Menü Kapat

Fiat Freemont Anahtar

fiat freemont orjinal anahtar

Fiat’ın görkemli SUV’u Freemont, 2011 yılında piyasaya sürüldü. İtalyan otomotiv firması Fiat’ın SUV’u, yeni bir model değil. Fiat, Amerikan’ın ünlü otomotiv markası Dodge’u bünyesine katmıştı. Fiat Freemont, Dodge Journey modelinin ikiz kardeşi olarak tasarlandı. Muadil SUV’lara göre daha uygun fiyatla sunulan Crossover gövdeli Freemont, 1994 yılında üretime başlanan Fiat Ulysse’nin selefi oldu. Kısa sürede geniş ailelerin ve yüksek araba sevenlerin ilgisini çekti. Türkiye’de de ilgi gören Fiat Freemont, 9 yıldır yollarda…

Bu süre içinde doğal olarak bazı anahtar sorunları yaşanabiliyor. Fiat Freemont anahtar sorunları ile ilgili zaman zaman talepler geliyor. Yetkili servise fazla para ödemek istemeyen ya da günlerce beklemek istemeyen Fiat Freemont sahipleri bize ulaşıyor ve dakikalar içinde anahtar sorunlarını çözüyoruz. Bu makalemde size Freemont immobilizer anahtar ile ilgili bazı bilgiler vereceğim. Umarım faydalı olacaktır.

Öncelikle şunu belirteyim; bu anahtar sisteminde herhangi bir sorun yaşarsanız rastgele anahtar ustalarına gitmeyin. Freemont yedek anahtar yapımı sadece lisanslı kopyalama cihazları ile yapılabilir. Bu işlemi de immobilizer profesyoneli kişiler yapabilir. Yani bu tür araçların anahtar sistemindeki sorunu ev kapılarını açtırmak gibi rastgele bir çilingirlerle çözülmez. Bu sebeple Fiat Freemont anahtar kopyalama, Fiat Freemont yedek anahtar ve Fiat Freemont anahtar kabı değişimi gibi taleplerinizde bizi arayın, ne gerekiyorsa yapalım!

Fiat Freemont yedek anahtar
Fiat Freemont yedek anahtar yapısı ve fiyatı

Fiat Freemont Keyless Anahtar

Fiat Freemont anahtar sistemi yüksek güvenlikli özelliklerle donatılmış. Araçta, Jeep Compass ciplerde de kullanılan “Hitag AEA 4A Chip” yazılımlı immobilizer anahtar sistemi kullanılıyor. Birçok araçta olan anahtarsız giriş ya da eller serbest sisteminin konforunu bu araçta da kullanabilirsiniz. Keyless Go özellikli uzaktan kumandalı anahtar cebinizdeyken araca yaklaşınca kapılar otomatik olarak açılır. Araca bindiğinizde de anahtarı çıkartmadan start/stop düğmesine basarak motoru çalıştırabilirsiniz. Aracın kapılarını kapatmak için de kapı kolu üzerindeki küçük butonu kullanabilirsiniz.

Fiat Freemont Yedek Anahtar

Fiat Freemont yedek anahtar talepleriniz için bilmeniz gereken bazı noktalar var. Diğer araçlarda olduğu gibi Freemont’u da yedek anahtar olmadan kullanmayın! Orijinal anahtarı kaybederseniz aracı bir süre kullanamayabilirsiniz veya şehir dışındaysanız yolda kalabilirsiniz. Bahsettiğim sorunu bir müşterim yaşamıştı.

Eskişehir’e giderken dinlenmek için durdukları Sapanca’da anahtarı göle düşürmüş. Neyse ki telefonu yanındaymış. Evinde de yedek anahtarı yok. O gece taksi ile bir otele gitmiş ve gece otelde konaklamış. Sabah bana ulaştı, durumu anlattı. Hemen atlayıp Sapanca’ya gittim. Aracı maymuncukla açtık ve aracın hafızasında anahtar kopyalama işlemi yaptık. O gün arkadaşımız yedek anahtarın önemini anladı ve benden iki tane anahtar yapmamı istedi. Yedek anahtar olsaydı belki evinden bir yakınına aldırabilirdi. Ekstra otel masrafı yaptı, anahtar yaptırma masrafı yaptı ve gideceği yere gidemedi. Peki, yolda kalınca yetkili servise başvursa ne kadar bekleyecekti? Aracını çekici ile çektirmek zorunda kalacaktı ve yedek anahtar gelinceye kadar belki 20 gün bekleyecekti. Hem yetkili servise ve hem çekiciye hem de otele yüklü miktarda para ödemek zorunda kalacaktı. Peki, yolda kalan müşterimiz için hangi işlemleri yaptım, sırayla anlatayım!

Fiat Freemont Anahtar Kayboldu

Yolda kalan Fiat Freemont sahibi müşterimiz aradıktan sonra öğle saatlerinde Sakarya Sapanca’daydım. Araç kilitli kaldığı için öncelikle aracı açmamız gerekiyordu.  Sol ön kapıda kilit sistemi bulunuyor. Sürücü kapısından maymuncuk ile kapıları açtım. Sonra araca binerek yeni bir anahtar yaptık. Stoklarımızdan iki tane Fiat Freemont anahtar getirmiştim. Bu anahtarlar her şeyiyle hazır!

Sadece bu anahtarların kodlarını aracın hafızasına kaydetmek ve anahtarları tanımlamak gerekiyor. Lisanlı kopyalama cihazımızı soketle araca bağladım. Bilgisayar ile aracın sistemine ulaştım ve yeni anahtar kodlama işlemi yaptım. Sırayla önce orijinal anahtar sonra da yedek anahtar kopyalama yaptım. Aracın kapısını açıp iki tane anahtar kopyalama işlemi toplam 40 dakika sürdü. İki anahtarı da tüm özellikleri ile çalışır vaziyette teslim ettim. Yetkili servisin alacağı ücretin üçte biri kadar bir ücret aldım.

Fiat Freemont araçlarda tüm sistem elektronik ortamda yapılıyor. Kapılar kapalı kaldı ise kapıları açmak için maymuncuk kullanıyoruz. Herhangi bir sebeple Fiat Freemont kilitli kaldı ise hemen bizi arayın! Aracınıza zarar vermeden kapıları açalım, motoru çalıştıralım, gerekirse yeni anahtar veya yedek anahtar yapalım!

Fiat Freemont Anahtar Kopyalama

Fiat Freemont anahtar kopyalama işlemleri aracın üzerinde yapılabilir. Çünkü bu araçlarda Keyless Go sistemi var ve uzaktan kumandalı anahtarda üstün teknoloji ile üretilmiş Hitag AES 4A Chip bulunuyor. Bu sistemde işlem yapmak için kopyalama cihazı ile aracın hafızasında kodlama ve tanımlama işlemi yapılması gerekiyor. Yüksek güvenlikli yazılım bulunan sistem, işi bilmeyen kişiler tarafından bloke edilebilir. Sapanca’da yolda kalan müşterimize hem orijinal hem de yedek anahtar yaptım. Anahtar kopyalama cihazı ile SUV aracın hafızasına ulaştım. Eski anahtarların kodlarını sildim. Ardından orijinal anahtar ve yedek anahtar kodlama yaptım. Son adımda yeni anahtarları immobilizer sisteme tanıtma işlemi yaptım.

Fiat Freemont Anahtar ve Kasko

Fiat Freemont anahtar kopyalama işlemlerini 2 yıl garantili olarak yapıyoruz. Kaskoda hiçbir sorun yaşamazsınız. Kasko hasar kaydı açtırmadan, sigorta şirketi aracılığıyla anahtar yaptırılabilir. Yetkili servise yedek anahtar yaptırmak isterseniz kaskoda hasar kaydı açtırmanız gerekir. Polis merkezine giderek tutanak almanız gerekir. Tüm bu işlemlerin ardından yetkili servise giderek yedek anahtar talebi yapacaksınız. Yetkili servis yedek anahtar işlemleri yaklaşık 20 gün sürer. Ayrıca, yüklü miktarda para ödemek zorunda kalırsınız.

Kasko hasar kaydı açtırmadan, tutanak tutturmadan, yetkili servise gitmeden bizi arayın. İster iş yerimize gelin, çayınız bitmeden yedek anahtarı teslim edelim. İster konumunuza gelerek aracın üzerinde yedek anahtar yapalım. İsterseniz yeni bir anahtar kabı değişimi yapalım. Yedek anahtar kopyalama işlemleri sadece 15 dakika sürer. Farklı kaynaklardan anahtar getirirseniz anahtar işlemleri için duruma göre sadece işçilik, kopyalama ve tanıtma hizmetleri veririz. Şunu belirtmeliyim; anahtar kopyalama işlemlerini sadece ruhsat sahiplerine ve kuruluşların yetkili temsilcilerine yapıyoruz. Araç sahibi değilseniz herhangi bir işlem yapamayız!

Fiat Freemont Anahtar Pili

Fiat Freemont anahtar pili biterse endişelenmeyin! Araçtaki manuel anahtar ile kapıları açabilirsiniz. Motoru çalıştırmak için de anahtar kabının burnu ile start/stop düğmesine basmanız yeterli. Yani frene basarken aynı zamanda anahtar kabı burnu ile start/stop düğmesine bastığınızda motor çalışır. Bu şekilde pil olmadan anahtarı kullanabilirsiniz; ama Keyless Go özelliği devre dışı kalır. Yani eller serbest şekilde aracın kapılarını açamaz, anahtar olmadan motoru çalıştıramazsınız. Anahtarsız giriş konforu için anahtar pilini zamanında değiştirmelisiniz. Bu aracın anahtarında CR 2032 tip pil kullanılır. Piyasada 10 TL ila 20 TL arasında değişen fiyatları vardır ve yaklaşık ömrü iki yıldır.

Fiat Freemont anahtar pili değişimi kendiniz de yapabilirsiniz. Pil değişimini şöyle talep edeyim; anahtar kabı arkasında nikelajlı acil durum anahtarının yan tarafında bir yaylı çentik vardır. Bu çentiği sağa çektiğinizde açılan alanda küçük bir yuva göreceksiniz. Bu yuvaya bastırdığınızda kabın kapakları ikiye ayrılır. Kapak altında çıkan pili değiştirdikten sonra kapakları kapatın. Pil takılınca anahtar bütün özellikleri hazırdır; yeni bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Pil değişimi için işyerimize de gelebilirsiniz.

Fiat Freemont Anahtar Kabı

Fiat Freemont anahtar kabı bazı sorunlar sebebiyle can sıkabilir. Butonların deforme olması ve çökmesi gibi sorun çıkabilir. Ayrıca, buton simgeleri silinebilir. Konforuna düşkün araç sürücüleri için herhangi bir sorunda anahtar kabı değişimi işlemleri yapıyoruz. Orijinal anahtar ile aynı özelliklerde Fiat Freemont anahtar kabı stoklarımızda vardır. Fiat Freemont anahtarları koronavirüs sebebiyle yurtdışından gelmiyor. Yetkili servislerde de anahtar bulamayabilirsiniz. Anahtar kabı montajı kolaydır. Bu sebeple stoklarımızdan kargo ile adresinize de gönderim yapabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir