Menü Kapat

Bmw G30 Ekranlı Anahtar

bmw yeni dokunmatik ekranlı anahtar

BMW aracınız varsa konfor vardır, lüks vardır, estetik vardır. Tam da bunu ortaya koyan bir anahtar türü ile tanışın: BMW 5 ekranlı anahtar. Üstün özelliklerle donatılmış teknoloji harikası dokunmatik ekranlı anahtar, hem estetik hem de kullanışlı bir anahtar türüdür. Yeni nesil ekranlı anahtar aracın sadece kapılarını açıp kapatmıyor; servis ve bakım durumunu, menzilini ve aydınlatma durumunu gösteriyor. Ayrıca, bazı modellerde bu anahtar ile sürücüsüz fark yapılabiliyor. BMW 5-20 dokunmatik ekranlı anahtar hakkında merak ettiklerinizi derledik!

BMW 5 Serisi Dokunmatik Ekranlı Anahtar Özellikleri

Alman mühendislik harikası BMW, 5-20 serisi otomobillerde artık ekranlı yani dokunmatik ekranlı anahtar kullanıyor. Ekranlı anahtar, BMW 7 serisinden sonra ilk kez BMW 5-20 serisinde kullanılmaya başlandı.  Bu ekranlı anahtar, akıllı cep telefonu gibi bir özelliğe sahip. Anahtarın ön tarafında kapı kilidi açma, kapıları kilitleme, aydınlatmaları açma ve bagaj kapağını açma özelliği bulunuyor. Anahtarın sol yanındaki butona basıldığında da anahtarın ekranı açılıyor.

Dokunmatik ekranda kaydırma yapılarak ilgili sayfaya ya da alana geçiş yapılabiliyor. İlk sayfada kapıların kilitli olup olmadığı; camların kapalı olup olmadığı görülebiliyor. Bir sonraki sayfada farların açık olup olmadığı gösteriliyor. Bu sayfada aracın servis bakım durumu görülüyor. Bu alanda motor yağı, fren hidroliği gibi araç sıvılarının durumu yeşil renkli simgelerle gösteriliyor. Bu simgeler sarı ya da kırmızı renkli olursa aracın bakıma ihtiyacı olduğunu gösteriyor. Bir sonraki sayfada menzil bilgisinde kalan yakıtla kaç kilometre yol alınabileceği gösteriliyor.

bmw g30 dokunmatik ekranlı anahtar
Yeni bmw g30 akıllı dokunmatik ekranlı anahtar tamiri

Daha sonraki sayfada da havalandırma açma var. Bir sonraki sayfada da aracın uzaktan park sistemi varsa aktif oluyor. Bu özellik sayesinde ekranlı anahtarın sağ yanındaki butonla araç sürücüsüz olarak ileri veya geri hareket ettirilerek park edilebiliyor. BMW dokunmatik anahtar, yan tarafındaki USB girişi ile şarj edilebiliyor. Anahtar 30 metreye kadar mesafe içinde tüm fonksiyonları ile kullanılabiliyor 30 ila 300 metre arasında ise sadece ekrandan bilgi alınabiliyor.

BMW 5 Ekranlı Anahtar Değişimi

BMW 5 dokunmatik ekranlı anahtar, çok hassas bir yapıya sahip. Akıllı cep telefonu ekranları gibi hassas bir ekranı var ve herhangi bir darbe alırsa ya da yüksekten düşerse dokunmatik ekranı kırılabiliyor. Şarj edilebilen BMW 5 ekranlı anahtar kırılırsa yetkili servise giderseniz size çok fahiş bir fiyat verirler. Mesela 2019 Ocak ayında bir müşterimiz için BMW 5 dokunmatik ekranlı anahtar temin ettik. Yetkili servis müşterimizde 8770 TL istemiş. Bize müracaat etti ve sipariş verdik. Kısa sürede anahtar elimize geldi. Çok daha uygun bir fiyatla BMW ekranlı anahtar değişimi yaptık.

Yani BMW ekranlı anahtar fiyatları yetkili servislerde neredeyse eski model bir araba fiyatı kadar. Bizim değiştirdiğimiz anahtarlar tüm özellikleri ve bütün fonksiyonları ile çalışıyor. BMW 5-20 G30 dokunmatik ekranlı anahtar arızalanırsa ya da ekranı kırılırsa bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ürünü size de gönderebiliriz ya da değiştirebiliriz. Anahtarın durumuna göre BMW ekranlı anahtar tamiri de yapabiliriz.

BMW 5 Ekranlı Anahtar Şarjı Biterse Ne Olur?

BMW ekranlı anahtar içerisinde mekanik bir uç bulunmaz. Yani şarjı bittiğinde araca binmeniz mümkün değildir. Bu sebeple böyle bir durumda yedek anahtar kullanılabilir. Yedek anahtarın arka tarafında bulunan mekanik uç sayesinde araca binilerek motoru çalıştırılabilir. BMW 5 aracınızla uzun bir yola çıkacaksanız BMW dokunmatik akıllı anahtar dışında diğer yedek anahtarı da bulundurmakta fayda var!

BMW Ekranlı Anahtar Hakkında Sık Sorulan Sorular

BMW ekranlı anahtar konusunda bazı kullanıcıların kafasında soru işaretleri olabiliyor. İşte BMW ekranlı anahtar hakkında sık sorulan sorulara cevaplar…

  • BMW dokunmatik anahtar ekran tamiri yapılır mı?

Bu soru, birçok BMW 5 sahibinin sorduğu bir sorudur. Bu ekranlı anahtar, en ufak bir darbede kırılabilmektedir. Bu tür durumlarda dokunmatik ekran değişimi tarafımızca yapılabilmektedir.

  • BMW akıllı anahtar fiyatı nedir?

BMW akıllı anahtar fiyatı geçen yıl yetkili serviste 7 bin lira civarındaydı. Bu yıl döviz kuru çok arttı. Bu sebeple ekranlı anahtar fiyatları çok yükseldi. Bu sebeple orijinal dokunmatik ekranlı anahtar fiyatları yetkili servislerden alınabilir. Ama çok fahiş fiyatlar olduğuna emin olabilirsiniz. Bizim ekranlı anahtar değişimi ya da temini ücretlerimiz, yetkili servise göre en uygun fiyatlardır.

  • BMW dokunmatik anahtar fiyatı konusunda nasıl bir yol izlenmelidir?

Bu anahtarlara dokunmatik ekranlı anahtar ya da akıllı anahtar deniyor. BMW 5 ve BMW 7 kasa otomobillerde standart olarak sunuldu. Cep telefonu şeklindeki ekranlı uzaktan kumanda fiyatı geçen yıl 7 bin TL civarındaydı. Bu ücreti o dönemki döviz kuru üzeriden dönüştürerek, bugünkü döviz kuruna uyarlarsanız fiyatı ortaya çıkacaktır. Yani yetkili servislerdeki ekranlı anahtar fiyatı ile düşük modelli bir araba alınabilir.

  • BMW akıllı anahtar şarj kablosu almak zorunda mıyım?

Kesinlikle hayır! Böyle bir kabloya büyük miktarlarda para vermeyin anlamı yok! Herhangi bir Android şarj cihazı kablosuyla şarj edilebilir. Ek bir şarj kablosu almaya gerek yok!

  • BMW dokunmatik ekranlı anahtar ekran tamiri kaç gün sürer?

Eğer şehir dışındaysanız ve yedek anahtar var ise BMW ekranlı anahtarı bize kargo gönderin. En geç 3 iş günü için yeni orijinal ekranlı anahtar elinizde! Dokunmatik ekranı değiştirerek, ürünü aldığınızda hiçbir işlem yapmadan tün fonksiyonları ile kullanabilirsiniz.

NOT: BMW dokunmatik ekranlı anahtar yedeklemesi şu anda yapılamıyor. Ancak daha önce BMW F30 yedek anahtar da yapılamıyordu. Yeni güncellemeler geldi ve yaklaşık 2 yıldır bütün BMW’lere hizmet veriyoruz.

1 Comments

  1. Erdem

    Bmw g30 520 için dokunmatik ekralı anahtar yaptırmak istiyorum. Anahtarı yaparken araç ve anahtarın olması şartmı? Ve fiyat nedir? Teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir