Menü Kapat

Bmw F20 116 Anahtar

Bmw F20 yani 1 Serisi model sahiplerinin genel olarak yaşadağı anahtar problemlerinden bahsedip çözüm yollarını bir bir anlatmaya çalışacağım. Piyasada biraz daha fazlaca bulunan Bmw F30 kasaların bence Hatchback (hb) bagajsız halidir ancak bu konuda farklı görüşlerde var ben donanım olarak inceledim beyin, fem body, kilometre saati ( gösterge ) ve yol bilgisayar ekranının dahi herhangi bir farklılıkları bulunmuyor mesela ham olarak stoklarda tutulan Bmw F30 Anahtar rahatlıkla Bmw F20 116i modeline kopyalanabilir o yüzden girişi bu bilgilerle yaptım ki gerek arıza gerekse yedek parça araştırmalarınızı ona göre yapın.

Bmw F20 116 Yedek Anahtar Nasıl Kopyalanır ?

Bmw F20 116 yedek anahtar ihtiyacınız varsa kaskonun bozulmasını göze alarak hizmeti bizden alabilirsiniz tercih sebebimizin en önemli yanı bence sürenin kısa ücretin uygun olmasıdır. Bmw yetkili servislerinde 500 Euro gibi büyük bir bedel karşılığında Almanya`dan getirtilen Orjinal Bmw Anahtar arabanın hasar kaydı almasına sebebiyet vermektedir. Birazdan galeriye ekleyeceğim Bmw F20 116 araç bize Anahtar ihtiyacından dolayı yetkili servisten çıkıp geldi artık kimse araştırmadan işlem yapmıyor. Kısacık bir zaman zarfında çok daha uygun fiyatla arabasının sicilini bozmadan hizmet almak varken hala tercih edenler var lakin onlarda büyük ölçüde araştırma yapmayanlar.

 • Bmw anahtarlarının iç yazılımların tamamında arabamın kaç kilometre yol yaptığını görmeniz mümkün lakin yenilenen F Serisi modellerde artık bakım bilgilerine ruhsata ihtiyaç duymadan anahtar üzerinden ulaşıyorlar bizden çıkarttığınız yedek içinde bu bilgiler barınmaktadır.

Bmw F20 116 Anahtar Pili Nasıl Değiştirilir ?

Bmw f20 116 anahtar pili tüm F serilerinde olduğu gibi Cr 2450 biraz kalın bir yapıya sahiptir bulmakta güçlük çekebilirsiniz lakin eğer bize ulaşır durumunuzu izah ederseniz sizlere ürünü gönderebiliriz. Değişim https://www.youtube.com/watch?v=FYaArkaU4a0 buradaki linke tıklayın video harika bilgiler mevcut hayat kurtarır diyebilirim bir göz gezdirin hem pil bitince nasıl arabayı çalıştıracak hemde pilin nasıl değiştiğini öğreneceksiniz.

Bmw F20 Aracımın Anahtarı Kayboldu Nasıl Bir Yol İzlemeliyim Kaskom Var ?

Daha önce oto anahtarı ve kasko ilişkisi ile ilgili güzel bir yazı kaleme almıştım sitemizin arama bölümüne ( Kasko ve yedek anahtar ) yazdığınız zaman önünüze çıkacık lakin ben sizin için yineleyeyim. Gerek şehir içi gerekse şehirler arasından bizlere ulaşan Bmw kullanıcılarının anahtar sıkıntıları tarafımızca çözülmektedir izlenecek yollar sırasıyla şöyle;

 1. Arabanın nerede olduğu bizim için çok önemli eğer İstanbul içerisinde ise gelip yerinde kapılarını açıp kopyalama yapabiliriz eğer araba benzinli ise motor beyni sökülmüyor lakin dizel ise sökülüyor. ( tamamen kayıpsa sökülüyor yedekte ihtiyaç olmaz )
 2. Fem Body dediğimiz sigorta kutusu sökülüp bilgisayara bağlanıp araca ait hiç bir veri ve bilgi olmadığından dolayı aracın uzaktan kumanda bilgilerine bu şekilde ulaşılıyor.
 3. İşlem bittikten sonra arabanın hafızası temizlenip kayıp olanlar devre dışı bırakıldıktan sonra fotoğraflanıp faturası kesilecek eğer kaskodan ücretini almak istiyorsanız sigorta şirketinize dosya açtırmalısınız.

Not: Yukarıda bahsettiğim tamamen kayıp kilitli halde mağdur olan kişi veya kuruluşların arabaları içindir yedek için dükkanımıza geldiğinizde 25 dakikada sadece bilgisayar aracılığıyla anahtarınızı teslim alabilirsiniz.

Ülkemiz bu konuda oldukça gelişmiş durumda yurt dışında bu işleri yapacak maalesef ustalar bulunmamaktadır o yüzden zaman zaman Belçika, Almanya, Kuzek Kıbrıs ve Avusturya`dan bizlere parçalar gönderilmek isteniyor eğer burada akrabaları varsa araç evraklarıyla ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

Bmw F20 116 Anahtarım Çalındı Ne Yapmalıyım ?

Kaskolu bir arabaysa yine önceliğimiz emniyet yetkililerine haber vermek olsun gerekli tutanaklar ve zabıt tutulduktan sonra arabayı imkanınız var ise hemen bize veya yetkili servise götürün. Bize geldiğinizde 10 dakika içerisinde sıra beklemeden, evrak ve prosedürleri dert etmeden iptali yaparız. Çalınan Bmw f20 1 serisi araç anahtarı arabanın hafızasından ( beyninden ) silindikten hemen sonra yedek yaptırmanıza gerek yok yani belki çalınıp çalınmadığından emin değilsiniz o yüzden bekleme süreniz var şansınız yaver gidip bulunur hatta geri getirilirse arabadan tekrar bu blokeyi açmak mümkündür.

Orjinal Bmw F20 116i Anahtar Fiyatı Nedir ?

Cevap: İnanın bu konuda bende müşterilerimin yalancısıyım kimisi geliyor 600 Euro diyor kimis geliyor 500 Euro diyor neye göre fiyat veriyorlar bilmiyorum lakin arabaların piyasa değeriyle parça fiyatlarını doğru orantıda yürütüyorlar bundan eminim. Bmw F30 anahtarı 500 Euro olup Bmw F10 5 kasa anahtarının 600 Euro olduğuna inanırım aynı ürünler ancak kalın arabaya biniyor isen bedelini ödeyeceksin mantığıyla hareket ettikleri kesin. Biz dükkanımızda şuanda Orjinal Bmw F20 116 anahtar Kopyalaması ve yedeklemesini 750.00 liradan yapıyorum. Lakin güncel fiyatları istemeyi ihmal etmeyiniz.

Bmw F20 Anahtar Kılıfı

Deri olanlarını kullanmanızı öneriyorum plastik koruyucular ürünün hava almasına engel olduğundan terlemeyi hızlandırıp ürünün bozulmasına veya pilinin çabucak bitmesine neden oluyor.

2015 Model Bmw f20 116 Anahtar Arızası ve Tamiri

Konunun başlığı altında olduğu için Bmw f20 116 diye cevap veriyorum aslında Bmw G30 ekranlı modeller dahil tamir edilebiliyor çok fazla arıza çıkartıp insanları zor durumda bırakacak bir yapıya sahip değil kaliteli elektronik devreye sahip lakin zaman zaman ihtiyaç duyabilirsiniz o zaman mutlaka ürünü bizlere yollayın.

İkinci El Bmw F20 116i Araç Alacağım Yedek Anahtarı Olmadığı Söylendi Ne Önerirsiniz ?

Eğer araba expertiz raporlarından temiz çıktıysa ve pırıl pırıl tam idealimdeki araba diyorsanız arabayı gönül rahatlığıyla alın fakat eğer makul bir ikram yaparsa sahibi çok daha hoş olur eğer dediğim dedik çaldığım düdük mantığıyla hareket eden bir yapısı var ve arabası temiz değilse hiç bulaşmayın derim ancak insanlık hali kayıp etmiş olabilirler siz satışı yaptıktan sonra eskiyi sildirip yerine yenisini aracın hafızasına yazdırabilirsiniz.

UYARI!!!

 • Şirket kasasında kaldı
 • Hanım taşınırken bir yere koydu ancak bulamıyoruz bakıp yollayacağım.
 • Ben aracı eski bir arkadaşımdan almıştım hala onda duruyor sorup size dönerim merak etmeyin.
 • Yazlıktaki elbiselerin cebinde kaldı bir iki hafta içinde gidip size kargo ederim.

Eğer yukarıdaki söylemlerden biri işitip satışı aldıysanız pek güvenmeyin bu yalanları artık o kadar duyar oldum ki müşterilerim dile getirmeden ben söylüyorum onlarda gülüyorlar. O nedenle baştan her şeyi konuşup anlayın ve bitirin derim lakin taktir yine de sizindir.

7 Comments

 1. Harun durakoglu

  Merhaba! Be size antepden yazıyorum bende 2016 f20 11.6 dizel bi aracım var. Arabayı alaıtken yedek anahtarı yoktu. Nette yeni tip g30 m anahtat kopyalandıgını gordum. Yapıyorsanız benim arac icinde yapabilirmisiniz? Yedegini size kargoyla göndersem?

 2. ALİ DELİBAŞ

  Merhaba ;
  2012 1.16 F20 yedek anahtarı mevcut ancak ikikere pil değişimi yapılmasına rağmen hemen pili bitiriyor şimdi ise hiç çalışmamakta nedne olabilir yenisi kaça tl tutar.

 3. Mehmet

  İyi günler 2006 bmw 1.16i yedek anahtarım aracı alırken yoktu nasıl çıkarabilirim ve fiyatı bu arada Giresunda olmam sorun olur mu

 4. Eren

  Merhaba,

  F20 aracım için size G30 anahtar yaptırdığımı düşünelim. Yarın bir gün aracı satarken bu anahtarı vermezsem bu anahtarı daha sonra başka bir BMW araca tanıtabilir misiniz? ÖR: F30 ya da e90 falan.

  Amaç: Bir anahtarım olsun, arabadan arabaya taşıyayım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir