Menü Kapat

Bmw e46 anahtar

bmw e46 orjinal anahtar

Bugün yılların eskitemediği bir araçtan bahsedeğim,1998 yılında E46 kasa olarak efsane bir otomobil tasarlayan almanlar, bu arabaları 2005 yılına kadar makyajladı, günümüzde bir çok kullanıcı tarafından hâla büyük bir zevkle tercih ediliyor.
Bizde istinye oto anahtarcısı olarak bmw E46 sevenlerinin kontak anahtarı ile ilgili tüm sorularına cevap vermeye çalışıyoruz. 2000 li yıllarda bu araçların anahtarı kayıp olduğunda büyük problem oluyordu, yetkili servisler çok yüksek maliyet ile bu hizmeti karşılıyordu, 20 yıl geçmesine rağmen bmw E46 anahtar fiyatı servislerde oldukça yüksek. Bu faiş fiyatların sadece anahtardan ibaret olmadığını sizlerde çok iyi biliyorsunuz, insanlar artık bilinçli, zaten herşey elimizin altında yetkili servisin yolunu unuttuk, o halde konumuza dönelim söz konusu aracın anahtarı hakkında bilgilendirmeye devam edelim.

Bmw E46 Yedek Anahtar Yaptırma

Öncelikle şunu belirtmeliyim, üzülerek söylüyorum istanbul’da bilgisaycıdan elektirikçiye, nalburundan su tesisatçısına kadar bir çok kişi iki makina alıp âdeta anahtarcık oynuyor. Aracınızın yedek anahtar ihtiyacı varsa şayet, nerede ve hangi ustaya yaptırmalısınız bunu iyice bir araştırın, mesleğine önem veren, müşterisini her konuda memnun eden firmayı bulun ve aracınızı gönül rahatlığı ile teslim edin. Bmw e46 anahtar çoğaltma dikkat edilmesi gereken bir işlemdir, çekirdekten yetişmiş kalifiye bir ustanın bile en küçük dikkatsizliği, büyük zararlar doğurabilir.

Bmw E46 Anahtar Nasıl Kodlanır ?

bmw e46 için sustalı anahtar
bmw e46 için sustalı anahtar uygulaması

1) Bir kez daha yinelemek istedim, işletmemizde immobilizer anahtar kopyalama hizmeti almanız için aracın ruhsatı sizin adınıza kayıtlı olması gerekir, ruhsat sahibi olmayan kişiler bu hizmetimizden yararlanamaz.

2) Kopyalama işlemi için sadece aracın anahtarı yeterli değildir, yani anahtardan anahtara bmw e46 yedek anahtar kopyalaması yapılamaz. Ya araba dükkanımıza gelecek, yada istinye oto anahtarı personeli bulunduğunuz konumda size bu hizmeti verecek.

3) Öncelikle aracı çalıştıran anahtar, mekanik uç kesme makinesine baglanarak sifreleri okunacak, okunan kombinasyonlar ile ham olan bmw e46 anahtarı lazer bıçak ile kesilecek, böylelikle kapı kilidini ve kontağı çevireceğiz, elbette kodlama işlemi yapmadan ateşleme yapmayacak ve uzaktan kumanda çalışmayacak.

4) Bmw E46 kasaların bütün modellerinde bulunan EWS kutusu, bilgisayar ortamında lisanslı programlarla okunduktan sonra yedek anahtar kodlaması yapılabilir.

Not: EWS immobilizer bilgilerinin barındağı sigara paketi büyüklüğünde beyaz bir kutudur, tek soket ile bir vidası vardır.

Bmw e46 3 serisi Sustalı anahtar

Bmw e46 3 kasa anahtarların kontaktan şarj ettiğini söyledik lakin seneler geçti ellenmeyen, dokunulmayan veya tamir edilmeyen çok az orjinal bmw e46 anahtar kaldı piyasada o yüzden artık bizler araçlara artık sustalı anahtar programlama yapıyoruz. Açma, kapama ve bagaj butonları dahil olmak üzere toplamda 3 ana özelliği bulunan bmw e46 kumandası üzerindeki bmw amblemine basılı tutulduğunda camların kalktığı gibi aynalarında katlanması gerekmektedir.

 • bmw anahtar pili fiyatları
 • bmw anahtar pili nerede satılır
 • bmw şarjlı pil nereden bulunur
 • bmw kumanda pili nasıl değiştirilir

Bmw`nin F serisine geçmeden önce ürettiği ve sattığı bütün modellerde bu zamana kadar şarjlı pil kullandı şarjlı pillerin ücreti şuan için 75.00 liradır zaman zaman fiyat düşüp çıkıyor o yüzden güncel bilgiyi bizlerden isteyin.

Bmw anahtar pili nerede satılır soruna cevaben söyleyeyim elektronik marketlerde veya herhangi cihaz tamiri yapan işletmelerde BULUNMAZ sadece ve sadece oto anahtarı işini benimsemiş tüm detaylarıyla hizmet vermeye çalışan işletmelerde BULUNUR.

Bmw kumanda pili nasıl değiştirilir kısaca onuda izah edeyim, enjeksiyon press baskılı üretilen bmw anahtar düzgün açılabilirse bir ihtimal dış kabı değişimine ihtiyaç duyulmaz ama genellikle değişiyor arasına sokulan ince tornavinın kastırmasıyla açılan orjinal bmw kontak anahtar içerisindeki elektronik devreye pilin + ve – ayakları lehimlenmiştir diplerindeki lehimi boşaltarak pilin değişmesi mümkündür.

bmw e46 sustalı anahtar

8 Comments

 1. ebubekir Peçen

  2004 otomatik e46 diesel aracımın kontağı çıkmıyor da marşa basıldığında elektrik geliyor fakat marşı tetiklemiyor. Vitesteki P ışığı yanmıyor. Sorunu nedir yardımcı olurmusunuz

  • oto anahtar

   Ebubekir bey anahtarın çipini kontrol ettiniz mi eğer içerisinde değilse kesinlikle araba çalışmız ama anahtarın içerisinde immobilizer çipi bulunuyorsa iyi bir elektrikçiden destek almalısınız.

   • Muhammed kaplan

    2004 model e46 kasa 320d var akşam stop ettim sıkıntı yoktu sabah araca bindim kontak acılıyor herşey normal ama marşa çevirince hiçbirşey olmuyor marş tık demiyor anahtarda kapalı çip düşme olayı olmaz

 2. Ahmet erz

  Merhaba 99 model e46 aracıma benden önceki sahibi sustalıya çevirmiş açma kapama tuşuna hangisine basarsam hem kitliyor hemde açıyor kendi orjinal anahtarına çevirmek istiyorum ama başka anahtar yok elimde yedek de yok kısacası orjinal tüm özelliklerini kullanabileceğim bir anahtar yapabilirmiyiz.

  • oto anahtar

   Ahmet bey merhabalar büyük ihtimalle araca sonradan takılmış bir merkezi kilit sistemi mevcut. Bize uğrayabilirseniz Bmw E46 anahtar orjinal haline çevirilebilir. Orjinal sistemi 434 mhz olan Bmw anahtar stoklarımızda bulunmaktadır.

 3. Recep

  Merhaba şuan 2000 model e46 aracım var ve sustalı anahtar var ama orginal yok tabiki sustali anahtarda bagaj açmıyor ve camları kaldırmıyor açmıyor beşyüz kırk altı altıyüz altmış üç 7373 bilgi verebilirmisiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir