Menü Kapat

Jeep Compass Anahtar

jeep compass anahtar fiyatı

Jeep Compass, hem tasarımı hem de ihtişamı ile dillere destan bir ciptir. Güçlü bir yapısı olan Jeep Compass anahtar sistemi de üstün özelliklerle donatılmıştır. Yüksek güvenlikli “Hitag AEA 4A Chip” yazılımı ve immobilizer anahtar sistemi bulunan bu efsane cipte herhangi bir anahtar sorunu yaşarsanız hemen bizi arayın. Jeep Compass anahtar kopyalama, Jeep Compass anahtar kabı değişimi ve Jeep Compass anahtar tamiri gibi ihtiyaçlarınız için hizmetinizdeyiz! Sadece ruhsat sahibi kişi ya da kuruluşlara hizmet veriyoruz. Peki, bu ciple ilgili hangi anahtar işlemlerini yapıyoruz? Bir örnekle ayrıntılı bilgiler vereceğim.

Jeep Compass Yedek Anahtar

Jeep Compass araç sahipleri, immobilizer sistemde herhangi bir sorun olduğunda ilk olarak yetkili servise gitmeyi düşünebilir. Çok fonksiyonlu bir anahtar sistemi bulunan cipte sorunu sadece yetkili servisin çözebileceğini düşünebilirler. Ancak immobilizer anahtar profesyonelleri, yetkili servislerin yaptığı işin aynısını çok daha ucuza ve dakikalar içinde yapabiliyor. Size bunu bir örnekle açıklayacağım!

Jeep’in özel tasarımlarından biri olan Compass Jeep sahibi esnaf Celal abimiz beni aradı. İki yetkili servise gittikten sonra internetten kısa bir araştırma yaparak beni bulmuş. YouTube kanalında Jeep Renegade anahtar sorunlarını çözdüğüm videoları da izleyince tereddüt etmeden aramış. Yetkili servis, Celal abimizi adeta başından savmış. İkamet ettiği Başakşehir’den önce her iki yakadaki iki yetkili servise giderek Jeep Compass yedek anahtar yaptırmak istediğini söylemiş. Biri 1 ay, diğeri 1,5 ay süre vermiş.

Acil yedek anahtar ihtiyacı olan esnaf Celal abimiz, nihayet bana ulaştı ve derdini anlattı. Aracı sıfır almış, yedek anahtarı kızına vermiş, kızı anahtarı yanlışlıkla çöpe atmış. Neyse ki sorunu çözümsüz değildi. On beş dakika içinde Jeep Compass yedek anahtar kopyalama işlemi yaptım.

jeep compass yedek anahtar görseli
Jeep Compass modelinin orjinal yedek anahtarı

Jeep Compass Anahtar Kopyalama

Jeep Compass anahtar kopyalama özel kopyalama cihazı gerekiyor. Bu hizmeti lisanslı anahtar kopyalama cihazımız ile veriyoruz. Compass modellerde yedek anahtar kopyalama aracın üzerinde yapılabiliyor. Çünkü başta da belirttiğim gibi vu araçların anahtar sisteminde Hitag AES 4A Chip kullanılıyor. İmmobilizer anahtar sisteminin önemli bir parçası olan bu çip, yüksek güvenlikli yazılım içeriyor. Bu sebeple eski veya kaybolan yedek anahtar ya da orijinal anahtar kodlarının aracın hafızadan silinmesi veya yeni anahtar kopyalama için lisanslı oto anahtar kopyalama cihazı ile bağlanması gerekiyor.

Esnaf Celal abimizin yedek anahtar talebi için öncelikle stoklarımızdan, orijinal Jeep yedek anahtar ile aynı özellikleri taşıyan bir anahtar çıkarttım. Daha sonra anahtar kopyalama cihazı ile aracın hafızasına girerek, bilgisayar ekranından eski yedek anahtarın kodunu sildim. Daha sonra yeni yedek anahtarın kodunu aracın hafızasına kaydettim. Daha sonra yeni anahtarı immobilizer sisteme tanıttım. 15 dakika içinde yedek anahtarı Celal abiye verdim. Orijinal anahtar ile aynı özellikleri taşıyan yedek anahtarı her fonksiyonu çalışır vaziyette teslim ettim.

Jeep Compass Keyless Go

Keyless Go sistemi yani anahtarsız giriş sistemi bulunan Jeep Compass, aracın kapılarını kolayca açıp kapatmayı sağlar. Ayrıca, anahtar üzerinizdeyken aracı çalıştırabilirsiniz. Jeep Compass akıllı anahtarsız giriş sistemi sayesinde anahtar üzerinizdeyken kapı kolu üzerindeki küçük butonlara var basınca araç kilitlenir. Kapı kolunu açtığınızda da kapı kendiliğinden açılır.

Jeep Compass Anahtar Pili

Jeep Compass anahtar pili “CR-2032” tip pildir. Piyasada fiyatı 10 TL ila 20 TL’dir. Jeep Compass anahtar pili biterse anahtarın arkasında gizlenen manuel bölüm ile kapılar açılabilir. Anahtarın burnu ile start düğmesine basıldığında cip çalışır. Pil biterse anahtarın uzaktan kumandası kullanılamaz. Jeep Compass anahtar pili değişimi hizmetleri de veriyoruz.

Pili kendiniz de değiştirebilirsiniz. Anahtar kabı arkasında nikelajla kaplanmış acil durum anahtarını yan taraftaki yaylı çentiği sağa doğru çekerek alın. Açılan alanda küçük bir yuva vardır. Bu yuvaya bastırınca kapaklar ikiye ayrılacaktır. Kapakların altındaki pili değiştirerek, kapakları kapatabilirsiniz. Pil takıldıktan sonra anahtar bütün özellikleri ile çalışır. Araç üzerinde herhangi bir işlem yapmaya gerek yoktur.

Jeep Compass Anahtar Kabı

Jeep Compass anahtar kabı butonları basma yerlerinde deformeler ve çökmeler sebebiyle sorun çıkarabilir. Butonların üzerindeki kapı ve bagaj simgelerinin silinmesi sebebiyle rahatsızlık verebilir. Bu gibi durumlarda anahtar kabı değişimi yapıyoruz. Sadece dış kabı yenileyerek, orijinal anahtar görünümü sağlıyoruz. Anahtar kabı içindeki çipi yeni kılıf içinde alıyoruz. Böylece anahtar kabı sorunları da çözülmüş oluyor.

Jeep Compass Araç Kilitli Kaldı

Jeep Compass araç kilitli kaldı ise, hemen bizi arayın! Aracınıza zarar vermeden kapıları açarak, motoru çalıştırırız Aracın sürücü kapısındaki kilit sistemi maymuncuk ile sol tarafa döndürüldüğünde kapılar açılır. Daha sonra araca kopyalama cihazı bağlayarak yeni bir anahtar yapabiliriz. Her şey elektronik ortamda tamamlanıyor. Sadece kapıları açmak için maymuncuk kullanıyoruz. Anahtarı aracın içinde unuysanız, orijinal anahtar veya yedek anahtar kayboldu ise veya herhangi bir şekilde araç kilitli kaldı ise müracaat edeceğiniz adres biziz!

Jeep Compass Yedek Anahtar

Jeep Compass aracınızda herhangi bir anahtar sorunu yaşarsanız hemen bize ulaşın. Stoklarımızda bu cipin anahtarları bulunmaktadır. Koronavirüs sebebiyle yurtdışından yedek parça gelmediğinden yetkili servislerde bile anahtar sorunlarına çözüm bulamazsınız. Yetkili servislerin üçte bir fiyatına yepyeni anahtar telsim ediyoruz. Anahtar kabı montajı kolay olduğu için şehir dışına kargo ile gönderim yapılabiliyoruz.

Bu arada, kasko kullanarak ücret ödemek istemeyen Jeep Compass sahipleri, anahtarı sigorta şirketi aracılığıyla çıkartabilir. Yaptığımız anahtar işlemleri 2 yıl garantilidir. Sigortada, kaskoda herhangi bir sorun çıkmaz. Kaskoyu deldirmek zorunda kalmazsınız. Kaskoya ücret ödemeden, hasar kaydı açtırmadan anahtar sorunlarından kurtulabilirsiniz. İş yerimize gelemezseniz bulunduğunuz konuma gelerek yedek anahtar yapımı, anahtar kabı değişimi hizmeti de verebiliriz. Aracınızın üzerinde anahtar kopyalayarak 15 dakikada teslim ederiz. Farklı kaynaklarda Jeep Compass anahtar getirten araç sahipleri için de sadece işçilik, kopyalama ve tanıtma hizmetleri verebiliriz. Sadece ruhsat sahiplerine ve kuruluşların yetkili temsilcilerine hizmet verdiğimizi özellikle belirtelim!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir