Menü Kapat

Skoda Superb keyless go anahtar kopyalama

Bakın burada sizler için dükkanımızın önünde çekilmiş skoda superb keyless go özelliğine sahip bir araca yedek anahtar yaptık ve işimizi görün istedik.

Yani Skoda Superb modeline Volkswagen Passat B8 desem ve yemin etsem başım ağrımaz diyerek makaleme başlıyayım. Aralarında bir somun veya bir civata kadar farkları bulunmuyor motor, şanzıman, km gösterge saati hatta bir çok gerek elektronik gerekse mekanik parçalar tamamen aynı yani aracın belli başlı yerlerinde kimlik niteliği taşıyan logolarını değiştirip buyrun size Skoda Superb güle güle binin deyip Skoda diye satmaya başlamışlar. Normalde bizim cihazlarımız yetkili servislerin zaman zaman 1 sene gerisinden geliyor yeni çıkan araçların immobilizer yazılımları değişiyor dolayısıyla lisanslar yüklenene kadar maalesef yetkili servis işin kaymağınımı yiyor diyeyim yoksa insanları sömürüyor mu diyeyim bilemedim bunun kararını sizler verin çünkü kapıları kilitli herhangi bir açık veya kapalı otoparkta kapıları kilitli vaziyette kalan ( Skoda, Seat, Volkswagen veya Audi) modellerinden en düşük kazandıkları para 2.900 t.l biz ise bu fiyatların yarısına bile çalışmıyoruz yani hizmetse gerçekten bu hizmeti biz en iyi şekilde veriyoruz.

Skoda Superb keyless go yedek anahtar programlaması sırasında aracı enine boyuna inceledim hatta immobilizer anahtar kopyalama prosedürleri dahi aynı bende ne yaptım volkswagen logosunu söktüm Skoda logosunu arkasına taktım doğru bir sözcük olursa buyur abicim sana orjinal skoda suberb yedek anahtar kopyaladım eski uzaktan kumandasını da sildim güle güle hayırlı güzel günlerde kullan diyerek teslim ettim. Bakın burada kaleme alıp açık açık sizlere sunduğum bu makalenin birde video ile anlaşır şekilde sunum şekli var aşağıda izleyebilirsiniz. 

Audi, Volkswagen, Skoda ve Seat grubunda bu söylediklerimiz aslında neredeyse aynı zaten aynı yetkili servis, aynı distribütör ve aynı cihazlar bu arabalara hükmedip programlama yapıyor bunu da zaten sizlerde biliyorsunuz şimdi kafanıza takılan sorularla devam edip konumuzu sonlandıralım.

Eğer aracınız sustalı dediğimiz kontaklı skoda kontak anahtar yapısına sahipse arkasındaki kapağı kaldırıp pilini değiştirebilirsiniz alacağınız Skoda Superb anahtar pili nerede bulunur diye soracak olursanız elektronik marketlerin tamamında CR2025 pil alıp kendiniz değiştirebilirsiniz. Eğer bir üstteki videoda gördüğünüz model ise yani Skoda Superb keyless go akıllı kontak anahtar pilini değiştirecekseniz CR2032 alıp yine arkadaki kapağı hafif kastırıp açtıktan sonra göreceksiniz çok basittir.

Skoda anahtar fiyatı

Modellere göre skoda kontak anahtar fiyatları değişiklik gösteriyor fakat 2001 – 2012 yılına kadar uzaktan uzaktan kumandalı sustalı dahil fiyatı 230 T.L ancak MQB dediğimiz yeni model Golf 7 veya Seat Leon Fr uzaktan kumandaları kullananlar bilir 400 t.l ancak bazen stokların azalması ve dövizin yükselmesinden fiyatlar 20 ila 30 t.l gibi değişiklikler meydana gelmektedir. 

Skoda Superb anahtar pili değiştirme

Kesinlikle kendiniz değiştirebilirsiniz hiç bir şekilde destek almanıza gerek yok hatta çoğu insan Skoda SuperB ve Volkswagen Passat B8 modellerinin kapılarında uzaktan kumandanın pili bittiğinde mekanik olarak kapının açıldığı bilmiyor fakat piliniz bittiğinde kapıdaki kapak kaldırılınca orada anahtarın girdiği yuvayı göreceksiniz bu kilidin açılacağı anahtar Skoda SuperB keyless go uzaktan kumanda içine gizlenmiştir. Uzaktan kumandanın arkasındaki kapak ortadan ikiye ayrılınca pil görünüyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir