Menü Kapat

Citroen C3 Anahtar Tamiri

Citroen’in mini serisinin en büyüğü C3, özellikle kadınların tercih ettiği bir model. Eski ve yeni kasa modellerini yollarda sıklıkla görebilirsiniz. Bu kadar çok kullanılan Citroen C3’ün doğal olarak anahtar arızaları da şaşırtıcı değil! Peki, Citroen C3 anahtar tamiri nasıl yapılır? Citroen C3 otomatik kapı anahtarıyla ilgili en çok yaşanan sorun nedir? İlk olarak hangi arızaları verir? C3 anahtar kumandası nasıl tamir edilir? İşte cevapları…

Citroen C3 Anahtar Arızaları

Citroen C3 anahtar takımında karşılaşılan arızalar; kumanda dış kabı veya kılıfının deformasyonu, buton arızaları, elektronik parçaların işlevini yitirmesi, uzaktan kumanda dış kabı yay mekanizması arızası, pil bitimi (ki bu arıza sayılmaz ancak kimileri bunu hata olarak kabul ediyor) ve pil yuvası arızalarıdır.

Citroen C3’lerde en çok anahtarın uzaktan kumandasının dış kabı deformasyonu şikayetleri geliyor. Butonlara basılan yerlerin delinmesi veya yay mekanizmasının bozulması sonucu anahtar kullanılamaz hale gelebiliyor. Hatta yayı veya swichi bozulan botunlar sebebiyle arabayı kilitlediğiniz anda tekrar açılabiliyor. Böylece aslında kapıları kilitleyip, anlık olarak tekrar açmış oluyorsunuz. Bu arızalar da, hırsızlara gün doğuruyor!

Citroen C3 Anahtar Tamiri

Orjinal Citroen C3 yedek anahtar görselidir.
Citroen C3 Yedek anahtar ve uzaktan kumanda

Citroen C3 anahtar tamiri, bizim bilgi birikimimiz, tecrübeler ve cihazlarımızla sıkıntısız bir şekilde gerçekleşiyor. Usta ellerin ufak dokunuşları ile arızaları giderilebilir. Bu anahtar modelinde ilk olarak kumandanın butonlarının arızaları ile karşılaşılır. Düşürmeye, neme veya çeşitli ortamlarda kullanmaya bağlı olarak elektronik devrelerinde deformeler veya kopmalar yaşanabilir. Tamiri için birkaç yedek parça değişimleri veya küçük onarımlarla sorunu çözebilir.

Citroen C3 anahtar arızaları için yetkili servislerde bütçenizi sarsmanıza gerek yok! Anahtar dış kabı veya kılıfı arızalarında stoklarımızdaki kılıflarla değiştirerek, uygun fiyata kısa sürede tamir yapabiliyoruz.

Anahtarın pil ihtiyacı veya arızaları da kısa sürede tamir edilebilir. Kumandalarda “1620” tip piller kullanılıyor. Elektronik marketlerden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Pil yuvası veya çevresinde de bazı kırılmalar olabiliyor. Bu arızaları da dış kumanda kasası değişikliği işlemleri ile çok uygun bir fiyata tamir edebiliriz.

Citroen C3 Anahtar Kopyalama

Citroen C3 aracınız için yedek anahtar kopyalaması iki farklı şekilde oluyor. Birincisi uzaktan kumandalı, ikincisi kumandasız… Anahtarın kumandasız yedeklenmesi talep edilirse fiyatı uygun kullanımı zor çünkü kapıya elinizle sokup açıp kapatıyorsunuz. Citroen C3 Uzaktan Kumandalı Anahtar Kopyalama istenebilir özellikle iki kişi kullananlar devamlı bu taleplerini iletiyor. Arabanızla geldiğinizde 15 dakikada halledilir.

Anahtarınız kaybolduğunda yedek anahtarınız yoksa kurtarıcı ile aracınızı servise götürmenize gerek yok! Bulunduğunuz konuma gelerek sorununuzu kısa sürede çözebiliriz. Ayrıca anahtar kumandasını aracın içine bırakarak, kumandasız olanla anahtarla denize girebilirsiniz. Herhangi bir bozulma veya arıza yaşanmayacaktır! Citroen C3 anahtarları için her türlü hizmeti veriyoruz. Size sadece bir tık veya bir telefon uzaktayız!

Bir Citron Anahtarı kesinlikle atılmaya veya düşürülmeye karşı mukavemetli değildir. Eğer kumandanız açıp kapatıyor arabanız çalışmıyor ise ya suya girdi yada yüksekten düştü tamir edilmeli bilginize sunarım.

6 Comments

 1. Mehmet

  C3 pluriel aracım hiç bir aksamı çalışmıyordu beyinciye götürdüm şuan araba çalışıyor ama kapısı ve çamları çalışmıyor nasıl yardımcı olursunuz?

  • oto anahtar

   Mehmet bey Citroen C3 anahtar ile alakalı sorun yaşasanız araba çalışmaz ancak uzaktan kumanda bölümü arızalanmış olabilir. O nedenle Oto Anahtar test cihazımızda kontrol etmeli ve sizlere o şekilde net bilgi verilmelidir.

 2. Berat

  C ,3 arabam kumandalı anahtarım dışpilasdıgın yani dış kabını ve pilini degişdirdim ne kapıyı nede arabayı çalıştırıyor ne yapmalıyım

  • oto anahtar

   Berat bey hayırlı akşamlar diliyorum. Citroen c3 kumandalı anahtar fiyat bilgisini mailinize gönderdik. Lakin şöyle bir durum var siz immobilizer çip aktırılmadığı zaman araba çalışmaz ona dikkat edin.

 3. mücahit ateş

  2007 model c3 aracımızda uzaktan kumanda da sıkıntı yaşıyorum. ilk önceleri çok yakından da olsa açıp kapama yapıyordu.pilini değiştirdim 1620 kodlu.
  Şimdi ne açıyor ne de kapatıyor hatta kontak yaptığım zaman hırsızlık uyarısı veriyor ve araba çalışmıyor.
  bununla ilgili ne yapmam gerekiyor.
  yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

  • oto anahtar

   Mücahit bey arabaya yeniden programlar isek büyük ihtimalle sorun çözülür. Frekansına bakıp kontrol etmek gerekiyor. Yolunuz düşüyor mu bilmiyorum lakin İstinye`ye uğrayın halledelim. Citroen c3 anahtar garantili şekilde tamir edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir