Menü Kapat

Audi A3 Yedek Anahtar

Audi A3 orjinal yedek anahtar

İnternet ortamına sunmaktan ve detaylarını insanlara artarmaktan gurur duyduğum arabaların başında gelen araç olan Audi A3 benim dahi favori olarak gösterdiğim arabaların başında gelir. Geçen hafta mesai saatlerimizin dolmasına yakın bir saatte önceden arabasına yedek anahtar kopyaladığımız değerli müşterimizin yakınının Audi 3 aracına yedek anahtar kopyalama hizmetini verdikten sonra açıklama yapmayı doğru buldum diyebilirim.

Yurt dışından sipariş ettiği fabrikasyon orjinal audi a3 yedek anahtar eline ulaşır ulaşmaz bizlerin misafiri oldu. Bizdeki stokların yan sanayi olduğunu düşünen Audi kullanıcısı Ali bey gerçekleri gördükten sonra pişman oldu lakin kendisini kırmayıp yinede işlemini tamamladık. Bildiğiniz üzere bazı markaların anahtarlarında şase numarası yazmaktadır bunların içerisinde Audi`de var. Yeni nesil esnaflık anlayışıyla insanlara engel çıkarmadan eski aracın immobilizer bilgilerini silerek mevcut aracın bilgilerini yurt dışından siparişle gelen Audi anahtar içerisine yazdık ancak küçük bir sorun vardı biliyorsunuz her aracın kapı ve kontak şifreleri ayrıdır dolayısıyla eski arabanın şifrelerenin kazıldığı mekanik ucu değiştirmeden önümüzü açamazdık işlenmemiş olanı Audi A3 Sustalı Anahtar kabı üzerine monte edip sıfırdan işleyip yeni aracın kapı ve kontağına göre uyarladık.

Audi A3 yedek anahtar kopyalama esnasında araca zarar görür mü ?

Lisanslı cihaz kullanıldığı için zarar görmesi katiyen mümkün değildir hatta ve hatta özellikle gazlı arabaların yaktığı arıza lambalarını senkronize edip aracı kalibre ediyoruz. İstenildiği taktirde immobilizer anahtar sistemi ile beraber uzaktan kumanda yazılımı değiştirilerek arabanın kodlamalarını değiştirebiliriz. Kodlama esnasında aracın yetkili servis ve Almanya`daki bilgileri değişmiyor bir yanlış anlaşılma olmasın sadece ruhsat sahibi olarak sizin himayenizde olmayan Audi A3 anahtar etkisizleştiriliyor mantıklı düşünüldüğünde işlemin ne kadar yerinde olduğunu anlayacaksınız. Pert araçlardan kalma orjinal uzaktan kumanda satın almanız lehinize olmayacaktır hemen açıklamasını yapıyım, çıkmaya para veriyorsunuz onun kargo maliyeti var ve sonra işini düzgün yapan birini bulacaksınız bulduğunuz kişi size kızmayıp ( eski esnaflar bu duruma karşı gelir ) işinizi görsün gerek yok sıfırdan tertemiz alınıp kullanılması yerinde olacaktır.

Audi A3 Yedek Anahtar Yaptırma

2006 yılında üretime giren otomobil makyajlanarak günümüze kadar geldi 2013 yılında sedan olarak ülkemize giriş yapan Audi A3 kurumsal şirketlerin müdürleri tarafından beğenilince trafiğin her alanında görülmeye başlandı. Şirket araçlarının sözleşmesi bitince iade edilen Audi A3 Hb veya Audi A3 Sedan modelinin yedek anahtar ihtiyacı doğduğunda mutlaka bizimle iletişime geçmelisiniz. Anahtar yaptırma yetkisine sahipseniz korkmayın kimse bizim ürünümüz yan sanayi veya bu arabanın değil deyip sizleri zor durumda bırakamaz. Yetkili servis veya eksper şirketleri dahi sizlere negatif puan veremez.

Orjinal audi a3 yedek anahtar
2013 model audi a3 yedek anahtar gorseli

Audi A3 sedan veya Audi A3 Hb Uzaktan Kumandalı Anahtar Pili

Hiç değişmedi eski kasa diye tabir ettiğimiz düşük modelli Audi a3 uzaktan kumandası 2032 standart cr pil kullanır 2008 – 2009 – 2010 – 2011 ve 2018 yılına kadar gelmiş geçmiş tüm Audi A3 ve A4 modelleri aynı pili kullanır değişmedi değişeceğe hiç benzemiyor. Pil bittiği zaman arabayı çalıştırmaya devam eder pilin immobilizer anahtar sistemine bağlı olmadığını artık hepiniz biliyorsunuz o yüzden kafanızı yormayın müsait bir yerde el emeğinizle değiştirip direkt kullanıma başlayın.

Auda A3 Orjinal Anahtar Fiyatı

2000 model 2006 model arasındaki Audi A3 orjinal Anahtar fiyatı sadece çalıştıracak şekilde 90.00 lira uzaktan kumandalı sustalı anahtar olsun derseniz 240.00 lira son olarak 2013 – 2014 – 2015 – 2016 – 2017 – 2018 ve 2019 model Audi A3 Hb veya Audi A3 Sedan MQB dediğimiz son sistemli yazılımlı olanların fiyatı ise 450.00 liradır ancak zaman zaman kampanya ve indirimler olduğundan güncel bilgileri istemeniz lehinize olacaktır.

Orjinal Audi a3 yedek anahtar kopyalama

Dış yüzeyi bozulmuş hatta komple tuşları silinen Audi A3 uzaktan kumandasının orjinal dış kabı stoklarda bulunmaktadır eğer birebir imitasyon olmayan dış kasa bulabilirseniz evinizde keyifle değişim yapabilirsiniz. Uzaktan kumandanın iç tarafında bulunan yazıların arabaya ait olduğunu düşünenlerin yanlış izlenimde olduklarını hatırlatarak konumu sonlandıracağım. Dünyadaki bütün ürünlerin seri numaraları mevcuttur konumuz uzaktan kumanda olduğu için bildiğimi paylaşayım o kodlar sipariş bilgisi içeren notlar kesinlikle değildir. Merak ediyorsanız whatsapp üzerinden iletişime geçin Audi A3 orjinal anahtar dış kabı görselini atalım aynı yazılar içerisinde mevcuttur.

Audi A3 immobilizer arızası & çözümü

Audi`nin A3 modeli zaman zaman kontak zaman zaman immobilizer anahtar arızası vermektedir. Bu arabanın kontak mekanizmasındaki hata üretim kaynaklı olup tamiri mümkündür lakin tamir olduğunda direksiyon kilidi çalışmaz fakat ömür boyu sorun çıkarmaz ama yenisi takildiğinde yine 4 -5 sene sonra aynı problemi yapar sözünü ettiğim mekanik bir sorundur.

Audi immobilizer arızası nasıl anlaşılır…

Gösterge ekranında SAFE yazıyorsa immobilizer arıasıdır veya çalışıp hemen ardından stop ediyorsa yine immobilizer arızasıdır birde ANAHTAR İŞARETİ YANIP YANIP SÖNÜYÜR İSE immobilizer hatası aldığınızın göstergesidir. Eğer arabanız Audi A3 modeli ve göstergede Safe uyarısı alıyorsanız öncelikle anahtarı okutturmalısınız immobilizer anahtar kopyalama cihazına monte edilip okutulduğunda cihazın ekranında 48 Cripto Megamos yazıyorsa arıza tespit cihazıyla otomobil taratılıp tam yerine müdahale edilmelidir.

Eğer arabanın uzaktan kumandasının içerisindeki cam tip diye tabir ettiğimiz nadir ve nazik bir manyetik olan immobilizer çipi zarar gördüyse evet hatayı almanız gayet doğaldır. Tek marş çalışmasının arabada hiç bir problem olmadığının açık göstergesidir. Lakin oto kuaför ve motor içini tazyikli su ve bol köpükle yıkamak sizi geri dönülmez bir arızasının içeresine sokabilir kesinlikle MOTORU KÖPÜKLÜ VE TAZYİKLİ SU İLE YIKAMAYIN… Böyle bir hata ile karşılaştıysanız motorun içindeki bütün kabloların soketleri sökülüp hava tutularak temizleyici sprey ile dezenfekte edilecek arıza devam ediyorsa oto boya fırınında arabayı iyicene kurutun.

Audi A3 Anahtar Kılıfı

Ön kapak, arka kapak, pil vuvası ve logo olmak şartıyla 4 ana parçadan oluşan Audi a3 anahtar kılıfı 2007 senesinde nasıl üretildiyse bugün 2019 yılı içerisindeyiz hala değişmedi. Diyelim ki arabanızın uzaktan kumandası perişan halde ve bu durum sizi rahatsız ediyor eş, dost, akraba veya şans eseri elinize geçen X model Audi a3 orjinal anahtar dış kabını söküp kendi arabanızda uygulayabilirsiniz.

UYARI… Eğer eski kasa Audi A3 arabanızın anahtar kılıfını değiştirirken mutlaka dikkat edin sadece uzaktan kumandayı değil ön tarafta bulunan cam tüp şeklindeki immobilizer çipini mutlaka yenisine aktarın. Yeni kasa 2013 ve üzeri modelse çip bulunmuyor sadece devreyi aktarmanız yeterli olacaktır.

21 Comments

 1. cemil köksal

  2015 audi sedan arabamın yedeğini kaybettim. yedek anahtar olsun diye kopya yaptırmak istiyorum.
  1- araba olmadan yada anahtar olmadan kopya yapılabilirmi
  2 – orjinali gibi kullanılabiirmi
  3- fiyatı ne olur
  4 – yeriniz nerde

  • oto anahtar

   Cemil bey merhabalar öncelikle açıklayıcı sorunuz için size teşekkür ederim. 2015 Audi A3 sedan yedek anahtar fiyat bilgisini mail adresinize yolladık lütfen kontrol ediniz. Ayrıca sorularınıza tek tek cevap vereyim.
   1. Araba olmadan Audi a3 sedan yedek anahtar yapılamaz.
   2. Orjinal ürün kullandığımızdan dolayı sorun sıkıntı yaşamayacağınız gibi tüm özellikleri eksiksiz çalışacaktır.
   3. Yerimiz İstanbul İstinye`de adresimiz Sarıyer Caddesi No:35/C İstinye Sarıyer İstanbul Çelik Anahtar – Murat ÇELİK

 2. Oğuz AKKOYUN

  Selamlar. 2009 audi a3 sportback ambition aracımın yedek anahtarı alırken yoktu. Orjinalin plastik düğmeleri yırtılınca onun kartını alıp başka bir kumandalı anahtar yaptırmıştım. Orjinali kullanarak gerekli kary klonlanıp vede tuşlar değişip faal hale gelirmi? Ne kadara mal olur? Teşekkürler.

 3. Bahadır

  2013 a3 1.6 tdi led paket olan aracımın anahtar tuş takımı çok kötü hale geldi. Ben de yeni tuş takımı aldım kendim takayım diye ama anahtarın iç mekanizması iki tipmiş. benmkisi internette videoları olmayan tipten. dolayısıyla açtım elimde kaldı. iç mekanizmam duruyor. sadece dış kapak ve tuş takımına ihtiyacım var. fiyat alabilir miyim ?

  • oto anahtar

   Birgül hanım 2015 model Audi A3 orjinal yedek anahtar fiyat bilgisini mailinize yolladık. Araba ile birlikte gelebilirseniz yarım saat sürmez ürünü sizlere teslim ederiz. Ayrıca yaptığımız Oto Anahtar 2 sene garantilidir. Kayıp ettiğiniz uzaktan kumandalı Audi A3 anahtar hafızadan silinir veye yerine yenisi eklenir.

 4. Turgut

  Merhaba
  2015 Audi A3 Sedan 2. El aracının 2 yedek anahtarları sorunsuz çalışmaktadır.
  Ancak yere düşme sebepleri ile defarmasyonlari var. Yepyeni bir anahtar olsun istiyorum.
  Fiyat ve araç ile geldiğimde kaç dk işlem sürer bilgi alabilir isem sevinirim.

 5. Urcay

  Murat Bey merhaba,
  2016 audi a3 sporback aracımın anahtarı kayboldu. Yedek anahtarım mevcut. Fakat 2. Anahtar olsun isterim. Fiyat bilgisi nedir?

 6. RASİM

  2014 Audi A3 Sportback aracım için 1 adet orjinal yedek anahtar fiyatı,
  Bir de mevcut anahtarın tuşları üzerinde ki resimler silindi onun tamiri ile alakalı fiyat alabilir miyim ?

 7. erdi bey

  selamlar iyi çalışmalar
  2016 model Audi A6 2.0 TDI QUATTRO LIMOUSINE aracımın anahtarı kayıp. Sıfırdan bir anahtar yapılması gerekiyor. Süre ve ücret bilgisi alabilir miyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir