Ford araçlarınızda orijinal sustalı anahtar kopyalama, anahtar değişimi ve anahtar tamiri işlemleri için yetkili serviste ya da immobilizer anahtar sistemlerini bilmeyen ustalarda zaman ve para harcamayın! Ford C-Max sustalı anahtar için yaptığımız işlemleri anlattığımda zaten başka bir yere gitmeye ihtiyacınız olmayacak!

Ford C-Max anahtar işlemlerini ruhsat sahibi olan kişilere yapıyoruz. Resmi belgeleri görmeden hiçbir işlem yapmıyoruz. Bu sebeple Ford C-Max sustalı anahtarlık işlemlerini güvenli bir şekilde yaptırabilirsiniz! Nasıl mı? Hadi başlayalım!

Ford C-Max Sustalı Anahtar Kopyalama

Ford C-Max sustalı anahtar sağlamdır, üstün güvenlik sistemi ile donatılmıştır. Muadli immobilizer anahtar sistemleri gibi kaliteli ve kullanışlı bir yapısı vardır. Ford araçların immobilizer anahtar sistemi “4D-60” ve “4D-63 Cripto” yazılımları ile donatılmıştır. Bu kodlar, bilgisayarlardaki güvenlik yazılımları gibi arcın güvenlik duvarıdır. Bu sebeple hassas bir yapısı vardır. Ford C-Max anahtar kopyalama işlemlerini işin uzmanına yaptırmalısınız. Tanımadığınız veya güvenmediğiniz kişilere yeni anahtar veya yedek anahtar teslim ederek, anahtar kopyalama istemeyin!

Ford C-max anahtar
Ford C-max modelinin anahtar çeşitleri

Bu araçlarda bazı durumlarda anahtar kopyalama ihtiyacı olabiliyor. Eşine, oğluna, kızına yedek anahtar yaptırmak isteyen Ford C-Max sahipleri, bize müracaat ediyor ve kendileri için orijinal sustalı anahtar kopyalama işlemi yapıyoruz. Şu ana kadar şikayet için geri dönüş yapan olmadı; yaptığım işlemlerle ilgili hep olumlu mesajlar aldım.

Peki, sustalı anahtar kopyalama nasıl oluyor. Hemen bir örnek vereyim. Bir ablamız aradı. Aracının orijinal sustalı anahtarını dereye düşürmüş. Yedek anahtar ile bir süre aracı kullanmış ama yeni bir anahtar ihtiyacı doğmuş. İnternetten beni buldu ve “Evimin önünde anahtar yapabilir misin?” diye sordu. Ertesi gün Bakırköy’deki evine gittim ve yol üzerinde park halindeyken Ford C-Max anahtar kopyalama yaptım.

Beni aradığında immobilizer anahtar profesyoneli aradığını söylemişti. “Tam adresindesin!” demiştim ve ablamız yaptığımız anahtar kopyalama işleminden çok memnun kaldı. Kaybettiği orijinal sustalı anahtar yerine yeni bir anahtar yaptık. Aracın başında bütün fonksiyonları çalışır şekilde teslim ettik. Daha sonra başka bir Ford C-Max yedek anahtar yaptırmak istediğini söyledi.

Ford C-Max Sustalı Yedek Anahtar

Ford C-Max yedek anahtar ihtiyacınız varsa hemen bizi arayabilirsiniz. İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanına hizmetimiz vardır. C-Max orijinal yedek anahtar ile aynı özelliklerde yedek anahtar işlemleri yapıyoruz. Ford C-Max araçlarda yedek anahtar yapımı için aracın bulunmasına gerek olmuyor. Yedek anahtar için bize kargo ile orijinal anahtarı ya da mevcut yedek anahtarı gönderirseniz, hemen yedek anahtar kopyalama yaparak tekrar kargo ile size ulaştırabiliriz. Uzaktan kumandası olmayan yedek anahtarları da sustalı anahtar olarak dönüştürebiliriz.

ford c-max araç anahtarı
Ford c-max araç anahtar kopyalama

Ford C-Max yedek anahtar ya da yeni bir anahtar ihtiyaçlarınızda eski anahtardaki elektronik çipi yeni sustalı uzaktan kumandalı anahtar kabı içine takıyoruz. Yeni uzaktan kumandalı yedek anahtar araca entegre edilmesi ve aktifleştirilmesi gerekiyor. Bunun için kodlama işlemi yapılması gerekiyor. Aracınızla gelirseniz uzaktan kumandalı anahtar kodlama işlemini aracın üzerinde yapabiliriz. Gelemezseniz aşağıda anlatacağım kodlama işlemini yapmanız gerekiyor.

Ford C-Max Sustalı Uzaktan Kumandalı Anahtar Kodlama

Ford C-Max uzaktan kumandalı anahtar yapımı sonrası kodlama gerekiyor. Ford Focus, Ford Mondeo ve Ford Fusion gibi modellerde de bu kodlama işlemi aynı şekilde yapılması gerekiyor. Yeni uzaktan kumandalı anahtarı aracın hafızasına entegre etmek için yapılan kodlama, manuel olarak yapılıyor.

C-Max anahtar kodlama işlemi için kapıların kapalı olması gerekiyor. Yeni anahtarı kontağa taktıktan sonra bir “bip” sesi uyarısı verinceye kadar kontağı açıp kapatın. Genelde 5 ila 6 kez kontağı açıp kapatınca “bip” sesi duyulur. “Bip” sesi, aracın kodlama moduna girdiği anlamına gelir. Bu aşamada yeni anahtar aracın hafızasına eklenebilir. Daha sonra uzaktan kumandalı anahtar üzerinden açma butonuna basılır.

Bu aşamada tekrar “bip” sesi gelir. Bu son “bip” sesi, yeni anahtarın hafızaya eklendiği anlamına gelir. Son olarak herhangi bir butona basılır. Yapılan bu işlemin en kritik noktası, ilk olarak yapılan kontak açma ve kapama işlemleri sırasında gelen ilk “bip” sesinin ardından kesinlikle ileri-geri yapılmaması gerekir!

Ford C-Max Sustalı Anahtar Kabı

Ford C-Max sustalı anahtar kabı bazı durumlarda deforme olabilir. Butonları arızalanabilir, elektronik kartta arıza olabilir, suya düşebilir. Bu gibi durumlarda anahtar kabı değişimi ya da tamiri yapıyoruz. Anahtar kabı değişimi işleminde eski anahtar içindeki elektronik çipi yeni anahtar kabı içine takıyoruz. Tüm fonksiyonları ile çalışan, orijinal anahtar ile aynı özelliklerde sustalı anahtar teslim ediyoruz. Stoklarımızda Ford C-Max anahtar kabı bulunmaktadır!

Ford C-Max Sustalı Anahtar Pili

Ford C-Max sustalı anahtar pili biterse endişe etmeyin! Aracı mekanik bölüm ile açarak, çalıştırabilirsiniz. Bu anahtarlarda “CR 2032” model pil kullanılır. Piyasada 10 ila 20 TL’ye bulabilirsiniz. Bize gelirseniz biz de anahtar pili değişimi yaşabiliriz.

Ford C-Max Sustalı Anahtar Fiyatı

Ford C-Max aracınız için yedek anahtar temin edebiliriz. Orijinal yazılımlı anahtar fiyatı, 200.00 TL’dir. Yetkili servise göre üçte bir fiyata yeni bir sustalı anahtar sahibi olabilirsiniz. Her özelliği çalışır ve kaskoda sorun yaşamazsınız. 15 dakikada teslim ettiğimiz yeni anahtar 2 yıl garantilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir