Menü Kapat

Range Rover evoque yedek ve kayıp anahtar

Range rover evoque orjinal yedek anahtar
range rover evoque yedek anahtar yaptık.

Biraz önce Yeniköy Motors`un satışını yaptığı araçlardan biri olan Range Rover Evoque anahtar tarafıma ulaştı tertemiz ve pırıl pırıl bir araç olan Evoque`nin keyless dediğimiz akıllı anahtarının dış kasasını fotoğrafladım eski haliyle yeni halini bir kontrol edin aradaki farkı göreceksiniz. Aracını yeni alan kullanıcı deforme olan Range Rover Evoque anahtar dış kabini değiştireyim de tertemiz olsun bu şekilde içime sinmiyor düşüncesiyle yetkili servise gittiğinde cevap olarak kendisine ” maalesef biz sıfırını getirtiyoruz yedek anahtar olarak onunda ücreti 320 euro ” denmesiyle ” benim yedeğim var alırken sahibi teslim etti sadece bu kötü görüntüden kurtulacağım o kadar para veremem ” diyerek yetkili servisten uzaklaşmış.

Sizlere nasıl faydalı olurum en ince detayları nasıl aktarabilirim her gün onun hesaplarını yapıyorum. Aşağıda gördüğünüz videoda Range Rover ve Land Rover keyless entry model dediğimiz akıllı anahtar sistemlerine sahip araçlarda pil bittiğinde yollarda sefil olan insanlar için harika bir video buldum izledikten sonra ne kadar faydalı olduğunu göreceksiniz. Yaklaşık bir sene önce Beşiktaş`ın Maçka mahallesinde büyük bir residance otoparkının en alt katında bir tane beyaz renkli Range Rover Evoque kilitli vaziyette kalmıştı binanın atık su tehsisat boruları adeta arabanın tavanına yapışacak kadar alçaktı ki kurtarıcı sokup servise götürememişler. Müşterimizle yaptğımız telefon görüşmesinin ayrıntıları ve kafasına takılan soruları aşağıda sıraladım.

Range rover anahtar fiyatı ücreti ne kadar beni korkutuyorlar acaba yetkili servisten bir farkı var mı ?

  • Mesela Range Rover Evoque anahtar programlaması yapılırken araca bilgisayar bağlanıyor internet üzerinden online kodlama esnasında aracın kabul etmeyeceği hiç bir uzaktan kumanda hafızaya girmez yani orjinal yazılım olacak ki sağlıklı bir işlem sonlandırılsın. Şuanda fiyatını biz dört yüz elli lira olarak belirledik o fiyattan hizmetimiz devam ediyor.

range rover evoque anahtar kabı değişikliğini yaptık biraz önce resimlerine bakın gayet net ve güzel oldu yazısını ve malzeme kalitesini resmi büyüterek anlayabilirsiniz.

Range Rover anahtar kodlama nasıl yapılıyor arabaya bir zarar verir diyorlar korkuyorum ?

  • Arabanın obd girişinden ( bilgisayar bağlantısı ) bağlanılıyor hiç bir parçası beyin veya elektronik aksamdan parça sökülmeden immobilizer anahtar kodlaması gerçekleşiyor ortalama süresi yirmi dakikadır.

Bu şekilde ikinci el satın alınan araçlarda eğer sizlere iki tane anahtar verilmediyse başınıza gelecek olumsuzlukları bekleyin derim. Şuan bu yazımı yazarken keşke videosunu çekseydim dediğim İstanbul Şile`de kız arkadaşıyla plajda kumların arasında kayıp olan Evoque anahtar yüzünden başına gelmeyen kalmayan genç arkadaşın ” ah be abi ben böyle bir hatayı nasıl yaptım bu zamana kadar hiç böyle bir olay yaşamadım kendime çok güvendim ben kaybetmem olsun bir şey olmaz deyip kaç aydır arabayı yedeksiz kullandım iyi yine çok şükür sana ulaştım yoksa mahfolmuştum ” demesi kulaklarımda çınladı.

Range rover Evoque akıllı anahtar yani keyless entry modelinin pili 2032 dir. Kendiniz yan taraftaki metal çıkayı yukarı doğru kastırıp uzaktan kumandayı ikiye böldüğünezde pilide göreceksiniz. Eğer pilin bittiğinden dolayı arabayı çalıştıramıyorsanız direkyonun altındaki bölgeye Evoque anahtar sırt üstü yapıştırılarak start düğmesine basılır.

Sizlere daha neler yazabilirim nasıl yardımcı olabilirim diye düşünüyorum lakin inanın söyleyecek hiç bir söz kalmadı, Gerek resimlerim gerekse kendi çektiğim videolarla beraber yine sizler için hazırlanan emek edilen görüntülerle en sağlıklı sorunlarınıza nasıl çözüm bulabilirsiniz. Bir ev hanımının bu akşam ne pişirsem diye düşünmesinden bir tık daha fazladır bizim bu gün size ne yazsam düşüncesi. Son Olarak Range Rover & Land Rover modelleri ikizdir gerek yazılımları gerekse uzaktan kumandalı keyless go sistemleri bir birleri ile aynıdır.

Range Rover Evoque aracım kilitli kaldı kapısını zarar vermeden açabilir misiniz ?

  • Eğer arabanın aküsü bittiyse boşuna  Range Rover Evoque uzaktan kumanda pilini değiştirmeyin yapmanız gereken yazımın üzerindeki videodaki mekanik uç varmı yok mu ana bakın eğer yoksa biz aracınızı zarar vermeden açabilir bulunduğu yerde müdahale edebiliriz.
  • Range rover evoque orjinal anhatar görselidir.

1 Comments

  1. ibrahim yurtlu

    2001 model land rover discovery 2 tdi aracim var. Anahtari yuvasina biraz zor giriyor ancak araci calistitabiliyordu. ancak artik calistirmamiyor, anaktar yuva icerisinde hareket etmiyor. Ayrica aracin yedek anahtari da malesef yok. Arac icin nasil bir cozum olabilir? Saygilar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir