Menü Kapat

Peugeot 407 Anahtar

orjinal yeni tip peugeot 407 sustalı anahtar

Otomobil anahtarı ile alakalı sorun yaşayan müşterilerimi daima kendi yerime koydum, yani oto anahtarcısı o, ben ise mağdur bir vatandaş. Hangi iş olursa olsun hakkını vermek gerekir bunda hem fikiriz kimse aksini düşünmez. O yüzden yaptığım her işi bir örnekle devam etmek gerekirse, Peugeot Anahtarı sıkıntısı çeken birine yardımcı oluyorum sanki kendim kullanacağım gibi dert ediyor itina gösteriyorum bu durum bizde adeta hastalık haline geldi diyebilirim. Geçtiğimiz günlerde Anadolu yakasından bir müşterim aradı, Peugeot 407 anahtar tamiri yapabilir misiniz diye sordu, tabi ki yaparız işimiz bu dedikten sonra senden önceki ustalarda öyle dedi, buyur yap bakalım deyip dükkanımıza geldi anahtarı uzattı. Kumandayı ikiye ayırıp devreyi çıkarttım perişan haldeydi, abi buna ne oldu diye sorduğunda, başladı anlatmaya.

“Valla kardeşim elimde olan bu oda sadece aracı çalıştırıyor, kumanda etmiyor iki ustaya gösterdim ama yapamadılar, yedek anahtar yaptırmak istedim, pin kodunu bulamadıkları için onuda başaramadılar iki aydır manüel kilitleyip açıyorum servisten fiyat aldım dünya para ne yapacağımı şaşırdım” dedi. Elimde pertten çıkma neredeyse hiç kullanılmamış Peugeot 407 orjinal anahtar olduğu için rahattım, çünkü stok durumumuz kontrol altında kumanda ile müşterimin getirdiği ürünü yanyana koydum bire bir aynı elektronik devre üzerindeki 12 bacaklı entegre aracın bütün immobilizer anahtar bilgilerini barındırır, dikkatli bir şekilde bu entegreleri değiştirdim yarım saat gibi bir sürede Peugeot 407 kumanda tamiri bitti ve uzaktan kilitleyip açar hale geldi zaten bu arabalarda kömür çip olmadığından arabayı çalıştıran yazılım entegre içerisine gizlenmiş helde olduğundan başka bır hatası yok ise çalışır bundan emindim. Kazandığım para bir yana, zor durumda olan, parasıyla işini yaptıramamış insanların derdine derman olup, onların mutluluğuna vesile olmak gerçekten çok güzel onur verici bir hissiyat.

Tekrar konumuza gelelim, yukarıda bahsettiğim gibi aracın kumandası bozuktu yedek anahtar nerede kim bilir hangi eski sahibinde neysecki tamir edip kurtardım.
Aşağıdaki video da göründüğü gibi orjinal peugeot 407 sustalı anahtar kodlaması yaptıktan sonra sahibine teslim ettim. Müşterimizin dükkanımızdan ayrılırken, o yüzündeki tebessümü görmek için 3 saat fazla çalışmayı her daim göze aldık almaya devam ediyoruz.

Şimdi Peugeot 407 anahtarı ile alakalı karşınıza çıkabilecek sorunları açıklamaya devam edeceğim.

Peugeot 407 Anahtar kabı

Otomobilinizin uzaktan kumandası yırtılmış, yıpranmış olabilir yada susta yay mekanizması kırılmış kapattığınızda yuvada durmama hastalığına kapılmış olabilir. Orjinal peugeot sustalı anahtar değişimi yaparak son derece makul bir fiyata bu sorunu çözebilirsiniz.

Peugeot 407 Uzaktan Kumandalı Anahtar Pil Değişimi

Peugeot 407 Anahtar Kayboldu Aracım Öylece Kapımın Önünde Duruyor

Peugeot 407 anahtar
peugeot 407 anahtar

Orjinal Peugeot 407 Anahtar katlanabilir model olup orta butonunda bagaj açma logosu bulunur. Pil değişimi için Cr 1620 pil ihtiyacınız var Peugeot 407 pil değişimini buradan izleyip değiştirebilirsiniz hatta Peugeot 407 anahtar kabı ve kumanda kasası değişikliğine bile önderlik edebilir yabancı dilde anlatılmış lakin hiç önemi yok gayet anlaşılır.

Kapının önünde, deniz sahilinde veya herhangi bir otoparkta kalmasının bizce bir sakıncası yok eğer yedeği yoksa ruhsat fotokopisine ulaşmalısınız. Ben dahil çoğumuz aracımızın ruhsatını içinde bırakıyor işte benzeri durumlarda mesela şimdi ben size şase numarası gerekli desem araç kilitli içinde kaldı diyeceksiniz umarım öyle değildir bazı arabaların ön camının sol alt tarafında şase numarası yazıyor bunu neden istiyoruz çünkü Peugeot ve Citroen modellerinde ruhsat bilgilerinden ön hazırlık yapılarak daha gelmeden Sustalı Orjinal Peugeot 407 Anahtar hazırlanabilmektedir o zaman geriye sadece bilgisayarı takıp kontak açıp kapatmak kalıyor.

Peugeot 407 Yedek İmmobilizer Anahtar Kopyalama

Genelde hepimiz vale anahtarı deriz üzerinde uzaktan kumanda olmaz lazım olduğunda kapıya takar elimizle çevirir arabayı çalıştırırız hangimiz biliyor içinde elektronik devre olduğunu evet gerçekten sayı olarak oldukça ama var zaten içinde immobilizer anahtar bilgilerini barındırmasa araba çalışmaz ki ya ( İmmobilizer Active ) yada ( electronic anti theft faulty) uyarısı verir. Kopyalama aşamasına gelince arabanın kodları ve yazılımlarına uyan çip ham yani işlenmemiş Oto Anahtarı içine yerleştirilir ardından kodlama cihazıyla arabaya bağlanır güvenlik kodu arabanın motor beyninden okunduktan sonra kopyalama biter.

Peugeot 407 yedek anahtar

Peugeot 407 Sustalı Anahtar Kasası

Gülerek bir şey diyeyim belkide bu sektörün bu kadar gelişmesinin en büyük nedeni yani doğuş sebebi Peugeot, Citroen, Renault ve Dacia`dır. Bütün otomobil üreticileri eğer Volkswagen kadar uzun ömürlü Sustalı Anahtar Kasası veya Anahtar kabı üretimi yapsaydı biz o zaman sadece yedek veya kayıp işi ile ilgilenecektik ama diğer firmalar o kadar kalitesiz plastik malzemeden üretim gerçekleştiriyor bunu ancak kullanan bilir o sebeple insanlar dış tarafını bozuldukça değiştiriyor. Peugeot 407 Sustalı Anahtar Kasası değişikliği şimdilerde o kadar kaliteli ki hem yeni bir kimlik kazanıyor hemde bir daha bozulmuyor iyi kullanan birisi en az 4 sene istese bile bozamaz fakat orjinallerinin ömrü maximum 1 senedir.

8 Comments

 1. Bilal Korkut

  Slm 407 aracım da kumanda sorunu şöyle pil 2 günde bitiyor sanırım kısa dewre war yedeği ise şu an yurtdışında olan yegenimde gitti birde kumanda kasasıçok çabuk yırtılİyon yayı bozuluyor nasıl yardımcı olursunuz ne kadara mal olur konya/seydisehir’de ikamet ediyorum
  Teşekkür ediyorum şimdiden

  • oto anahtar

   Bilal bey Peugeot 407 yedek anahtar kopyalama hizmeti alırsanı probleminiz ortadan kalkacaktır. Bunun için araba ile birlikte bizlere uğrayabilirseniz sizlere yardımcı oluruz.

 2. Mehmet

  Merhaba kolay gelsin aracım peugeot 307 anahtarını yere düşürdüm araba kontak açıyor marş basıyor fakat araba çalışmıyor. Yedek anahtarda chip olmadığından çalışmadı bu arızayı giderebilir misiniz bana ne kadar a mal olur

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir