Menü Kapat

Opel Corsa E Anahtar

Opel corsa e orjinal anahtar

Opel Corsa E modelinin immobilizer yazılımı, mekanik kontağı, kapı kilit sistemi ve uzaktan kumandasının tüm özellikleri Opel İnsignia ve Opel Astra J ile aynıdır. Nasıl Opel Astra J ve Opel İnsignia için güvenlik kodu kartı veriliyor ise Opel Corsa E içinde yetkili servislerden ilk sahibine evraklarla teslim edilmektedir. Elektronik, mekanik ve radio kodlarının bulunduğu evrakla araca anahtar yapılması mümkündür. Kapıları açılır ve kontak döner ama araba programlama çalışmadan uzaktan kumandası aktif olmadığı gibi araba çalışmaz. Bilgisayar ile aktif edildikten sonra sağlıklı çalışacaktır.

Opel Corsa E Anahtar Kabı

Opel Corsa E modelinin anahtarlarının dış kılıfı veya kabı, birçok araçta olduğu gibi zamanla arızalanabilir, çeşitli sebeplerle kırılabilir veya deforme olabilir. Opel Corsa E anahtar kabı arızalarında yetkili servise gitmenize gerek kalmadan tamir edebiliriz veya yenileyebiliriz. Opel Insignia ve Opel Astra J modellerinde aynı özelliklerde anahtar kabı kullanılır. Sadece bagaj fonksiyonları farklı; ama anahtar kabına bagaj butonu eklenebiliyor. Peki, Opel Corsa anahtar kabı değişimi ve Opel Corsa anahtar tamiri nasıl yapılıyor? Opel Corsa’nın anahtar kabında kapı kilit sistemini açan butonlar yer alır. Bu kabın kronik arızaları içe çökme ve plastik parçaların deforme olmasıdır. Eğer delinir veya basma yerleri düşer ise dış kılıfı değiştirerek minimüm fiyatlara problemi ortadan kaldırırsınız.

opel corsa e anahtar kopyalama
orjinal opel corsa e anahtar kopyalama görseli

Opel Corsa anahtar kabı değişimi

Opel Corsa orijinal anahtar kabı değişimi basit gibi görünse de değişim sırasında bazı yerlerde hatalar yapılabilmektedir. Kabın yan tarafında metal anahtar yuvasının içinde kesik çizgiler göreceksiniz. Bu alan, pil yuvası kabının bir bölümüdür. Bu parçayı çektiğinizde pil kapağı yerinden çıkar. İmmobilizer anahtarı çalıştıran pili de bastırarak çektiğinizde çıkarabilirsiniz.

Orijinal immobilizer anahtar kabındaki çip, kapağı açtığınızda yerinden çıkar. Orijinal kabı açmanız zor olabilir. Çünkü genelde orta kısımdan yapıştırılmıştır. Kabı açamazsanız keserek, kırarak ya da kenarlarını yakarak açmanız gerekebilir. Orijinal kabı açtıktan sonra çip ve metal anahtarı yuvalarından çıkarıp, yedek anahtar kabını kurma işlemlerine başlayabilirsiniz.

Yedek anahtarın orta kısımda, logo gelecek yerin altındaki cıvatayı sökün. İkiye ayırdığınız yedek anahtarın içindeki uygun yere çipli kartı yerleştirin. Daha sonra da orijinal kaptaki metal anahtarı, yedek kabın ucundaki metal anahtar bölümüne takmanız gerekecek.

Opel Corsa E yedek anahtar kabı metal anahtar değişimi

Opel Corsa E anahtar kabı değişimi sırasında metal anahtarlar da değiştirilebilir. Ama değiştirmeden de yedek anahtar kabındaki metal anahtarı çektirerek, kullanabilirsiniz. Ancak orijinal metal anahtarı takmanız her zaman daha uygun olacaktır. Opel Corsa E orijinal metal anahtarın yedek anahtar kabı içine takılması için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var.

Öncelikle orijinal kaptaki metal anahtarın pimlerini ince bir metal veya iğne ile çıkarmak gerekiyor. Pimi çıkarmak için alt tarafının boş olmasına dikkat edin. Yedek anahtar kabındaki metal anahtarın çıkarılması için de aynı işlemin yapılması gerekiyor. Orijinal metal bölüm, yedek kaptaki metal bölümün yuvasına yine pimlerle takılır. Yedek kabın metal yuvasına pimleri takmak için sert bir cisimle veya çekiçle vurmak gerekir.

Opel Corsa E metal anahtar yayı nasıl takılır?

Opel Corsa’lar için yedek anahtar kabı kurulurken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, metal anahtar yayının takılmasıdır. Yay takıldıktan sonra kurulmalıdır. Bu işlem şöyle yapılır; Yedek kaptaki metal bölüm pimle takıldıktan sonra yay takılır. Yayın ucu kıvrıktır. Yayın kıvrık ucu, yedek kaptaki metal bölümün geçtiği yerdeki çentikli bölüme geçirilmelidir. Çipli kart takılan parçaya yay parçası oturtulur. Ardından çentikli yere yayın kıvrık bölümü geçirilir. Daha sonra anahtar kabının üst parçası, saat yönünün tersine iki tur çevrilerek, yay kurulur. İkinci turun ardından kapak bastırılarak kapatılır. Bu işlemle kurulum tamamlanmıştır. Son işlem olarak kabın arka taraftaki vida sıkılarak, Opel logosu yuvasına takılır. Pil de yuvasına takılarak, kapağı kapatılır.

Opel Corsa E kumanda üzerinden bagaj açma özelliği

Opel Corsa E ile Opel Insignia ve Opel Astra J modellerine aynı anahtar kullanılıyor. Ancak Corsa’nın bagaj açma butonu bulunmuyor. Opel Insignia anahtarı 3 butonlu iken, Opel Corsa E 2 butonlu olarak veriliyor. Ancak Opel Corsa anahtarına Opel Insignia anahtarın özellikleri kodlanırsa kumanda üzerinden bagaj da açabiliyor. Opel Astra j modelinde de 2 buton vardı; bu anahtar kabını 3 butonlu kumanda haline getirdim ve bagaj açıldı.

Opel Corsa E anahtar kabı tamiri

Opel Corsa E anahtar kabı değişimi tecrübe gerektirir. Tarifle yedek kap değişimi sırasında yanlış bir işlem yapılırsa kap kırılabilir, çipli kart zarar görebilir. İmmobilizer karttaki lehimler çatlayabilir. Opel Corsa modellerin anahtar kabı değişim işlemlerini garantili olarak yapıyorum. Değişimlerde ekstra işçilik ücreti talep etmiyoruz. Opel Corsa anahtar kabı tamiri de yapıyorum. Kısa sürede anahtar kabını değişimi veya tamirini tamamlayarak, anahtarı kullanıma hazır hale getiriyorum. Opel’in bütün modellerinde anahtar kabı değişimi ve anahtar kabı tamiri işlemlerinde yetkili servise gitmenize gerek yok. Uygun fiyatlarla değişim ve tamir yapıyorum.

Opel Corsa E anahtar pili, fiyatı ve değişimi

Opel Corsa`nın uzaktan kumandasının pili Cr 2032 olup fiyatı 10.00 liradır. Değişim yapıldıktan sonra hemen kilitlemeye veya açma butonuna bakarak aktif şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz.

Opel Corsa E Anahtar

BİLGİ: Opel Corsa E modelinin dış kılıfının değiştirilmesi ve Opel Corsa E anahtar tamiri için araba ile firmamıza uğramanıza gerek yoktur. Olası durumlarda yardımımıza ihtiyacınız olduğu düşünürseniz bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir