Menü Kapat

peugeot 308 anahtarım kayboldu

Orjinal peugeot 308 immobilizer anahtar kopyalama

İstanbul İstinye`de esnaflık yapan Berber Shop sahibi Mitat bey Kurban bayramı misafir ziyaretlerinde Peugeot 308 marka otomobilin anahtarını kayıp etmiş. Aynı semtte esnaflık yapmamıza rağmen daha önce bize gelip yedeğinin olmadığını söyledi lakin önemsemediği için yaptırmadı. Bayram tatili için gittiğim Kırklareli merkezde kamp yaptığım esnada kendisi beni arayıp ” Murat kardeşim peugeot 308 anahtar kayıp bulamıyorum kaldı içine dahi oturamıyorum neredesin nasıl yapalım ” diye sorması üzerine bekleyeceğini iki gün sonra İstanbul sınırları içerisinde olacağını söylemem üzerine bügün arabasını çalıştırıp kendisine teslim ettik.

Peugeot 308 kontak anahtar

Kapıları kilitli kalan Peugeot 308 kardeşim Mustafa tarafından zarar verilmeden açılarak kapı kilidi söküldü. Peugeot ve Citroen araçların bir çoğunun kapı kilidinin sökülmesi için kapı döşemesi sökülmüyor. Kapı kilidini sökmek diğer parçaları sökmekten çok daha rahat olup söz konusu sökme takma işleminde araca dokunulduğunu istanbul teknik üniversitesi dahi anlayamaz. Kapalı kalmış arabalarda kontağın sökülüp üzerinde çalışılması doğru işlem olmayacaktır. Üst derece güvenlik seviyesi bulunan kontaklar sökülüp parçalandıktan sonra doğru düzgün toplanamıyor o yüzden kapıdaki şifrelerden yola çıkılması en doğru tercihtir ki biz öyle yapıyoruz.

Şase Numarasından Peugeot 308 kontak anahtar çıkartılabilir

Aracın ilk sahibine yetkili bayi tarafından teslim edilen güvenlik kodu kartı bulunmaktadır. Kart aracın security access giriş kontrol şifresi olup mekanik şifresi yetkili servis sunucularında barınmaktadır. Şehir dışından arayıp Peugeot 308 kontak anahtar yaptırmak isteyen insanlara yardımcı oluruz olmasına lakin orada makine takıp kodlatması gerekiyor. Biz peugeot 308 uzaktan kumandalı anahtar üretiriz demir parçasınıda işleriz lakin yapmanız gereken servis cihazıyla arabaya kodlama yaptırmanız gerekiyor yoksa sadece kapıları açar, kontağı döndürür lakin araba çalışmaz.

peugeot 308 immobilizer arızası

Peugeot 308 immobilizer arızası verecek bir araç değildir ancak anahtar için aynı şeyi söyleyem doğru olmaz. Uzaktan kumandası arızalanır siz arabada sorun var zannedersiniz dikkatli davranmanızda yarar var arıza tespit cihazı ile kontrol edilmeden aracınıza el sürdürtmeyin. Otomobilin motor beyni suyla temas eder veya yıkamacılar tarafından yıkanırsa Peugeot araçlarda immobilizer arızası belirmesi gayet doğaldır. Sigorta kusutu ve motor bölümünde bulunan sigortaların kontrol edilmesi varsa atık olanların değiştirilmesi arabanın çalışmasını sağlayabilir. 46 Cripto megamos yapıya sahip olan Peugeot anahtar içerisine baktığınız zaman çip görömezseniz yazılım olarak sargı bobin üzerinden beslenen immobilizer düşmelere karşı mukavemetli değildir.

Yeni tip peugeot 308 sustalı anahtar değiştirme

Uzun soluklu Peugeot kullananlar zaten biliyor kötülermiş gibi konuşmak istemiyorum ama orjinal peugeot 308 anahtar net konuşmak gerekirse 8 ayda bozuluyor. 2013 yılından sonra bütün Peugeot modellerinde kalite oldukça yükseldi çok fazla bozulmuyor bizde eski kasa kullanıcılarına yeni tip Peugeot 308 sustalı anahtar değişikliği yapıyoruz. İçerisindeki elektronik devrenin direk uyum sağladığı kasa sayesinde iç aynı dış çok gösterişli olmaktadır. Modeli yüksek olupta eski tarzda satın aldığınız araçlarınızdaki değişiklik garanti ile bağdaşmaz ( garanti kapsamı dışında bırakmaz ) cep telefonunun kapak değişikligi gibi düşürseniz demek istediğimi net bir şekilde anlayacaksınız.

Peugeot 308 Anahtar Kabı

El becerinizle kendiniz dahi değiştirebileceğiniz Peugeor 308 anahtar kabı diğer bir söylemle kasası ihtiyaçlarınızda sadece iletişime geçmeniz kafidir. Gerek yeni gerekse standart eski tip olarak iki çeşit olan ürünü montajladıktan sonra araba üzerinden herhangi programlama, kodlama veya tanıştırma yapmanıza gerek kalmayacaktır.

Orjinal peugeot 308 sustalı anahtar görseli
Orjinal peugeot 308 sustalı anahtar görseli ve uzaktan kumandası

Peugeot 308 anahtar arızası ve tamiri

Peugeot 308 uzaktan kumandalı anahtar üzerinde açma ve kapama butonlarıyla beraber toplamda 2 tuş bulunmaktadır. Her ne kadar ortaya buton eklesekte bagajı bir türlü açtıramadık uyum sağlamadı öncelikle bu kısa bilgiyi vereyim. Tamir dediğim zaman ben uzaktan kumanda devresindeki hataları baz alıyorum siz dış kasasının bozulmasınada arıza diyebilirsiniz ancak değildir o üst taraftaki pragrafta zikrettiğim gibi değişiklikle düzeltirebilir ama elektronik devrelerdeki arıza için cihaz ve ustalık şarttır. Çeşitli test cihazlayırla birlikte hareket ettiğimiz peugeot 308 anahtar arızası için teşhis koymak tamirden çok daha zordur. Yere düştüyse ayrı, suya girdiyse ayrı veya kullanmaktan dolayı dayanamayıp uzaktan açma kapama özelliğinin yol olması ayrı ayrı hatalar olup müdahaleleride farklıdır. Peugeot 308 uzaktan kumanda arızası frekans metre ile anlaşılır lakin arabayı çalıştırmıyor ise immobilizer anahtar kopyalama cihazı üzerindeki mantetik alanla ölçülmesi şarttır aksi halde randıman almanız mümkün değildir.

Peugeot 308 immobilizer yedek anahtar kopyalama

İmmobilizer yedek dediğim zaman uzaktan kumandayı devre dışı bırakıyorum yani sadece arabayı kapıdan manuel olarak açıp çalıştırabileceğiniz manyetik bilgiler içeren ve ömür boyu bozulmayan orjinal peugeot 308 immobilizer anahtar gerektiğinde şase numarasından il dışına tarafımızca gönderilebilir ama özel veya yetkili serviste aktif ettirmelisiniz. İstanbul içerisindeki bütün ilçelere gezici servisimiz vardır örnek veriyorum Tuzla Şifa mahallesi, Pendik, Kaynarca, Çatalca, Silivri, Kırklareli Lüleburgaz, Tekirdağ Saray, Kırklareli Vize taraflarında mağdur olanlar arayıp araç başına hizmet isteyebilirler.

  • Peugeot 308 immobilizer anahtar kopyalama
  • peugeot 308 sustalı anahtar değişimi
  • peugeot 308 yedek anahtar çoğaltma
  • peugeot 308 uzaktan kumanda tamiri

Peugeot 308 immobilizer anahtar fiyatı

Peugeot 308 uzaktan kumandasız sadece immobilizer çipi kopyalanmış arabayı çalıştıracak şekilde uyarlanmış olarak sizlere teslim edilmesinin ücreti 90.00 liradır. Uzaktan kodlama ve programlama mümkün olmayıp mutlaka arabanın gelmesi gerekmektedir. Şase numarasından kesip ürünü göndermemiz mümkündür lakin yineleyeyim bulunduğunuz ilde arabayı programlattırmanız gerekiyor servis bedelide 60.00 liradır.

Peugeot 308 uzaktan kumandalı anahtar fiyatı

Yine uzaktan kumanda yazılımlarını ve uç demir kısmını ayarlayarak istanbul geneli veya Türkiye geneli ürünü sizlere gönderebilirim özel veya yetkili servise ihtiyacınız var kodları elinizde olduğundan 10 dakikada arabayla eşleştirme yapar teslim ederler yeterki doğru adresi bulun. Biz dükkanımızda veya çeşitli illere orjinal peugeot 308 uzaktan kumandalı anahtar gönderimini 240.00 lira bedelle yapıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir