Menü Kapat

citroen c3 anahtar kabı değiştirme

Citroen c3 anahtar kasası

2004 ve 2005 yılları arasında üretilen Citroen C3 anahtar yapısı Peugeot 307 ile aynıdır. Lazer kesim demir ucu olan ürünün piyasadaki ismi armut kafa diye adlandırılmıştır. Açma ve kapama butonlu uzaktan kumandanın butonlarının yırtılıp delinmesinden dolayı 10 senede yüzlerce Citroen C3 anahtar kabı değiştirme hizmeti verdik, dükkanımıza gelenlere kahve ikram edip ihtiyaçlarını direkt biz karşıladık ancak gelemeyip şehır dışından telefon açan insanlara ürünü yollayıp montaj edene kadar yardımcı olduk. Şimdi aşağıda model model yıl yıl ihtiyacınız olan tüm bilgileri detaylarıyla beraber sıralayacağım.

2004 – 2005 model Armut kafa Citroen C3 anahtar kasası değiştirme

Şimdi Citroen C3 uzaktan kumandalı anahtar dış kabı değişiminden bahsediyorum lakin unutmayın 2004 ve 2005 modelleri için geçerlidir. Uzaktan kumandanın arka tarafını çevirin Citroen logosunun alt tarafındaki vidayı sol tarafa doğru çevirererek sökün ve ardından kapakları ortadan ikiye ayırdıktan sonra uzaktan kumanda devresini ( elektronik board ) ve immobilizer anahtar çipini ön tarafta kömür şeklinde ( çekirdek kadar ) mutlaka Citroen C3 anahtar kasası içerisine yerleştirin aksi halde araba açılıp kapanır lakin marş basmaz. Sözünü ettiğim 2 parçayı yerine koyduysanız vidayı sıkıp ürünü deneyin lakin lütfen beklediğimiz teşekkürü bizden esirgemeyin.

2006 – 2007 model Citroen C3 anahtar kabı değiştirme ( Sustalı model )

2006 yılında Citroen yönetimi uzaktan kumandayı değiştirdi yüzbinlerce şikayet ve olumsuz geri dönüşlerden sonra bu kararı alması bekleniyordu ama sustalı diye tabir etitğimiz katlanabilir model bir önceki kasadan daha sorunlu ve daha problemli olduğunu kimse tahmin etmiyordu, ortalama 8 ila 9 ay kullanıldıktan sonra metal kısmı yuvaya oturtulduğunda kapanıyor açılmıyor, açılıyor kapanmıyor basılan yerleri deliniyor kısacası insanın canını sıkıyor. Yaklaşık 5 ila 6 sene yenisiyle değiştirdik lakin bizim sattığımız ürünlerde aynı çok fazla kalite farkı yoktu şimdilerde çıkartılan yeni tiplerin kalitesi ve kullanımı mükemmel hala geçiş yapmadıysanız bence düşünmelisiniz. Değişim nasıl yapılıyor ( orjinal kutu üzerinden tarif ediyorum )

  1. Vidası ve yapıştırıcısı bulunmayan ürünün orjinalinin değişimi oldukça basittir. Arka tarafından ince tornavidayı uzaktan kumanda kabının içerisinde itip hafifce kastırın rahatlıkla açıldığını göreceksiniz.
  2. 2005 ve 2006 modellerde olduğu gibi 2006 – 2007 – 2008 – 2009 – 2010 ve 2012 yıllarında üretilen Citroen C3 araçların immobilizer çipi elektronik devre içerisinde yazılım halinde görev yapmaktadır yani kömür aramayın sadece devreyi aktardığınız zaman işiniz bitecektir.
  3. Susta mekanizmasını yarım açılacak şekilde tuttuğunuzda orada pimi göreceksiniz sivri cisimle ( cam çivisi olur ) tıkladığınızda pim yerinden çıkacak ve demir mekanik ucu yenisine aktarabileceksiniz.
citroen c3 anahtar kabı değiştirme
Citroen c3 anahtar kabı değiştirme görseli

Citroen C3 anahtar kabı fiyatı ( değiştirme dahildir )

Aracınız eski kasa ( makyajsız ) yani kısacası 2004 ve 2005 yıllarında üretildi ise 35.00 lira ücreti var birde 2016 pil değiştirirseniz montaj dahil 45.00 lira ödersiniz ancak Citroen C3 sustalı anahtar kabı fiyatı farklıdır orjinal görüntüsünde olan 50.00 lira yeni tip dediğimiz makyajlı olanların fiyatı ise 75.00 liradır.

Söylediklerimin haricinde ben uğraşamam veya bozmaktan çekiniyorum diyen insanlara işçilik ücreti almadan destek veriyoruz. Zaman zaman whatsapp üzerinden görüntülü resimler ve videolarla yardımcı olduğumuz insanların memnuniyet mesajlarını sizlerle paylaşıyoruz. Söylediğim aşamaları itina ile yerine getirin değişim bittikten sonra arabaya zarar gelmesi söz konusu değildir hatta kodlama dahi yapmayacaksınız direkt çalışacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir