Menü Kapat

Ford Focus Kayıp Anahtar

orjinal ford focus 3 anahtar

Dün gece saat 01:30 sıralarıydı yine İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı Beykoz Korusu Sosyal tesisleri otoparkında bir araba mahsur kalmış fakat tamamen önemsizlikten dolayı günü ve gecesi adeta rezil olan müşterimizin başına neler geldiğini sizlere anlatayım.

Beykoz sahilinde Ford Focus Anahtar denize düşüyor devamında gözlükler, paletler ben iyi yüzerim diyen dalıcılar dahil olmak üzere kıyı bölgesini adeta taramışlar akşama kadar bulamayınca projektör getirtip yine arama kurtarma çalışmalarına devam edilmiş ancak yosunların arasında Ford Anahtarı aramak samanlıkla iğne bulmaya benzediğinden başarı sağlanamamış çokta fazla uzatıp sizleri sıkmak istemiyorum devamında neler oldu bakalım.

Bir kaç ay önce pahalı olduğundan dolayı Ford Focus Yedek Anahtar yaptırmayıp sadece bozulan uzaktan kumanda kasası değişikliğine giden müşterimiz eskisinden kalan mekanik uç kısmını evde muhafaza etmiş denizden ümidi kesince evden telefon edip getirtmiş kapıyı sorunsuz açtıktan sonra kontağı çevirince arabanın gösterge tablosundaki immobilizer ışığı ( kırmızı nokta ikaz şeklinde ) belirdiğinden araba doğal olarak çalışmamış oradaki güvenlik görevlilerinde telefonu bulunan Kavacık`ta Oto Anahtarı işi yapan bir meslektaşımız semt dışında olduğu için benden rica etti ve hemen konuma gittim.

Arabaya cihazlarımı bağlayarak hemen immobilizer çip kodlama işlemine girip marş yaptım araç çalıştı çok karanlık ve tezgah olmadığı için müşterimizi takip ettim güvenlik kulübesine gittik oradaki çay masasında Ford Focus Kumandalı Anahtar hazırlayıp aracı uzaktan açılıp kapatabilir haline getirdik orjinal yazılımlarıyla parçalar ve kumanda programını aktif edebilmek için arabanın kendi özelliklerinden yararlanıyoruz sonradan merkezi kilit takmıyoruz aklınıza farkı bir şey gelmesin. Müşterimiz yine bu talihsiz bir olaydı ben hiç kayıp etmiyorum zaten ekonomik gücüm pek yok deyip yedek yaptırmadı ben uzaktan kumandası aktif edilmiş, immobilizer kopyalaması yapılmış arabasını tertemiz çalıştırarak kendisine teslim edip helalleşerek yanından ayrıldım.

Ford Focus Araç Anahtarım Kayıp Yedek Yaptırabilir miyim ?

Anlattığım gibi eğer arabanız yürüyor ve tamamen önlem almak için bunu soruyorsanız hem keseniz yorulmaz hemde vaktiniz ölmez çünkü mevcut çalışan arabaya yedek anahtar kopyalama kilitli vaziyette ölü gibi yatandan çok daha pratiktir. Range Rover, Porsche Panamera, Porsche Cayanne, Bmw, Mini Cooper ve Mercedes gibi yüksek maliyetli araçlara bile desteğimiz var bunu neden söyledim kaskoda, sigortada hatta satarken sorun yaşayacağınızı söylüyorlar sizin midenizi bulandırıyorlar ya o yüzden kıyaslayın ona göre kendinize bir yol haritası çizin derim.

Ford Focus Anahtar Tamiri

Sizler için çok fazla detaya iniyorum sıkılmadan, üşenmeden ve dikkatlice okuduğunuzu onlarca kere bana söylediniz o yüzden iliklerime kadar bildiklerimi size vermeye çalışıyorum. Ford Focus Anahtar Tamiri bence uygun bir terim değil sebebine gelince Ford Focus 3 Smart Anahtar ( Kontaksız Keyless Go Akıllı Anahtar ) özelliğine sahip araçlar haricinde Ford Focus 1 – Ford Focus 2 modellerinin hiç birinde tamir gerekmiyor çamaşır makinesinde yıkansa dahi araba yine çalışır sizi yolda bırakmaz sadece uzaktan kumanda bozulur oda tamirde çok randıman vermiyor en güzel yenilemek fakat Ford Focus 3 modellerinde durum farklı onlar arızada yapıyor tamirde ediliyor birbirleriyle karıştırmayalım.

ford focus 3 orjinal anahtar kopyalaması

Ford Focus İmmobilizer Aktif Uyarısı ve Hatası Sebepleri

Araba orjinal ve sağı solu kurcalanmamışsa çalışmayıp kilometre saatinde immobilizer aktif uyarısı uzaktan kumandanın arızalanmasından mütevellit sözünü ettiğim hata deyim yerindeyse sizi sinir hastası eder. Sakin olun arabayı eğer oto kuaföre verip detaylı temizlik yaptırmadıysanız uzaktan kumandayı okutturup bakın bakalım bilgileri gösteriyor mu bu makine oto anahtar yapan hemen her dükkanda bulunur herhangi bir ücrete tabi değildir. Eğer okuyorsa arabaya arıza tespit cihazıyla güzel bir detaylı bakmak gerek zaman zaman sigortaların atmasıyla bile araba çalışmıyor analizi sakin sakin devam ettirin gerekirse bizlerden bilgi alın.

Ford Focus immobilizer anahtar fiyatları

Ford araçların tarihten günümüze bütün modellerine kumandasız yani immobilizer çipi kopyalama yapılarak sadece arabayı çalıştırmaya yarayan bir ürünü kabul eder bu fiyat olarak kumandalı modele oranla oldukça ucuzdur ( 90.00 T.L ) araba hiç bir zararı yoktur kaldı ki zaten genelinde Ford zaten kendi parçalarından kısıp iki tane uzaktan kumandalı vermiyor uzaktan kumandalı olanın ücreti de 200.00 liradır.

Ford Focus 2 veya Ford Focus 3 Yedek Anahtar Kopyalama

Çok güzel bir bilgi vereceğim sizlere sadece bizlere bu imkanı veren bir kaç markadan biridir Ford uzaktan arabaya ihtiyaç duymaksızın yedek anahtar kopyalama yapılabilir fakat arabanın ruhsat fotokopisi ile beraber kimlik üzerine aynı iptal edilen faturaların üzerine atılan çizgi gibi büyükçe oto yedek anahtar içindir diye keçeli kalemle yazmalısınız biz ruhsat sahibi olmayan kimseye bu hizmeti vermiyoruz ayrıca ödeme dekontlarıyla beraber telefon numaranızı kayıt altına alıyor bu sayede güvenlik açağını ortadan kaldırıyoruz.

Ford Focus yedek Anahtarı Nerede Kopyalanır

Gerek yetkili servisler gerekse güvenilir bir işletmelerde bu hizmeti alabilirsiniz fakat servislerin hizmet tutarları çok yüksek bende fiyat alın fikriniz olsun boşu boşuna gidip kucak dolusu paralar ödemeyin. Eğer İstanbul ve çevresinde ikamet ediyorsanız uğrayın bir kahve içecek zaman ayırabilirseniz ihtiyacı karşılarız.

Ford Focus Uzaktan Kumanda Kodlama Komutu ( Ford Focus Remote Key Programming )

 • Kontak araba uyarıs sesi verilene kadar açılıp kapatılır ( DİT ) şekilde bir uyarı geldiğinde açıp kapatma komutunu bırakın kumandanın bir tuşuna basın tekrar aynı uyarıyı alacaksınız ( DİT ) diye araba ile uzaktan kumanda eşleşmiş olacak başka bir kumanda daha varsa yani toplamda iki tane ise birine bastıktan sonra hiç bir işlem yapmadan diğerine basın.
 • Hata ve yanlış yapma durumunuz yok eğer araba size uyarı verir ve siz bir tur açma veya bir tur kapama yaparsanız uzaktan kumanda tuşuna bastığınızda araba tepki vermez işlemi başa almak zorundasınız.

Şimdilik söyleyip aktarabileceklerim bu kadar ara ara yeni şeyler yaşanırsa yine konuya ilave yazacağımı hatırlatırım ayrıca başınıza gelen sorun veya sıkıntıları lütfen bizimle paylaşın cevapsız hiç bir soru kalmasın.

7 Comments

 1. Eşref çoban

  S.Aleyküm. Üstad önceki aracım 2010 focustan kalan yedek anahtarımı yeni aldığım 2008 focusa tanıttım ama kumanda çalıştığı halde aracı çalıştırmadı. Yardımcı olurmusunuz.

  • oto anahtar

   Eşerf bey arabayı çalıştırmaması normal, Ford Focus anahtar üzerindeki immobilier çip farklı olduğu için onunda kodlanması gerekiyor. Lakin onu siz yapamazsınız onun için cihaz gereklidir.

  • Önder karadag

   Selamun aleyküm
   2011 Ford focus hatchback aracımın şoför hariç diğer kapılarından biri açılınca anahtar araç dışında uyarısı alıyorum sebep ne olabilir

 2. Gökhan Çkaır

  Merhabalar. 2010 model Ford Focus
  Start stoplu aracın kumandası bozuldu. Kumanda aracı çalışıyor fakat kapıları kitlemiyor. Bu konuda nasıl yardımcı olabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir