Menü Kapat

vw passat b7 yedek anahtar

Sırası geldikçe bütün arabaların uzaktan kumanda arızalarını, immobilizer kopyalaması ve kronik sorunlarını marka model gözetmeksizin sizlere aktarmaya çalışıyoruz. Bugün dükkanımızın önüne 2011 – 2012 model volkswagen passat b7 kasa araç yanaştı ve sürücü olan kişi dükkanımıza girerek ” geçerken tesadüfen görddüm volkswagen passat b7 aracımın yedeği yok yetkili servisten isteyecektim eğer yardımcı olursanız hemen işleme başlayın ” diyerek devam etmesinden sonra vitrindeki ürünleri çıkartıp kendisine detaylıca süreç hakkında bilgi vererek bildiklerimi anlattım. Volkswagen araçların tamamında 48 Cripto megamos ve 48 Megamos Canbus sistemli iki farklı immobilizer yazılımnın mevcut olduğunu, birazdan birlikte arabaya bindiğimizde iyice idrak edecek olsada bilgisayar bağlayarak araba üzerinden online yani internet üzerinden bilgi alış verişi yapılarak önce comfort ardındanda motor beynine yeni uzaktan kumanda kimliği yazıldıktan sonra aktif şekilde kullanabileceğini söyledim.

Arabaya bilgisayar ( kopyalama cihazı ) bağlamadan yapılan kopyalamalara GÜVENMEYİN!!!

Olması gereken arabanın obd girişinden ( arıza tespit cihazının bağlantığı soket diagnostic port ) üzerinden arabanın motor beyni ve göstergesindeki bilgiler okunduktan sonra ham olan 48 Cripto Canbus çip üzerine yazılır ardından araba kodlama moduna alınarak müşterinin kendi Volkswagen anahtar ile kopyalanacak yedek anahtar sayısı girildikten sonra ekranda 2/1 ve 2/2 ibareleri görünecek aksi halde çipten çipe yani makinesiz kopyalamalarda bilgiler tam detaylı aktarılamadığından Volkswagen passat b7 anahtar belli bir zaman sonra araba tarafından unutulmaktadır lakin yukarda anlattığım yol izlenirse yetkili servisten aldığınız hizmetle hiç farkı önemli olan bu bilgiyi hafızamıza kazımalıyız.

volkswagen passat b7 yedek anahtar
orjinal volkswagen passat b7 anahtar görseli

vw passat b7 anahtarım kayboldu nasıl yaptırabilirim ?

Volkswagen passat b7 kasa aracınızın anahtarı kayıp oldu ve bulamıyorsanız atılacak bazı adımlar var burada önemli olan öncelikle arabanın çalışıp çalışmadığıdır. Yedeği olupta kullanılan araçlarda maddi manevi kardasınız ancak kapıları kilitliyse orada biraz durmamız gerek çünkü cam arasından tansiyon aleti v.b aletlerle kapı kolunun tel yardımıyla çekilmesiyle Volkswagen passat b7 kilitli kalan araç açılmayacak dolayısıyla işleme dahi başlayamayacaksınız.

Komple tüm anahtarları kayıp Volkswagen passat b7 için anahtar yapım aşamaları;

  1. Şöför kapısındaki kilit sisteminden araba maymuncuk yardımıyla zarar verilmeden sol tarafa doğru açılacak.
  2. Sağ ön yolcu koltuğunun önünde bulunan torpido sökülüp arka taraftaki anahtar bilgilerini barındıran kutu ( comfort modülü ) sökülecek.
  3. Sökülen kutunun bilgileri okunup dosyası bilgisayar ortamına aktarılacak. ( komple kayıp olduğunda araç çalışmadığı için arabanın güvenliğini online müdahalerle aşamadığınız için comfort modülü içerisindeki bilgiyi kısa işçilikle almak şarttır. )
  4. Bilgisayar ortamına alınan dosyada arabanın uzaktan kumanda bilgileri, kilometre bilgileri ve orijinal fabrikasyon anahtar bilgileri bulunmaktadır. Dosya immobilizer anahtar kopyalama cihazı içerisine sürüklenip bırakıldığında yeni yapılacak volkswagen passat b7 yedek anahtar oluşturulur.

Volkswagen passat b7 immobilizer active uyarısı

Passat b6 veya b7 kasa aracınız var ve immobilizer active! uyarısı alıyorsanız kolon kilidi ( elektronik direksiyon kilit sistemine denir ) ve anahtar yuvasını kontrol ettirmelisiniz. Arabaya dokunmadan önce mutlaka belli bir zaman yedekle kullanıp sistemsel hata olduğuna şahit olun aksi halde boşuna arabayı söktürüp masraf etmiş olursunuz. Eğer elinizde 1 adet Volkswagen passat b7 orijinal anahtar var ve yedeği sizde hiç olmadı o zaman mutlaka önce çoğaltma yaptırın sonra araba üzerine yoğunlaşın ki zaten gittiğiniz yer size hemen yedek soracak yoksa anahtardan deyip probleminizi kestirip atacak.

Volkswagen araçlarda immobilizer active hatası neden olur ?

  • Motor beyni oksit yapmış olabilir.
  • Araba oto kuaföründe tazyikli su ile yıkandıysa yapabilir.
  • Orijinal anahtarın düşmesinden dolayı cipin zarar görmesinden arıza meydana gelebilir.
  • Anahtar yuvasının deforme olmasından
  • Son olarak kolon kilidi arızanın en önemli sebeplerinin başında gelmektedir.

Volkswagen passat b7 araçlarda immobilizer sistemin değiştirilmesi

Arabalarda elektronik yazılım bulunduğun dolayı sizlerde biliyorsunuz ki bütün parçalarda şase numarası yazılı o yüzden değişik donanım takıldığında kodlama yapılması şarttır. Artık sıfırı satılmadığı için ikinci el alınan Volkswagen passat b7 araçlara bilgisayar bağlandığında motor beyni ve göstergesinde kayıtlı bulunan uzaktan kumandaları görebilir gerekli görülürse silinir ihtiyaç varsa eklenir. Araba sahibi bana vereceklerini söylediler ancak henüz geri dönüş yapmadılar kafam rahat etsin diye verilmeyeni silelim eğer gelirse tekrar açtırırız diyebilir gayet mümkündür. Volkswagen passat b7 anahtar kopyalama ( çoğaltma ) esnasında programlanacak adeti 1 olarak işaretlendiğinde gösterge ekranında 1/1 ibaresi görünecek açılımı araba bana kayıt ettirmek istediğin anahtar sayısı 1 aldım kabul ettim eskiyi sildim 1/1 oldum artık eskisiyle çalışmam demektedir.

Volkswagen passat b7 anahtar pili fiyatı

Volkswagen passat b7 uzaktan kumandalı anahtar pili 2032 olup üzerinde küçük volksawgen logosu bulunan kapağın altında bulunmaktadır. Kendiniz değiştirdikten sonra anlık kullanıma başlayacaksınız. Varta, Duracell ve Gp marka pilleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Varta 20.00 lira, duracell 20.00 lira son olarak piyasa malı olarak bilinen gp 2032 pil ise 10.00 liradır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir