Menü Kapat

Citroen C4 Cactus yedek Anahtar

citroen c4 cactus yedek anahtar yapımı

Fransız`lar bazı araçlarında neden bunu yapıyor anlamıyorum. Örnekleyerek devam edeceğim. Bugün bir çuval para verip aldığınız Citroen C4 Cactus modelinin yedek anahtarı bildiginiz düz ve kumandasızdır yani sadece arabayı çalıştırır. Peki eşiniz veya çocuklarınızla kullanmayı düşünürseniz ne yapacaksınız ? Evet maalesef şikayette bulunup verip veriştireceksiniz. Bakın şahsen yaptığım araştırmalar sonucunda Citroen Cactus Yedek Anahtar ile alakalı nasıl mağduriyet yaşanmış. ” 15 Kasım tarihinde İstanbul Citroen bayisinden Citroen C4 Cactus araç satin aldım ve bütün donanımlarını üzerine eklettim. Kendi isteğim doğrultusunda araç seçtiğimi düşünerek gayet mutlu şekilde evime gittim. Ailemle beraber aracımı vermeleri için yola koyuldum. Herşey bitti arabama binip evime gideceğim ki kumandanın arkasına iliştirilen Citroen C4 Cactus yedek anahtarı düz anahtar daha fazla açayım yani uzaktan kumanda özelliği yok. Durumu bayiye ve Citroen Türkiye’ ye yetkililerine açıkladım, ancak durumu oldukça uzattılar. Yetkililer işin sonunda otomobili çok uygun fiyata verdiklerini ve bu sebeple Cactus yedek anahtar kumandalı hale dönüştürülürse 500 Lira ödemem gerektiğini söylediler. Doğrusu ilk pazarlık halinde Citroen Bayi şahsıma yedek anahtarı düz anahtar kumanda özelliği yok bilginiz olsun tarzında bir açıklama yapsaydı mümkün değil bende aracı almaz farklı markalara yönelirdim. Ayrıca Citroen Anahtar yapısını bilmeyen bir insan değilim bir çok modelinde artık sadece immobilizer anahtar kullanılmıyor hangi devirde yaşıyoruz diyerek şirketten ayrıldım. ” burada olayı sizlere anlatmamın en önemli sebebi şudur;

  • Yetkili servis ile bu tarz münakaşalara girmenize gerek yok Citroen C4 Cactus orjinal anahtar bizim firmamızda çok daha uygun sadece küçük bir araştırma yapmalısınız.
  • Aslında Citroen yetkili bayinin bir bahahati yok çünkü araçları onlar üretmiyor direk Fransa`nın kontrolü aldında nasıl üretileceğine onlar karar veriyor.
  • Yedek parçadan doğan çok büyük gelir kaynakları var bunları düşünerek yapıyorlar ki gerçekten tahmin edemeyeceğiniz kadar fazla bütçeleri bulunuyor.
  • Citroen C4 Cactus kumandalı anahtar kayıp edildiğinde düz olan ile kullanamayacağınızı bildikleri için yetkili servise gideceğinizden eminler.

Şimdi konuyu kapatarak yetkili servis haricinde küçük sorunlarını kendi imkanları ile çözmeye çalışan insanlarn öğrenmesi gereken bilgileri paylaşarak makalemizi sonlandıralım.

Citroen C4 Cactus anahtar kopyalama
orjinal citroen c4 cactus anahtar kopyalama

Citroen C4 Cactus Yedek Anahtar Kopyalama

Uzaktan kumanda özelliği bulunsun veya bulunmasın eğer Citroen C4 Cactus araca, anahtar çoğaltma işlemi yapılıyor ise arabaya bilgisayar ile giriş yapılmak zorunludur. Criptolu immobilizer yapısına sahip olduğundan araba olmadan çoğaltma, kopyalama ve programlama işlemi başarılı olamaz. Aracın oto anahtar ile alakalı elektronik ve mekanik kodları yetkili serviste barındığından biraz dikkatlice davranmanız gerekmektedir. Kodlardan arabayı programlama yapmadan çalıştırabileceği uzaktan kumanda hızırlayamaz lakin ön hazırlık yapabilirler o nedenle Peugeot ve Citroen kullanıcıları titiz olmalıdır.

Citroen C4 Cactus Anahtar Fiyatı

Otomobilinize orjinal anahtar yaptırmak istiyorsunuz ve bunun için fiyat araştırması mı yapıyorsunuz ? En uygun ve güvenilir firmanın şuan internet sitesindesiniz diyebilirim. Yapılan anketler, memnuniyet mesajları ve görseller bunun en önemli delillerindendir. Citroen C4 Cactus yedek anahtar fiyatı ( düz ) 90.00 liradir. Fiyata mekanik ucun kesilmesi ve arabaya adaptasyon yapılması dahildir. Ancak Citroen C4 Cactus kumandalı anahtar fiyatı araştırıyor ve ihtiyacınız var illaki katlanabilir yani sustalı olsun diyorsanız onunda ücreti 200.00 liradır. Önümüzdeki günlerde sizlere ürünü nasıl makyajladığımı ve yenilediğimi konunun içerisine eklediğim resimlerle göstereceğim.

Citroen C4 Cactus Anahtarım Çalındı

Talihsiz bir olay yaşadınız, evinize veya iş yerinize hırsız girip aracınızın anahtarını çaldı. Peki ne yapmalıyım dersen.. Bence hemen polis çağırıp gerekli raporları tutturduktan hemen sonra aracı güvenli bir otoparka çekmelisiniz. Ardından hemen Citroen C4 Cactus anahtar arabanın hafızasından silinecek ve yerine yenisi eklenecek. ( bunun için yetkili servislere gitmenize gerek yok aracın başına mobil servis gönderiyoruz. Kasko aracılığı ile yetkili servise gidip arabayı kuzu gibi teslim ederseniz başınıza böyle bir olay gelebilir.

Bakın Citroen C4 Cactus kullanan birisinin haykırışı ” Citroen aracımı yetkili servise götürdüm. Kasko karşılar diyerek Yedek Anahtarımı bekledim 4 Haftadır gelmedi! Yetkili Citroen bayisinden araç satın almıştım. Hırsızlık olayı ile karşılaştım,Art niyetli hırsız arabanın anahtarını alıp götürmüştü. Citroen Cactus Yedek anahtar kasko teminatı ile 3 hafta sonra Fransa üzerinden sipariş ile getirtileceği tarafıma iletildi. Haftalar geldi geçti durum değişmedi hep bir şekilde geçiştirildik. Bu hafta gelecek yok pazartesi günü kesin bitecek. Ama anladım ki bütün her şey arabayı satana kadar akabinde alaka bildiğiniz yok. Bir de karşılarındaki insan ile konuşmalar ciddiyetsiz şekilde Şikayetçiyim! Citroen aracımı yetkili servise götürdüm. Kasko karşılar diyerek Yedek Anahtarımı bekledim 4 Haftadır gelmedi! Yetkili Citroen bayisinden araç satın almıştım. Hırsızlık olayı ile karşılaştım,Art niyetli hırsız arabanın anahtarını alıp götürmüştü. Citroen Cactus Yedek anahtar kasko teminatı ile 3 hafta sonra Fransa üzerinden sipariş ile getirtileceği tarafıma iletildi. Haftalar geldi geçti durum değişmedi hep bir şekilde geçiştirildik. Bu hafta gelecek yok pazartesi günü kesin bitecek. Ama anladım ki bütün her şey arabayı satana kadar akabinde alaka bildiğiniz yok. Bir de karşılarındaki insan ile konuşmalar ciddiyetsiz şekilde Şikayetçiyim! ” nasıl mağdur olmuş şimdi daha iyi anladınız.

Güvenerek iş yaptırmaya çalıştığınız kurumsal şirketler bazen insanları böyle sinir hastase edebiliyor. Benim söyleyeceklerim Nedir ?

Son olarak;

  1. Öncelikle bu tarz işlerin sadece yetkili serviste yapılmadığını bil
  2. Yaptıracığın işi anla; araştırdıktan sonra en uygun fiyatla ve pratik olarak bu dertten kurtulabilirim onu düşün
  3. Arabanın başına çağır mobile hizmet aracı ve hemen bu beladan kurtul.

En güzel bence bu şekilde olmalı aslında Citroen C4 Cactus anahtar hırsızlığı için değil bütün modeller için söylediklerim geçerli bugün hanenizde Citroen C4 Cactus olur yarın Ford Focus olur veya Ford Fiesta olur o nedenle söylediklerimi lütfen unutmayınız.

Citroen C4 Cactus Anahtar Yaptıracağım Sizde kasko Geçerlimi ?

Evet tabii ki kesinlikle geçer. Yukarıda anlattığım olay sizlerin de başına gelebilir. Ticareti işletme olduğumuzdan dolayı kapı ve kontak kilit sistemlerini değiştirerek fatura edebiliyoruz. Çalınan Citroen C4 Cactus orjinal anahtar arabanın hafızasından silindiğinde arabayı çalıştıramazlar lakin arabanın içine binebilirler. Tedirgin olurum içerisine de binmesinler dediğiniz anda kontak ve kapı değişiyor.

Citroen C4 Cactus Anahtar Pili Ve Uzaktan Kumanda Dış Kabı

Hemen kısaca bahsedip ayrılıyorum. Citroen C4 Cactus anahtar pil fiyatı 10.00 lira yine içerisinde standart Cr 2032 pil bulunmaktadır. Ömrünü soracak olursanız zannediyorum 2.5 veya 3 sene kadar gider. Citroen C4 Cactus uzaktan kumanda dış kabı değişikliği biraz problemli olduğundan diğer modellerdeki gibi kendiniz değiştirebilirsiniz diyemiyorum uzman birinden destek almanızı öneriyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir