Menü Kapat

kia ceed anahtar kabı değiştirme

kia ceed sustalı anahtar kasası

Konumuzun başlığını kia ceed olarak açtım ama anlatacaklarım marka ve model ne olursa olsun bütün otomobiller ve kullanıcılar için büyük önem taşıyor, son zamanlarda bir çoğumuz her işimizi internetten görür olduk, hayatımız kolaylaştı bununla birlikte bir takım sorunlar da tabiki gün yüzüne çıktı, biz her zaman olduğu gibi yine oto anahtar sorunlarını aydınlığa kavuşturacağız. Geçtiğimiz günlerde dükkanımıza gelen Mert bey internet üzerinden kia ceed sustalı anahtar kabı spariş etmiş, ürün eline ulaştığında mekanik bilgisine güvenip kolları sıvamış, aracın orjinal anahtarını dikkatle dağıtıp uzaktan kumanda devresine zarar vermeden yeni spariş ettiği kia ceed anahtar kabının içerisine yerleştirmiş, daha sonra yeni kasa üzerindeki ham olan meral ucu çıkarıp aracın orjinal kontak anahtarını takmış, buraya kadar son derece başarılı, gerçekten mekanik bilgisi olmayan bir kişinin bu işlemleri yapması zordur. Mert bey daha sonra anahtarın pilide takıp test için aracın başına varmış. Uzaktan kumandanın açma tuşuna bastığında araç normal bir şekilde açılmış lakin şöför koltuğuna binip aracı çalıştırmak istedğinde kontak açılmış ama araba ateşleme yapmamış yani çalışmamış.

Kia ceed sustalı anahtar kasası nasıl değişir ?


Mert bey’in nerede hata yaptığını, arabanın neden çalışmadığını belki sizde merak ediyorsunuz, aslında kullanıcımız iyi bir iş çıkardı kumanda devresini ve metal ucu yeni aldığı kia ceed uzaktan kumanda kabının içerisine yerleştirdi, fakat eski anahtar kasasının içerisindeki immibilizer kömür çip’i gözden kaçırdığı için dolayısıyla araç ateşleme yapmadı. Eski anahtar kabına tekrar göz atan Mert bey immobilizer çipini aktarmadığı ve aracın bu yüzden çalışmadığını farketmiş. Sert bir yapıştırıcı ile sabitlenen kömür çip’i sivri bir cisimle yerinden çıkarmak isterken kırar ve aracın yedek anahtarıda olmadığı için büyük bir sorunla karşılaşır. Dikkatlice kömürü alıp yenisine aktarınca araç saat gibi çalışır hale gelmiş.

• Bazı otomobillerin immobilizer çip’i uzaktan kumanda devresinin üzerine bobin sargı ile sabitlenmiştir lakin Ceed modellerinde tamamen kömür yapısındadır.

• Bazılarında ise kömür çip kullanılır ve kumanda sisteminden tamamen bağımsızdır.

kia ceed sustalı anahtar kabı görünümü
orjinal kia ceed sustalı anahtar kabı görseli

Marka ve model ne olursa olsun otomobilinizin anahtar kasasını kendiniz değiştirmek istediğinizde muhakkak işinde uzman bir oto anahtarcısı ile iletişime geçip işin püf noktasını öğrenin en azından sizlere insanlık namına iki dakika ayırıp problem yaşamamanıza vesile olur.

Kia ceed sustalı anahtar kabı

Tam hatırlamıyorum Kia Ceed 2008 anahtar bir tek sustalı olarak üretilmedi yani çubuk gibi insanlara teslim edildi harici bütün Ceed modellerinde katlanabilir kumanda tercih edilmiştir. Bagaj açma özelliği fazla kullanılmadığından dolayı orta buton haricindeki açma ve kapatma tularının delinmesi ürünün değişmesinin önemli unsurlarından olup ön tarafındaki metal parçanın dibinden kırılması ürünün olumsuz olarak nitelendirdiğim tarafıdır lakin çok uygun fiyatla değişimi mümkün olan Kia Ceed sustalı anahtar kasası tarafımızdan sipariş edildiğinde 1.5 sene garantili olup sizlere üzmeyecek cinstendir.

Kia Ceed Anahtar Basma Tuşu

Biraz önce söyledim ya tam işte anlatmak istediğim nokta bu Kia Ceed Anahtar basma tuşu yerinden çıkabilir hatta delinebilir sakın içerisine kalem, tornavida veya sivri cisimlerle basarak kullanmayı denemeyin butona basıp bir kaç kez belki kullanabilirsiniz lakin elektronik devrenin yan tarafındaki elemanlara zarar verdiğinizde kia ceed uzaktan kumanda arızalanacaktır. Daha önce benzer konuya değinmiştim hyundai i30 sustalı anahtar kabı konusuna isterseniz şöyle bir göz atın yazılımlar hariç bütün özellikleriyle ürünler ikizdir.

kia ceed anahtar tuş takımı

Murat usta sadece bana delinen tuş takımını yollayın kumandanın üzerine ben oturturum diyorsunuz ama inanın bana tutmadığı gibi üzerine sağlıklı oturmuyor o nedenle komple değiştirip tertemiz kullanmanızda yarar var. Hyundai ve Kia araçlarının kumanda kasalarının gerek üreticileri gerekse distribütörleri farklı hiç birinin kapağı diğerine oturmuyor alacağınız tuş takımı sizlere zaman kaybettirecek azda olsa para kaybetmenize vesile olacaktır benim düşüncem sizler için değerliyse kaliteli, şık ve kullanışlı Kia Ceed orjinal anahtar için tuş takımı değil kasa siparişinde bulunun. Bakın bayan müşterimiz tarafından kullanılan Kia Ceed için iki tane kasa değişimi yaptık direk kendi uygulamamız olan ürünlere not vermeniz için yazımızın içerisine gömdüm izleyip tercih etmeniz sizlerin kararıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir